Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
29080 |
1944 Rok Olimpijski, znaczek na pocztówce ostemplowany 22.VIII czerwonym kasownikiem okolicznościowym "MIŁUJ BLIŹNIEGO"; gwarancja. | Fi.41 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
29081 |
1944 Rok Olimpijski, kasowany znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym, gwarancja. | Fi.41 |
| 30 PLN | |
29082 |
1944 Rok Olimpijski, dwa znaczki za 10 f. w kolorze czerwonym o ciemnym i jasnym odcieniu, gwarancja. | Fi.41 |
| 80 PLN | |
29083 |
1944 Rok Olimpijski, gwarancja. | Fi.41 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
29084 |
1944 Rok Olimpijski, zestaw kartek ostemplowanych okolicznościowym kasownikiem z pierwszego dnia obiegu, cztery kartki z grafiką olimpijską w różnych kolorach. | Fi.41 |
| 980 PLN SPRZEDANY | |
29085 |
1944 Rok Olimpijski, znaczek na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem "ROK 44 w IIC" oraz przedstawiającym godła członków Związku Wojskowych Klubów Sportowych z kółkami olimpijskimi i proporczykami klubów pod napisem, ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.41 |
| 300 PLN | |
29086 |
1944 Program obchodów Roku Olimpijskiego w Obozie IIC; karnet zawierający szczegółowy program przewidzianych zawodów sportowych i imprez towarzyszących, a ponadto listy osób patronujących obchodom, zarządów klubów sportowych, sędziów, komitetu organizacyjnego zawodów i innych; środkowa część przedstawia trzy niewydane znaczki olimpijskie zaprojektowane przez W.Oyrzanowskiego; pomarańczowy kolor tła wokół Apolla, posiada na odwrocie wklejony znaczek ostemplowany kasownikiem olimpijskim; karnet wykonany w technice wielokolorowego drzeworytu stanowi wspaniały dokument historyczny i jest kopalnią informacji o życiu obozowym; walor ten będzie ozdobą zarówno zbioru Poczt Obozowych jak też tematycznego - Olimpiada; dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia), sygnowany Jurek Józef, gwarancja. | Fi.41 |
| 2 000 PLN | |
29087 |
1944 grafika z Ostrą Brama w Wilnie. | Fi.42 |
| 110 PLN | |
29088 |
1944 wystawa "Tydzień Ziem Wschodnich", seria na okolicznościowym karnecie ze stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu. | Fi.42-4 |
| 100 PLN | |
29089 |
1944 wystawa "Tydzień Ziem Wschodnich", seria na okolicznościowym karnecie ze stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu, pionowe zagięcie. | Fi.42-4 |
| 80 PLN | |
29090 |
1944 wystawa Tydzień Ziem Wschodnich, seria, gwarancja. | Fi.42-4 |
| 45 PLN | |
29091 |
1944 wystawa Tydzień Ziem Wschodnich, wzorcowe odbitki w kolorze czarnym, unikalne i niekatalogowane, trzy osobne fotoatesty Drzewiecki. | Fi.42-4P |
| 7 000 PLN | |
29092 |
1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria czysta, gwarancja. | Fi.42-44 |
| 60 PLN | |
29093 |
| 15 PLN | |
29094 |
| 200 PLN | |
29095 |
1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, znaczek stemplowany kasownikiem w pierwszym dniu obiegu na okolicznościowym karnecie z wytłoczonymi napisami "1864 - 1944 / POMOC NIESZCZĘŚLIWYM". | Fi.45 |
| 200 PLN | |
29096 |
1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, gwarancja Ryblewski. | Fi.45 |
| 20 PLN | |
29097 |
1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, znaczek stemplowany kasownikiem w pierwszym dniu obiegu na okolicznościowym karnecie z wytłoczonymi napisami "1864 - 1944 / POMOC NIESZCZĘŚLIWYM", drobne uszkodzenia. | Fi.45 |
| 80 PLN | |
29098 |
1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, gwarancja. | Fi.45 |
| 20 PLN | |
29099 |
| 15 PLN | |
29100 |
1944 prezydent Władysław Raczkowski, gwarancja Ryblewski. | Fi.45 |
| 15 PLN | |
29101 |
