Aukcja rozpocznie się 15.11.2024

Aukcja 90. Polska międzywojenna 1919-1939

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
27653

1933 Wystawa filatelistyczna w Toruniu, odmiana ze znakiem wodnym IID, gwarancja Petriuk.

Fi.260D
Mi.281
110 PLN
27654

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek ze znakiem wodnym IID.

Fi.260D
Mi.281
130 PLN
27655

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D (trąbki w dół Fi.150.-) na wycinku ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260D
Mi.281Y
120 PLN
27656

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, marginesowa parka znaczków za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.300.-), gwarancja Łaszkiewicz, z opisem Schmutz.

Fi.260D
Mi.281Y
270 PLN
27657

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.150.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.260D
Mi.281Y
140 PLN
27658

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół, na miejscowym liście (opłata niezgodna z taryfą) przesłanym 21.V w Toruniu, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym.

Fi.260D
Mi.281Y 
120 PLN
27659

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek w ładnym stanie.

Fi.261
Mi.282
70 PLN
SPRZEDANY
27660

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
400 PLN
27661

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
100 PLN
27662

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
300 PLN
27663

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
120 PLN
27664

1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty (Fi.140.-).

Fi.261
Mi.282 
100 PLN
27665

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty (Fi.240.-).

Fi.262
Mi.283
200 PLN
27666

1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283
120 PLN
27667

1933 250. rocznica zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, czworoblok.

Fi.262
Mi.283
700 PLN
27668

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczki w narożnym czworobloku z marginesami, ząbkowanie liniowe ZL11½, czyste; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.262
Mi.283
1 000 PLN
27669

1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283 
160 PLN
27670

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty na podlepce.

Fi.262
Mi.283 
50 PLN
27671

1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok.

Fi.263
Mi.284
100 PLN
27672

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kostrzyn - Gniezno nr 393.

Fi.Cp51
30 PLN
SPRZEDANY
27673

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Brześć nad Bugiem - Warszawa nr 118 z wyróżnikiem a.

Fi.Cp51
60 PLN
27674

1933 kartka z Wilna z wirnikiem propagandowym poczty.

Fi.Cp73
10 PLN
27675

1933 list urzędowy z Warszawy do Bochni, zwrócony do Warszawy i tu ostemplowany rzadkim wirnikiem "Pomóż Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi ratować Ciebie (wyróżnik c)", Myślicki 31106.


20 PLN
27676

1934 list polecony ze Lwowa do Pragi.

Fi.214
Mi.242
30 PLN
27677

1934 firmowy list polecony z Łodzi do Stanów Zjednoczonych, ciekawa frankatura, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.221, 223, 269
Mi.229, 231, 290&nbs;
100 PLN
27678

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Chełm - Brześć nad Bugiem nr 455 z wyróżnikiem a.

Fi.242
40 PLN
27679

1934 AMBULANS NR.335 relacji ZWARDOŃ - SUCHA, list do Radomia przesłany 13.VI ambulansem, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "a"; dobry stan zachowania.

Fi.251, 254
Mi.272, 272
60 PLN
27680

1934 ekspresowy list polecony z Lwowa do Warszawy.

Fi.251, 254, 263
40 PLN
27681

1934 list polecony z Żyrardowa 3.10.34 do Warszawy.

Fi.255, 269
Mi.276, 290 
30 PLN
27682

1934 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Suwałki - Grodno nr 294 z wyróżnikiem a.

Fi.256
80 PLN
27683

1934 bankowy list polecony z Łodzi do Zambrowa.

Fi.257
Mi.278
25 PLN
SPRZEDANY
27684

1934 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, dwie całości okolicznościowe z wystawy.

Fi.264-5
Mi.285-6
120 PLN
27685

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria na podlepkach, gwarancja.

Fi.264-5
Mi.285-6
100 PLN
SPRZEDANY
27686

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria w czworoblokach stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.264-5
Mi.285-6
700 PLN
27687

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria na okolicznościowej kopercie stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.264-5
Mi.285-6
160 PLN
27688

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria pięknie kasowana okolicznościowo na jednym wycinku, gwarancja.

Fi.264-65
Mi.285-86
120 PLN
27689

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, dekoracyjny prawidłowo opłacony miejscowy list polecony ofrankowany obydwoma znaczkami z nadrukiem, przesłany 6.V w Katowicach, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA", okolicznościowy stempelek polecenia, na froncie okrągła pieczątka "ŚLĄSKI ZWIĄZEK FILATELISTÓW KATOWICE" i pomarańczowa winietka wystawowa, na odwrocie pieczątka nadawcy "Komitet Wystawowy I. Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej Katowice 1934 r." i datownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 007 i 202).

Fi.264-65
Mi.285-86
200 PLN
27690

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta (Fi.650.-), gwarancja Schmutz.

Fi.264-65
Mi.285-86
500 PLN
27691

1934 20-lecie wymarszu Legionów, seria w czworoblokach.

Fi.266-7
Mi.287-8
160 PLN
SPRZEDANY
27692

1934 20-lecie wymarszu Legionów - J.Piłsudski, seria czysta.

Fi.266-67
Mi.287-88
80 PLN