Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
21662 |
1948 walka z gruźlicą, znaczek z przywieszką na liście z Kobyłki. | Fi.488 Mi.514 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
21663 |
1948 walka z gruźlicą, znaczek z przywieszką na liście z Sopotu 21.7.50 do Staszowa. | Fi.488 Pw5, 513 Mi.514, 556 |
| 40 PLN | |
21664 |
1948 walka z gruźlicą, znaczek z przywieszką na liście poleconym z Kalisza do Puław. | Fi.488. 440 Mi.475, 514 |
| 40 PLN | |
21665 |
1948 walka z gruźlicą, parka bez perforacji poziomej na marginesie, rzadkie. | Fi.488s Mi.514Uo |
| 250 PLN | |
21666 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, narożny czworoblok znaczka za 80 zł. | Fi.489 Mi.515 |
| 90 PLN | |
21667 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek z przywieszką. | Fi.489 Pw2 Mi.515 |
| 170 PLN | |
21668 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok FDC na lotniczym liście poleconym z Warszawy do USA, na odwrocie stemple odbiorcze. Niski numer bloku 00058. | Fi.489 bl. 11 Mi.Bl. 11 |
| 1 400 PLN | |
21669 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria na małych podlepkach. | Fi.489-91 Mi.515-7 |
| 80 PLN | |
21670 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria z narożnikowymi marginesami. | Fi.489-91 Mi.515-7 |
| 140 PLN | |
21671 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, serię. | Fi.489-91 Mi.515-7 |
| 100 PLN | |
21672 |
1948 bojownicy o wolność i demokracje, seria. | Fi.489-91 Mi.515-7 |
| 120 PLN | |
21673 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria. | Fi.489-91 Mi.515-7 |
| 120 PLN | |
21674 |
1948 Bojownicy o wolność i demokrację, narożnikowa seria czysta z numerem arkusika, ładny stan. | Fi.489-91 Mi.515-17 |
| 180 PLN | |
21675 |
1948 Bojownicy o wolność i demokrację seria czysta w ładnym stanie (Fi.150.-). | Fi.489-91 Mi.515-17 |
| 100 PLN | |
21676 |
1948 Bojownicy o wolność i demokrację, oryginalnie kasowana seria (Fi.270.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.489-91 Mi.515-17 |
| 200 PLN | |
21677 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria w parkach rozdzielonych przywieszką na kopercie z pierwszego dnia obiegu jako list lotniczy polecony do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.489-91 FDC Mi.515-7 |
| 600 PLN | |
21678 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, list lotniczy z Bydgoszczy 14.5.49 do Paryża, na odwrocie wirnik tranzytowy z warszawy, gwarancja Krawczyk. | Fi.490 Mi.516 |
| 250 PLN | |
21679 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, luzak z serii. | Fi.490 Mi.516 |
| 40 PLN | |
21680 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, luzak z serii. | Fi.491 Mi.517 |
| 40 PLN | |
21681 |
1948 miejscowy list ekspresowy z Bydgoszczy 9.12.48, znaczek z przywieszką. | Fi.491, Ck11 |
| 120 PLN | |
21682 |
1948 Kultura polska, czysta seria z bloku (Fi.160.-). | Fi.A429-36 Mi.A-H486 |
| 120 PLN | |
21683 |
1948 Kultura polska, znaczki z bloku w ośmiobloku (Fi.200.-). | Fi.429-36 A Mi.A-H486 |
| 160 PLN | |
21684 |
| 480 PLN | |
21685 |
1948 Kultura Polska, blok w dobrym stanie. | Fi.bl.10 Mi.Bl.10 |
| 450 PLN | |
21686 |
1948 Kultura Polska, luksusowo kasowany okolicznościowo we Wrocławiu blok, gwarancja. | Fi.bl.10 |
| 1 200 PLN | |
21687 |
1948 Kultura polska, blok czysty w ładnym stanie (Fi.650.-). | Fi.bl.10 |
| 450 PLN | |
21688 |
1948 bojownicy o wolność i demokracje, blok w gabinetowym stanie. | Fi.bl.11 Mi.Bl.11 |
| 700 PLN | |
21689 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok w doskonałym stanie. | Fi.bl.11 Mi.Bl.11 |
| 700 PLN | |
21690 |
1948 Bojownicy o wolność i demokrację, blok czysty z poz.5 w sektorze, bardzo ładny stan zachowania. | Fi.bl.11 |
| 680 PLN | |
21691 |
1948 FDC - blok "Bojownicy o wolność i demokrację", ciekawy bardzo niski numer 00088, na odwrocie stempelek nadawcy "REPUBLIQUE POLONAISE MINISTERE DES POSTES ET DES TELEGRAPHES", jedna z najtrudniejszych polskich kopert pierwszego dnia obiegu w luksusowym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.2500,-), gwarancja Petriuk BPP. | Fi.bl.11 |
| 2 200 PLN | |
21692 |
1948 "OPŁACONO GOTÓWKĄ POZ. 1", karta pocztowa wysłana 20.12 z Krynicy do Krosna; Polskie Znaki Pocztowe przy opisie frankatur zastępczych gotówkowych, odnotowują powyższy przypadek (s.759); gwarancja. | |
| 100 PLN | |
21693 |
1948 "Narodowy Bank Polski Centrala" - 15 zł frankatura mechaniczna FC005 Warszawa 5 (Hampel - 95 pkt.), list przesłany miejscowo 4.10; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 100 PLN | |
21694 |
1949 list z Poznania do PCK we Francji ze stemplem cenzury R.P. 3043 U.C., koperta naddarta ale cała. | Fi.362, 385 Mi.393, 419 |
| 15 PLN | |
21695 |
1949 kartka z Wrocławia 17.12.49 do Warszawy. | Fi.396 Mi.429 |
| 10 PLN | |
21696 |
1949 frankatura mieszana wydań lotniczych, list polecony wysłany 2.11 z Krakowa do Warszawy, zwraca uwagę nietypowa mechaniczna erka z automatycznym numeratorem, kasownik odbiorczy. | Fi.396, 445 Mi.429, 480 |
| 40 PLN | |
21697 |
| 15 PLN | |
21699 |
1949 kartka z Poznania do Ameryki. | Fi.433A Mi.467B |
| 20 PLN | |
21700 |
1949 list firmowy z Przemyśla 11.8.48 do Jarosławia. | Fi.444 Mi.479 |
| 10 PLN | |
21701 |
1949 lotniczy list polecony z Warszawy 29.11.49 do Meksyku na międzynarodową konferencję JATA, odbiorcy nie znaleziono i wrócił do nadawcy 4.3.50. | Fi.447, 449, 472 |
| 50 PLN | |
21702 |
1949 list firmowy z Gdyni 14.7.49, koperta nicowana (użyta dwukrotnie) stąd uszkodzona. | Fi.460 Mi.491 |
| 10 PLN | |