1944 80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża, bardzo rzadka próba znaczka za 100 f. autorstwa Jana Knothego i Stefana Michalskiego, rytowana przez Stefana Michalskiego, odbita z pojedynch klisz w kolorach ciemnobrązowym i cynobrowoczerwonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako 44.0.2 bez szczegółowego opisu koloru, bo autor nie miał do takiej próby dostępu - winien być opisany jako 7F3; na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba", na życzenie atest. | Fi.45 P1 |
| 3 600 PLN | |
29102 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, kartka z grafiką obozową ze stemplem pierwszego dnia obiegu - FDC. | Fi.46 |
| 180 PLN | |
29103 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną. | Fi.46 |
| 40 PLN | |
29104 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, gwarancja. | Fi.46 |
| 15 PLN | |
29105 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, znaczek ostemplowany 10 XI kasownikiem okolicznościowym "WARNA" na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; gwarancja. | Fi.46 |
| 300 PLN | |
29106 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, próba znaczka za 70 f. autorstwa Janusza Łonickiego, przez niego rytowana, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnoszaro niebieskim w minimalnym nakładzie 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako 45.0.2 bez szczegółowego opisu koloru, bo autor kupił ją już po wydaniu katalogu - winien być opisany jako 20F4; na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba", na życzenie atest. | Fi.46 P1 |
| 3 000 PLN | |
29107 |
1944 odrastający dąb, próba znaczka za 10 f. autorstwa Jerzego Hryniewieckiego rytowana przez Kazimierza Paszkowskiego, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnoturkusowym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako 47.0.1 25F8 (po korekcie zapisu), na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba", na życzenie atest. | Fi.47 P1 |
| 1 800 PLN | |
29108 |
1944 odrastający dąb, próba w kolorze czarnym bez nominału, gwarancja. | Fi.47P2 |
| 250 PLN | |
29109 |
1944 odrastający dąb, seria kasowana z odmianą koloru znaczka za 10 f., gwarancja. | Fi.47-50 |
| 50 PLN | |
29110 |
1944 odrastający dąb, próba znaczka bez cyfry wartości w kolorze czarnym (Fi.350.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.47-50 P2 |
| 300 PLN | |
29111 |
1944 odrastający dąb, unikalny nigdy dotąd nieopisany i niekatalogowany druk obustronny znaczka za 30 f., na życzenie atest. | Fi.49 |
| 2 400 PLN | |
29112 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, kasowany okolicznościowo znaczek z bloku (Fi.90.-)- zachowano format ale marginesy postrzępione, gwarancja. | Fi.A46 |
| 70 PLN | |
29113 |
1944 karta w sprawie zwrotu książki, niewłaściwie opłacona (5 zamiast 10 fen) przesłana 14.IX, adnotacja czerwoną kredką "pobrać" - brakującą opłatę prawidłowo naliczono w podwójnej wysokości - doklejając znaczek dopłaty za 10 fen; przesyłki z właściwie użytymi znaczkami dopłaty są stosunkowo rzadko spotykane; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.D5, 36a |
| 600 PLN | |
29114 |
1944 znaczki dopłaty stemplowane na pocztówce z grafiką obozową upamiętniającą rocznicę utworzenia polskiej żandarmerii przedstawiającą kolumnadę Pałacu Saskiego w Warszawie. | Fi.D5, D6 |
| 80 PLN | |
29115 |
1944 Cyfry - nowy rysunek, seria znaczków dopłaty w jasnym i ciemnym odcieniu koloru niebieskiego, gwarancja Schmutz. | Fi.D5-6 |
| 50 PLN | |
29116 |
1944 seria znaczków dopłaty, gwarancja Schmutz. | Fi.D5-6 |
| 20 PLN | |
29117 |
1944 Cyfry - nowy rysunek, parka znaczków dopłaty za 20 + 10 f., odwrotna do katalogowanej 10 + 20 f, gwarancja Schmutz. | Fi.D6+5 |
| 1 600 PLN | |
29118 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany okolicznościowo, gwarancja. | Fi.bl.5 |
| 130 PLN | |
29119 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok z minimalnymi zagnieceniami i plamkami. | Fi.bl.5 |
| 90 PLN | |