Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
16938 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.U32A |
| 50 PLN | |
16939 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81mm; bardzo dobry stan zachowania; sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Mi.U33A |
| 60 PLN | |
16940 |
1889 PORTUGALIA - niezwykle rzadki (choć w Europie) kierunek wysyłki, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop, rozmiar: 145x81mm, wysłana 1.VI.1890 z miejscowości Preny do Lizbony!!! znak opłaty unieważniony 1.ИЮН datownikiem ПРЕНЫ ПОЧТ.ОТД.СУВАЛСК.Г. odciśniętym dodatkowo poniżej, na odwrocie ten sam datownik odciśnięty następnego dnia i kasownik odbiorczy LISBOA; całość w dobrym stanie zachowania, sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Mi.U34A |
| 500 PLN | |
16941 |
1889 kartka z Wilna do Niemiec. | |
| 10 PLN | |
16942 |
1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 5 kop; krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (minimalny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.K1 |
| 60 PLN | |
16943 |
1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 10 kop, krawędzie z pełną oryginalną gumą, dobry stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Mi.K3 |
| 50 PLN | |
16944 |
1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; słabszy stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia, prawy górny róg nadgięty); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Mi.P13 |
| 20 PLN | |
16945 |
| 100 PLN | |
16946 |
1894 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i polskim, rozmiar ramki 126x78 mm, wysłana 29/6 z Myślenic do miejscowości Friedek (Frydek), datownik odbiorczy; całość w dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp10 Mi.P77 |
| 30 PLN | |
16947 |
1894 ZEZWOLENIE NA CZASOWY POBYT W WARSZAWIE (БИЛЕТЪ НА СВОБОДНОЕ ПРОЖИВАНIЕ ВЪ Г.ВАРШАВѢ), 3-miesięczne zezwolenie na pobyt w Warszawie, dokument w języku rosyjskim (informacje po polsku, francusku i niemiecku) sporządzony na papierze ze znakiem wodnym przedstawiającym warszawską syrenkę, opłacony znaczkiem skarbowym za 50 kop (revenue) unieważnionym poprzez perforację dwóch krzyżujących się linii z literami "ПРАГ. УЧ"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 500 PLN | |
16948 |
1894 list polecony z Zakliczyna do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 60 PLN | |
16949 |
1895 list polecony z Krakowa do Niemiec, erka Krakau (Piasek). | |
| 70 PLN | |
16950 |
1896 austriacki sekretnik z napisami w języku niemieckim, polskim i ukraińskim, wysłany 17.11 z Sanoka do miejscowości Jasienica, znak opłaty unieważniony bardzo ładnie odciśniętym kasownikiem rusztowym, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w słabszym stanie zachowania; sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Fi.Cs4 Mi.K26 |
| 80 PLN | |
16951 |
1898 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy za 17½ Kr. w kolorach niebiesko fioletowym/czarnym o rzadko spotykanym ząbkowaniu ZL 12½ na dowodzie doręczenia (Fi.300.-) wysłanym 13.IV z Jarosławia do miejscowości Szówsko. | Fi.Ibx Mi.1bB |
| 150 PLN | |
16952 |
1898 list (potwierdzenie pocztowe) polecony z Klein Katz (Gdynia Orłowo) do Sopotu. | |
| 80 PLN | |
16953 |
1899 CIESZYN, pasek pięciu austriackich znaczków gazetowych (za 1kr.) wydania z 1867 roku, unieważniony dwujęzycznym miejscownikiem w Cieszynie. | Mi.42II/III |
| 40 PLN | |
16954 |
| 80 PLN | |
16955 |
1900 całostka prywatnej poczty w Szczecinie. | |
| 100 PLN | |
16956 |
| 100 PLN | |
16957 |
| 10 PLN | |
16958 |
| 300 PLN | |
16959 |
1902 kartka z Niemiec do Skierniewic, słabo odbity stempel ambulansu Skierniewice - Warszawa. | |
| 20 PLN | |
16960 |
1902 kartka z Warszawy do Wilna, nieopłacona przez nadawcę ze stemplem dopłaty. | |
| 50 PLN | |
16961 |
1902 kartka z Bochni do Kłaja. | |
| 40 PLN | |
16962 |
1903 obwoluta listu urzędowego z Patschkau (Paczków) do Kamitz (Kamienica). | |
