Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
18598 |
1924 duży orzeł na tarczy barokowej, parka prób znaczka za 1000000 mk., kreślona i rzadka poczwórnie kreślona, sygnowana S.Kski, gwarancja Schmutz. | Fi.180 nz Mi.199 |
| 300 PLN | |
18599 |
1924 duży orzeł na tarczy barokowej, górny znaczek z podwójnym ząbkowaniem ramkowym poziomym na znaczku i pionowym na marginesie, niewielkie naddarcie górnego znaczka po lewej stronie, gwarancja i opis Walisch. | Fi.181u Mi.200 |
| 100 PLN | |
18600 |
1924 list polecony z warszawy do Wiednia. | Fi.182, 184, 185, 186, 190 |
| 40 PLN | |
18601 |
1924 kartka ze Lwowa do Austrii. | Fi.182, 184, 186 Mi.201, 203, 205 |
| 55 PLN | |
18602 |
1924 list w kopercie żałobnej z miejscowości Mrocza do Niemiec, prawidłowa niska frankatura 6 gr jak za druk w obrocie zagranicznym | Fi.182, 185 |
| 90 PLN | |
18603 |
1924 list z Warszawy do Wiednia. | Fi.182, 185, 186, 187 |
| 20 PLN | |
18604 |
1924 list polecony z Warszawy do polskiego konsulatu w Wiedniu, ładna kolorowa frankatura. | Fi.182, 185, 187, 190 Mi.201, 204, 206, 209 |
| 40 PLN | |
18605 |
1924 Orzeł w wieńcu, seria czysta. | Fi.182-92 Mi.201-11 |
| 700 PLN | |
18606 |
1924 orzeł w wieńcu, seria w dobrym stanie. | Fi.182-92 Mi.201-11 |
| 450 PLN | |
18607 |
1924 Orzeł w wieńcu, unikalny w czworoblokach zestaw jedenastu prób znaczków w kolorach definitywnych, w tym rzadkie: za 15 gr. z niebieskim kreśleniem i o nominałach 20, 25, 30 i 40 gr., gwarancja Mikulski,. | Fi.182-92 P Mi.201-10 |
| 16 800 PLN | |
18608 |
1924 Orzeł w wieńcu, próba znaczka za 2 gr., kreślona, gwarancja. | Fi.183 P Mi.202 |
| 200 PLN | |
18609 |
1924 list z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie do Wiednia. | Fi.184, 185 Mi.203, 204 |
| 45 PLN | |
18610 |
1924 orzeł w wieńcu, próba arkuszowa kreślona czerwonym tuszem, gwarancja Berbeka. | Fi.184P |
| 150 PLN | |
18611 |
1924 Orzeł w wieńcu, dwie próby znaczków za 5 gr., jasnozielona na średnim papierze i ciemniejsza na cienkim, kreślone, gwarancja Łaszkiewicz, obie. | Fi.185 P Mi.204 |
| 350 PLN | |
18612 |
1924 list firmowy z Warszawy 26.XI.26 do Szwajcarii. | Fi.185, 187 Mi.204, 206 |
| 10 PLN | |
18613 |
1924 list z Warszawy do Niemiec. | Fi.187 |
| 10 PLN | |
18614 |
1924 Orzeł w wieńcu, parka kreślonych prób znaczka za 15 gr., sygnowana MB, ze zbioru i gwarancja Bojanowicz. | Fi.187 P Mi.206 |
| 300 PLN | |
18615 |
1924 list firmowy z Warszawy 7.VIII.24 do Londynu. | Fi.190 Mi.208 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
18616 |
1924 "Od 5 do 15.IX.1924 IV. TARGI WSCHODNIE I WYSTAWA ROLNICZA LWÓW POLSKA" dodatkowy stempel propagandowy doskonale odciśnięty na kopercie listu poleconego wysłanego 7.7 z urzędu Lwów 6 do Lyonu, ofrankowanego dwoma znaczkami za 30 gr "Orzeł w wieńcu", na odwrocie datownik odbiorczy; koperta firmowa "BANK ZWIĄZKU SPÓŁEK ZAROBKOWYCH ODDZIAŁ LWOWSKI"; według Myślickiego stopień rzadkości C - w jego katalogu nawet nie reprodukowany !!! słabszy stan zachowania (Myślicki 24 101). | Fi.190 Mi.209 |
| 1 300 PLN SPRZEDANY | |
18617 |
