Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
11663 |
| 40 PLN | |
11664 |
1943 portret Hitlera na jednolitym tle, seria z gapami kasowana okolicznościowo. | Fi.110-12 Pw1; 36 |
| 30 PLN | |
11665 |
1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte. | Fi.113-5nz |
| 120 PLN | |
11666 |
| 180 PLN | |
11667 |
1943 widoki zabytkowych budowli (IV), czysta seria z gapami. | Fi.113-16 Pw1 |
| 60 PLN | |
11668 |
| 40 PLN | |
11669 |
| 20 PLN | |
11670 |
| 35 PLN | |
11671 |
1943 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 13.X jako ekspresowa z Warszawy do Fribourga; na odwrocie kasownik odbiorczy 27.X i ślady cenzury chemicznej (poszukującej sekretnych informacji), stempelki cenzur szwajcarskich i niemieckich; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp9b, 73, 74, 86a Mi.P12/02 |
| 200 PLN | |
11672 |
1943 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 5.V jako ekspresowa z Warszawy do Lizbony; kasowniki odbiorcze 16.5 i 17.V, stempelki cenzur niemieckich i portugalskim; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (karta pionowo złożona). | Fi.Cp9b, 77, 86 Mi.P12/02 |
| 250 PLN | |
11673 |
1943 znaczki urzędowe, godło rzeszy, 24 + 60 gr - frankatura mieszana różnych wydań, list urzędowy wysłany 6.8 z sądu w Drohobyczu do Truskawca, koperta przycięta z lewej strony. | Fi.U11, 21 |
| 30 PLN | |
11674 |
1943 znaczki urzędowe, godło rzeszy, 1 zł + 8 gr - frankatura mieszana różnych wydań, list wysłany 9.9 z sądu w Radomiu do Kielc, pieczęć urzędowa; koperta nieco pogięta. | Fi.U13, 17 |
| 50 PLN | |
11675 |
| 30 PLN | |
11676 |
1943 godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczki urzędowe, seria w czworoblokach z górnymi marginesami; czyste bardzo dobry stan zachowania. | Fi.U25-36 |
| 150 PLN | |
11677 |
1943 "Generalgouvernement De Gouverneur des Distrikts Krakau" - 24 gr frankatura mechaniczna, ładnie odciśnięta na kopercie listu wysłanego 5.2 z Krakowa do Krosna, przesyłka z treścią; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa, walor w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz. | Mi.7 |
| 800 PLN | |
11678 |
1943 "Frei durch Ablösung Reich" koperta, a właściwie całostka urzędowa wolna od opłaty pocztowej, przesłana miejscowo w Warszawie; niespotykany walor w doskonałym stanie zachowania. | |
| 150 PLN | |
11679 |
| 35 PLN | |
11680 |
1943 znaczki opłaty stemplowej bez gumy. | |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
11681 |
1943 znaczki opłaty stemplowej. | |
| 80 PLN | |
11682 |
| 60 PLN | |
11683 |
1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt. | |
| 70 PLN | |
11684 |
| 40 PLN | |
11685 |
1943 znaczek premiowy (revenue) - Prämienmarke Zigarettem - o wartości 20 punktów, w kolorze lilapurpurowym, umożliwiający nabycie wyrobów tytoniowych, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 220 PLN SPRZEDANY | |
11686 |
1943 znaczek premiowy (revenue) - Prämienmarke Trinkbranntwein - o wartości 20 punktów, w kolorze lilapurpurowym, umożliwiający nabycie wyrobów alkoholowych, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 220 PLN SPRZEDANY | |
11687 |
1943 znaczek premiowy (revenue) - Prämienmarke Textilwaren - o wartości 20 punktów, w kolorze lilapurpurowym, umożliwiający nabycie wyrobów tekstylnych, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 220 PLN SPRZEDANY | |
11688 |
1943 znaczek premiowy (revenue) - Prämienmarke Textilwaren - o wartości 5 punktów, w kolorze ciemnozielonym, umożliwiający nabycie wyrobów tekstylnych, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 60 PLN | |
11689 |
1944 "K.B. KOMMERZIAL-BANK A.-G. KRAKAU" - 24 gr frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 21.3 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.850.-); gwarancja. | Fi.2 |
| 600 PLN | |
11690 |
1944 Okupacja Niemiecka Terenów Polskich anektowanych przez ZSRR - Włodzimierz Wołyński - poczta pomocnicza, narożnikowy znaczek o nominale 12+18 Pf z błędem na poz.1 "czworokątny punkt po W w WOLYNSK" poczty pomocniczej zorganizowanej w okresie wycofywania się armii niemieckiej - opłacano nim dostarczenie przesyłki do najbliższej dalej działającej poczty, gdzie dodawano na list frankaturę z wydania przedrukowego "UKRAINE" lub znaczków Generalnego Gubernatorstwa, nadruk DEUTSCHE HILFPOST / Gebietskommisssar Wladimir-Wolynsk, papier żółtawy, tak jak wydano bez gumy, ząbkowanie 11, wysoka wycena katalogowa (Fi.1500.-), ładny stan zachowania. | Fi.7 B3 Mi.13 |
| 1 500 PLN | |
11691 |
1944 ładnie frankowany list polecony w kopercie firmowej wysłany 26.5 z Nowego Sącza do Krakowa; kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.42, 48, 71 |
| 50 PLN | |
11692 |
1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Radomia. | Fi.64, 81 |
| 50 PLN | |
11693 |
1944 kartka z zakopanego do Buska Zdroju, rzadki kasownik propagandowy Zakopanego na niefilatelistycznej korespondencji, widokówka Tatry, gwarancja Berbeka, Fi XV - 450 zł. | Fi.75 ; XV |
| 320 PLN | |
11694 |
1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" - kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy niemieckiej organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 28.II w Krakowie. | Fi.76; 36 |
| 30 PLN | |
11695 |
1944 przekaz paczkowy nadany w pośrednictwie pocztowym w Radawie przez Jarosław do Landshut koło Krakowa. | Fi.77, 86 |
| 200 PLN | |
11696 |
1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Radomia. | Fi.81, 83, 86 |
| 40 PLN | |
11697 |
1944 55. urodziny A.Hitlera, dwa grzecznościowe listy do Niemiec, ze znaczkiem za 0,24 + 1 zł prawidłowo opłacony. | Fi.117, 118 |
| 20 PLN | |
11698 |
1944 55. urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; na odwrocie arkusza 24 gr na 3 znaczkach lewej kolumny pionowy paseczek zgrubienia gumy, bardzo dobry stan zachowania (Fi.140.-). | Fi.117-19 |
| 180 PLN | |
11699 |
1944 55. urodziny A.Hitlera, seria w 3 znaczkowych paskach z górnymi marginesami z gapami, bardzo dobry stan zachowania (Fi.140.-). | Fi.117-19 Pw1 |
| 60 PLN | |
11700 |
| 40 PLN | |
11701 |
| 50 PLN | |
11702 |
| 100 PLN | |