| 40 PLN | |
16963 |
1904 widokówka wysłana 15.XII z Warszawy do miejscowości Rusinowicze, znak opłaty unieważniony ładnie odciśniętym stemplem rusztowym ВАРШАВА / I ЭКСП. / No 2, obok datownik ВАРШАВА ПОЧТ.КОН.IV ЭКС. z wyróżnikiem 1; datownik odbiorczy z 17.XII, minimalnie słabszy stan zachowania. | Mi.40y |
| 50 PLN | |
16964 |
1904 kartka z Ujanowic do Dulowej, kasownik rusztowy. | |
| 20 PLN | |
16965 |
1904 kartka z Königswalde (Świerki), widokówka z Striegau ze Strzegomia. | |
| 50 PLN | |
16966 |
1906 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Nowy Sącz - Lwów nr 57. | Fi.Cp22 |
| 30 PLN | |
16967 |
1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 4+4 kop; bardzo dobry stan zachowania (niewielki ślad podlepki na odwrocie). | Mi.P20 |
| 80 PLN | |
16968 |
1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x120 mm; klapa ścięta; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.U37B |
| 80 PLN | |
16969 |
1907 list wysłany 30.4 z miejscowości Kaliska (Dreidorf) do sądu rejonowego w Starogardzie Gdańskim (Das Königliche Amtsgericht zu Pr.Stargard), przesyłka dotarła do adresata tego samego dnia - datownik odbiorczy na odwrocie; list z sądu po przenicowaniu zaadresowano do zainteresowanej osoby, czyli poprzedniego nadawcy w miejscowości Cieciorka (Königswalde p.Dreidorf), a ponieważ była to przesyłka urzędowa z opłatą pocztową, którą pokrywał odbiorca - oznaczono ją "Portopfl. Dienstsache" i 2.5 wysłano; list dotarł do Cieciorki 3.5, ale z nieznanych przyczyn odbiorcy nie udało się odnaleźć, a przesyłkę odesłano do Starogardu i tu zaczęły się problemy, ponieważ na liście nie umieszczono ani adresu zwrotnego, ani danych nadawcy!!! przesyłka przez kilka dni bezskutecznie krążyła po mieście, w międzyczasie naliczono dopłatę w wysokości 10 fen. za zwrot; po wyczerpaniu wszelkich możliwości doręczenia na list naklejono kartkę informującą o niemożliwości ustalenia adresu nawet przy pomocy policji "Ohne richtige Wohnungsangabe oder sonstige nähere Bezeichnung ist der Empfänger auch polizeilich nicht zu ermitteln. Kaiserl. Postamt" i 7/5 w urzędzie pocztowym komisyjnie ją otworzono, następnie za pomocą zalepki urzędu pocztowego zamknięto i prawdopodobnie ostatecznie doręczono; bardzo rzadki walor o pięknie udokumentowanym obiegu pocztowym w dość dobrym stanie zachowania. | |
| 500 PLN | |
16970 |
1907 kartka z Wysocka Wyżnego, widokówka ze Skole. | |
| 50 PLN | |
16971 |
1908 austriacka jubileuszowa ilustrowana karta pocztowa z napisami w języku niemieckim, polskim i ukraińskim; czysta, dobry stan zachowania. | Fi.Cp35 |
| 50 PLN | |
16972 |
1909 sądowy znaczek doręczeniowy, wydanie półpocztowe, znaczek za 15 kop. z pocztowym kasownikiem z ziem polskich - RADOM 25.9.10 na wycinku, użyte pocztowo w Rosji (Mi.250 euro), na ziemiach polskich znacznie rzadsze. | Mi.1 |
| 500 PLN | |
16973 |
1909 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 15.3 z Pekinu do Krakowa za pośrednictwem Niemieckiej Poczty w Chinach, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.30 |
| 250 PLN | |
16974 |
1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 7 kop; krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.K9 |
| 60 PLN | |
16975 |
1909 patriotyczna, dekoracyjna widokówka dużego formatu z ilustracją wykonaną litografią, przedstawiająca mapę Rzeczpospolitej przed rozbiorami i wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej, wysłana 26.II ze Lwowa do Brodów, bardzo rzadki walor w minimalnie słabszym stanie zachowania. | |
| 420 PLN SPRZEDANY | |
16976 |
1909 polecony list urzędowy wysłany 11.12 z miejscowości Krościenko nad Dunajcem do Czorsztyna, trzywierszowy stempelek "za recepisem zwrotnym/ Sprawa urzędowa/ wolne od opłaty pocztowej"; żółta nalepka polecenia; rusztowy datownik odbiorczy z 12.11 na odwrocie; dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
16977 |
1909 składany sądowy list polecony z Lwowa do Żurawna. | |
| 80 PLN | |