Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 90. Poczty wojskowe I wojny światowej

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
25906

1916 patriotyczna widokówka z wizerunkiem orła i tekstem pieśni "1914-1916 Przed Twe Ołtarze zanosim Błaganie: Ojczyznę Naszą racz nam wrócić, Panie!" wydana nakładem hrabiego Pruszyńskiego, wydrukowana w Odessie, treść napisana po polsku, wysłana 1.11 z Petersburga do miejscowości Kanawino, datownik odbiorczy КАНАВИНО НИЖЕГОР.; rzadki walor w słabym stanie zachowania.


200 PLN
25907

1916 formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, wydany staraniem lwowskiego Czerwonego Krzyża, napisy po polsku i rosyjsku, datowany 15.V, wysłany ze Lwowa do Charkowa; pieczęć "Sekcya wywiadowcza Czerw. Krzyża Lwów"; stempelek cenzury austro-węgierskiej we Wiedniu i rosyjskiej, rzadki walor w dobrym stanie zachowania (przebarwienia); temat - CZERWONY KRZYŻ.


160 PLN
25908

1916 kartka z Komitetu Ratunkowego dla internowanych Polaków z Królestwa Polskiego w Wiedniu do Sosnowca, kartkę zatrzymała cenzura , dopisek Polnisch unzulässig - po polsku niedopuszczalne i stempel "unzulässig zurück", stempel komitetu.


180 PLN
25909

1916 kartka z austriackiej poczty polowej nr 64 do Wiednia, stempel formacyjny "K. u. k. 2/14 Feldkompagnie".


35 PLN
25910

1916 kartka wysłana 25.1.16 do Wiednia z II. kompanii etapowej 2. Brygady, w treści korespondencja po niemiecku legionisty do ojca, datownik K. u. K. FELDPOSTAMT 355, czarny okrągły stempel z orłem "KOMENDA…. * Półbat. Etapowego* Baonu uzup. 2.Brygady*", karta była wykorzystana do przyznania zapomogi stąd bordowy stempel "Poświadczenie zapomogowe / wydano dnia ...............1916 L. .......".


65 PLN
25911

1916 korespondencja do rosyjskich jeńców w Austrii, specjalny formularz adresowany na austriacką pocztę polową 340 przesłany 8.10 ambulansem nr.20 relacji Rostów-Charków - owalny datownik РОСТОВЪ 20 ХАРКОВЪ z wyróżnikiem " Г.", prostokątny stempelek cenzury rosyjskiej i dwa trójkątne cenzury austriackiej z Wiednia, przesyłka dosłana do szpitala polowego w Kowlu - czerwona adnotacja "Feldlazaret 1/13 Kowel"; całość w nieznacznie słabszym stanie zachowania.


120 PLN
25912

1916 list wysłany 6.6.16 z frontu na Wołyniu w dniu rozpoczęcia ofensywy rosyjskiej, ze szpitala polowego I. Brygady do Rabki, datownik K.u.k. FELDPOSTAMT 118, fioletowy stempel "Szpital polowy I. Brygady Legionów Polskich / poczta polowa 118".


90 PLN
25913

1916 karta polowa pisana wysłana 20.4.16 z pozycji na Polesiu z oddziału telefonicznego do Oświęcimia, datownik FELDPOSTAMT 355 oraz fioletowy stempel z orłem cesarskim "K.U.K. KOMMANDO / 3. BRIGADE ~ POLNISCHER LEGIONEN ~".


85 PLN
25914

1916 karta wysłana z poczty etapowej Hrubieszów „b” do Libiąża ze stemplem formacyjnym "K. u. k. Rayondkommando IV. / in Horodlo".


45 PLN
25915

1916 karta wysłana z poczty etapowej Janów In Polen do Vranivic z dwoma stemplami sądów wojskowych w Janowie.


60 PLN
25916

1916 okupacja austro-węgierska, służbowy list wartościowy wysłany z poczty etapowej Kraśnik „a” do Lwowa, na odwrocie datownik odbiorczy, pieczęcie lakowe uszkodzone, stempel formacyjny "K. und K. FELDJAGER - BATAILLON Nr. 18 / Ersatz - Kompagnie.".


350 PLN
25917

1916 list wysłany z poczty etapowej Pińczów „a” do Wierzbnika, ładne stemple cenzury i formacyjny "K. u. K. KREISKOMMANDO * PINCZÓW*", słabszy stan zachowania.


60 PLN
25918

1916 widokówka wysłana z poczty etapowej Rudniki do Czech ze stemplem formacyjnym "K. k. Landsturm Etappen Baon No 510 / 8. Feld Kompagnie".