1924 Orzeł w wieńcu, 30 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 21.XI.1925 z Warszawy do Paryża, koperta firmowa "L'EST EUROPÉEN RÉDACTION ET ADMINISTRATION"; słabszy stan zachowania. | Fi.190 Mi.209a |
| 30 PLN | |
18618 |
1924 Orzeł w wieńcu, 40 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 30.X.1926 z Warszawy do USA; słabszy stan zachowania. | Fi.191 Mi.210 |
| 20 PLN | |
18619 |
1924 Orzeł w wieńcu, 50 gr - frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany miejscowo 29.I.1927 w Białej-Podlaskiej, koperta firmowa "Adwokat i Obrońca przy Sądach Wojskowych STANISŁAW MOŹDZIŃSKI Biała Podlaska"; słabszy stan zachowania. | Fi.192 Mi.211 |
| 30 PLN | |
18620 |
1924 Stanisław Wojciechowski, frankatura na firmowym liście poleconym z Łodzi 3.10.25 do Holandii, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.193 Mi.212 |
| 115 PLN SPRZEDANY | |
18621 |
1924 znaczek z dziurkowaniem firmowym. | Fi.193 Mi.212 |
| 50 PLN | |
18622 |
1924 Stanisław Wojciechowski prezydent RP, czysty znaczek za 1 zł. w bardzo ładnym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.193 B Mi.212 |
| 500 PLN | |
18623 |
| 110 PLN | |
18624 |
1924 Stanisław Wojciechowski, poprawiana guma, gwarancja Schmutz. | Fi.193 Mi.212 |
| 50 PLN | |
18625 |
1924 polecony list zleceniowy Banku Zachodniego w Warszawie do Mławy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.193, 208 Mi.212, 236 |
| 140 PLN | |
18626 |
1924 Stanisław Wojciechowski, frankatura mieszana, list zleceniowy - najwcześniejsza koperta druk o sygnaturze M.P.i T.53 (XI.-925) wysłany 7.I.1928 z Warszawy do Urzędu pocztowego w Mławie, kasownik odbiorczy na odwrocie; walor w doskonałym stanie zachowania opisany i reprodukowany w PRZEGLĄDZIE FILATELISTYCZNYM 4/2015 w artykule pp. P.Pelczara i M.Rzadkosza. | Fi.193, 208II Mi.212, 236II |
| 250 PLN | |
18627 |
1924 ekspresowy list polecony z MSZ w Warszawie do Pragi. | Fi.208II, 209II, 210I |
| 25 PLN | |
18628 |
1924 pokwitowanie pocztowe z Krakowa 1, stempel "Kasa telegraficzna / *Kraków 1*". | |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
18629 |
1925 list polecony multyfrankatura z Janowca Wielkopolskiego do Niemiec. | Fi.182, 192 Mi.201, 211 |
| 85 PLN | |
18630 |
1925 list z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie do Pragi. | Fi.183, 189, 208 Mi.202, 208, 236 |
| 35 PLN | |
18631 |
1925 kartka z wykorzystaniem całostki z roku 1920 (Cp40) z Rzeszowa do Holandii. | Fi.184, 187 |
| 10 PLN | |
18632 |
1925 frankatura wielokrotna na kopercie firmowej Syndykatu Koszykarskiego w Krakowie. | Fi.186 Mi.205 |
| 30 PLN | |
18633 |
1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Rozwadów - Lublin nr 457, widokówka z ratuszem w Tarnowie. | Fi.186 |
| 80 PLN | |
18634 |
1925 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 139 z wyróżnikiem a. | Fi.187 |
| 40 PLN | |
18635 |
1925 list polecony z Warszawy do Pragi. | Fi.190, 209, 210 |
| 30 PLN | |
18636 |
1925 ekspresowy list polecony z MSZ w Warszawie do Pragi. | Fi.192, 208II, 213II |
| 35 PLN | |
18637 |
1925 wydanie z dopłatą Na Skarb Narodowy, pięknie skasowana w Królewskiej Hucie seria (Fi.1100.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.194-204 Mi.213-23 |
| 1 250 PLN | |