250 PLN
25919

1916 służbowy list polecony wysłany z poczty etapowej Zamość do Wiednia ze stemplem formacyjnym "K. k. Landsturm Etappen Baon Nr. 213".


200 PLN
25920

1916 legitymacja legionisty wystawiona przez Oficera Placu w Krakowie.


50 PLN
SPRZEDANY
25921

1916 karta poczty polowej wysłana 14.6.16 z kompanii technicznej przy Komendzie Legionów z frontu na Wołyniu podczas ofensywy Rosjan do Łodzi, adresat i brak stempla poczty miejskiej w Łodzi każe się domyślać, że przesyłka z Piotrkowa Trybunalskiego przez granicę do Łodzi dotarła do adresata tajną pocztą kurierską (w większości obsługiwaną przez skautów) Departamentu Wojskowego N.K.N., datownik K.u.k. FELDPOSTAMT 355, pieczęć formacyjna z orłem "* Kompania Techniczna * przy Komendzie Legionów Polskich*".


100 PLN
25922

1916 list wysłany 25.5.16 z frontu z 3. szwadronu drugiego pułku ułanów do Wieliczki, datownik węgierski HADTAP-POSTAHIVATAL 163, pieczęć formacyjna "3ci SZWADRON / 2 Pułku Ułanów / LEGIONÓW POLSKICH".


90 PLN
25923

1916 kartka nadana z poczty polowej 378 do Rajska (nadawca podaje nr swojej poczty jako nr 355), stempel formacyjny "KOMENDA 8. KOMPANII II PUŁKU * LEGIONÓW POLSKICH *".


80 PLN
25924

1916 kartka nadana z poczty polowej 355 do Rajska, stempel formacyjny "KOMENDA 8. KOMPANII II PUŁKU * LEGIONÓW POLSKICH *".


100 PLN
25925

1916 kartka z poczty polowej na austro-węgierskim krążowniku pancernopokładowym SMS Kaiser Franz Joseph I od polskiego marynarza (kartka pisana w języku polskim).


140 PLN
25926

1916 karta polowa wysłana z Przemyśla 30.VII.16 do poczty polowej nr 186 z rzadkim stemplem cenzury "K. u. k. Militärzensur / Przemyśl. Bt.".


40 PLN
25927

1916 czysta kartka austriackiej poczty polowej.


25 PLN
25928

1916 kartka z szpitala polowego w Krakowie do Nowego Sącza, stempel formacyjny szpitala, kartka ręcznie kolorowana.


80 PLN
25929

1916 opaska gazetowa niemieckiej poczty polowej "Deutsche Warschauer Zeitung".


130 PLN
25930

1916 list wysłany 29.3.16 z frontu do Janowa Lubelskiego, datownik K.u.K. FELDPOSTAMT 355, pieczęć formacyjna z orłem * Komenda IV. Kompanii 4.pulk piechoty * / Legion Polski", na odwrocie pieczęć formacyjna "4. Kompania 4.pulku piechoty / Legion Polski", gwarancja.


120 PLN
25931

1916 list wysłany 5.9.16 z frontu do Wieliczki, datownik K.u.K. FELDPOSTAMT 355, pieczęć formacyjna "3cI SZWADRON / 2 Pułku Ułanów / LEGIONÓW POLSKICH".


100 PLN
25932

1916 karta polowa wysłana 6.5.16 z okopów na Wołyniu do Radomia, datownik K.u.K. FELDPOSTAMT 118, pieczęć formacyjna z orłem "I. BRYG. VI BAON / KOMENDA KOMP. 3".


100 PLN
25933

1916 karta wysłana z pozycji na froncie do Nowego Sącza, datownik K.u.k. FELDPOSTAMT 118, pieczęć formacyjna z orłem(S) "* KOMENDA 1-go PUŁKU UŁANÓW LEGJONÓW POLSKICH".


160 PLN
25934

1916 kartka z austriackiej poczty polowej Lokomotivfeldbahn - pociąg wojskowy na Morawy, stemple formacyjne jednostki i stempel austriackiej cenzury wojskowej w Nowym Sączu.


100 PLN
25935

1917 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list wartościowy (50 rubli) wysłany 27.6 z Sewastopola, przesyłka zabezpieczona pięcioma pieczęciami lakowymi; niebieska nalepka dla krajowych przesyłek rejestrowanych z napisami grażdanką; na odwrocie stempel tranzytowy Piotrogrodu z datą 1.VII; rzadki, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.65II, 72II 
200 PLN
25936

1917 rzadki formularz karty polowej legionów z nadrukiem "Karta polowa / Wojsk Polskich" oraz małym orłem legionowym, z tyłu fragment wiadomości z września 1917 roku.


40 PLN
25937

1917 Szczypiorno - obóz internowanych legionistów polskich, którzy za przykładem Józefa Piłsudskiego odmówili złożenia przysięgi na wierność cesarzom Niemiec i Austro-Węgier w wyniku czego żołnierze z Galicji zostali wcieleni do armii austriackiej, a "królewiaków" internowano w trzech obozach: Beniaminowie, Szczypiornie i Łomży; widokówka datowana 12.IX, wysłana z obozu do miejscowości Końskie, okrągły stempelek niemieckiej cenzury obozowej "KRIEGSGEFANGENEN LAGER SKALMIERZYCE" z parafką cenzora i trójkątny austriacki cenzury wiedeńskiej, zwraca uwagę droga pocztowa przesyłki!!! bardzo rzadki walor w idealnym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.


1 200 PLN
25938

1917 sekretnik z hasłem propagandowym "Bahn frei für die Tapferen!", wysłany 3.I do miejscowości Stendal za pośrednictwem poczty polowej 4 Dywizji Landwery; pieczęć formacyjna.


80 PLN
25939

1917 część informacyjna podwójnego formularza "Sekcyi wywiadowczej" krakowskiego oddziału Krajowego Stowarzyszenia Czerwonego Krzyża, wysłana 29.III z Krakowa do miejscowości Chrość, przesyłka urzędowo zwolniona od opłaty pocztowej: "Rzecz urzęd. wojsk. sanit. Rozp./ Min. handlu L.2399. Dz. rozp./ c.k. poczty L.16 ex 1881."; okrągła pieczęć z symbolem czerwonego krzyża "SEKCYA WYW. CZERW. KRZYŻA KRAKÓW"; bardzo rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


250 PLN
25940

1917 formularz rosyjskiej poczty polowej wysłany 9.XI ze Smoleńska do głównego lekarza 421 Transportu Sanitarnego dotyczący rannego żołnierza, pieczęć szpitala miejskiego z symbolem Czerwonego Krzyża, stempel kancelaryjny 421 Transportu Sanitarnego z datą 20.XI; bardzo dobry stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


120 PLN
25941

1917 formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, pisany po polsku, datowany 10.III, wysłany z obozu do Chrzanowa, stempelek cenzury rosyjskiej w Irkucku i austriackiej z Wiednia; całość w doskonałym stanie zachowania.


80 PLN
25942

1917 Rosja, korespondencja do Szwajcarskiego Czerwonego Krzyża w Genewie, zwolniony od opłaty list polecony wysłany 15.4 z miejscowości Rubanowka (РУБАНОВКА ТАВР.) w guberni tauryjskiej; przesyłka ocenzurowana w Odessie, stempelek cenzora nr.145 z dostawioną datą 24.APR.1917; kasownik odbiorczy Genewa 13.VII; zwracają uwagę specjalne metalowe zszywki do zamknięcia skontrolowanego listu; rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania.


200 PLN
25943

1917 formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, napisy po rosyjsku i francusku, pisany po polsku, wysłany 25.9 z obozu w Orenburgu do Krakowa; cenzura rosyjska i austriacka z Wiednia; całość w doskonałym stanie zachowania.


100 PLN
25944

1917 Legiony Polskie - list gończy za dezerterem z Grupy Pułkownika Zielińskiego, wysłany 27.II za pośrednictwem austriackiej poczty etapowej 199 obsługującej oddziały polskie; stempel nagłówkowy "SĄD KOMENDY GRUPY LEGIONÓW POLSKICH Pułkownika ZIELIŃSKIEGO" (Berek P93), na odwrocie dwa owalne stemple formacyjne z orłem: "KOMENDA 2-go PUŁKU I-go POLSKIEGO LEGIONU" u Berka nieopisanego!!! i "KOMENDA BAONU Nr.1, PUŁKU 2. I LEG. POLSKI" (Berek P106), dodatkowo pieczęć kancelaryjna Komendy 2 pułku piechoty; przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; niecodzienna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.


500 PLN
25945

1917 Legiony Polskie - widokówka (Warszawa) wysłana 14.III za pośrednictwem poczty polowej 378 do Oświęcimia; ładnie odbita pieczęć formacyjna: "PUŁK IV-ty LEGIONÓW POLSKICH" (Berek P159) i słabiej widoczna: "III Batalion 4.pułku piechoty/ Legion Polski" - nieopisana u Berka!!! bardzo dobry stan zachowania.

Fi.18
150 PLN