Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
2042 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 39, nietypowe umieszczenie numeru ambulansu w kasowniku. | Fi.254 |
| 50 PLN | |
2043 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Krynica - Kraków nr 143, nietypowe umieszczenie numeru ambulansu w kasowniku. | Fi.254 |
| 80 PLN | |
2044 |
1933 list polecony z Bydgoszczy do Warszawy. | Fi.254, 256, 258 |
| 40 PLN | |
2045 |
1933 miejscowy list polecony z Warszawy. | Fi.254, 263 |
| 40 PLN | |
2046 |
1933 700-lecie założenia Torunia. | Fi.258 Mi.279 |
| 180 PLN | |
2047 |
| 240 PLN | |
2048 |
1933 700-lecie Torunia, unikalny projekt fotograficzny znaczka za 60 gr. w rozmiarze 60x76 mm; jest powiększony w stosunku do małej odbitki z pramatrycy dla lepszej wyrazistości, co było pomocne przy przedstawianiu komisji rozpatrującej projekty znaczków; po uwagach, poprawkach i retuszach rysunku powstawały próby tego znaczka; w katalogach niemieckich "projekty fotograficzne" ujmowane są jako Essay i umieszczane w tabelach prób poszczególnych wydań z oznaczeniem "E"; tego typu materiał dokumentujący przygotowania do druku pojawia się w handlu sporadycznie, na odwrocie ślady wklejenia do materiałów dokumentacyjnych i adnotacje, fotopinia. | Fi.258 E Mi.279 |
| 800 PLN | |
2049 |
1933 700-lecie założenia Torunia, znaczek na papierze ze znakiem wodnym II.D, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.258D Mi.279Y |
| 900 PLN | |
2050 |
1933 700-lecie Torunia, marginesowy znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego (bez podlepki Fi.1300.-), kilka przebarwień i zmatowień na gumie, podlepka na marginesie, liczony tanio jako podlepkowy, sygnowany na marginesie, gwarancja z opisem Schmutz | Fi.258D Mi.279Y |
| 300 PLN | |
2051 |
1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. czysty na podlepce, ładny stan. | Fi.258G Mi.279 |
| 70 PLN | |
2052 |
| 280 PLN SPRZEDANY | |
2053 |
1933 zwycięzcy Challengu. | Fi.259 Mi.280 |
| 30 PLN | |
2054 |
1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura. | Fi.259 Mi.280 |
| 70 PLN | |
2055 |
1933 S/S "KOŚCIUSZKO" znaczek na wycinku skasowany 16.VIII w pokładowej agencji datownikiem AGENCJA POCZT-TEL. s/s "KOŚCIUSZKO", rzadki walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 020). | Fi.259 Mi.280 |
| 100 PLN | |
2056 |
1933 zwycięzcy Challege'u, czworoblok. | Fi.259 Mi.280 |
| 500 PLN | |
2057 |
| 100 PLN | |
2058 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.185.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 110 PLN | |
2059 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty (Fi.185.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 100 PLN | |
2060 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.740.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 440 PLN | |
2061 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura - frankatura mieszana, list zagraniczny wysłany 17.XII z Warszawy do Madrytu, kasownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.259, 263 Mi.280, 284 |
| 40 PLN | |
2062 |
| 300 PLN | |
2063 |
1933 Wystawa filatelistyczna w Toruniu, odmiana ze znakiem wodnym IID, gwarancja Petriuk. | Fi.260D Mi.281 |
| 110 PLN | |
2064 |
| 130 PLN | |
2065 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D (trąbki w dół Fi.150.-) na wycinku ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika. | Fi.260D Mi.281Y |
| 120 PLN | |
2066 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.150.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.260D Mi.281Y |
| 130 PLN SPRZEDANY | |
2067 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza. | Fi.261 Mi.282 |
| 60 PLN | |
2068 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok. | Fi.261 Mi.282 |
| 400 PLN | |
2069 |
| 100 PLN | |
2070 |
| 300 PLN | |
2071 |
1933 karnet - luksusowe wydanie ministerialne, "400 ROCZNICA ŚMIERCI WITA STWOSZA", okładka z sucho tłoczonym godłem państwa, własnoręczny podpis ministra Poczt i Telegrafów - płk.Emila Kalińskiego, dodatkowo odciśnięty datownik urzędu Warszawa 1, z wyróżnikiem "4b"; bardzo rzadki walor w idealnym stanie zachowania, sygnowany G.WATTSON WARSZAWA. | Fi.261 Mi.282 |
| 1 000 PLN SPRZEDANY | |
2072 |
1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty (Fi.140.-). | Fi.261 Mi.282 |
| 100 PLN | |
2073 |
| 700 PLN | |
2074 |
1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczki w narożnym czworobloku z marginesami, ząbkowanie liniowe ZL11½, czyste; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.262 Mi.283 |
| 1 000 PLN | |
2075 |
1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty (Fi.240.-). | Fi.262 Mi.283 |
| 200 PLN | |
2076 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Wilno - Zemgale (Łotwa) nr 293. | Fi.Cp64 |
| 60 PLN | |
2077 |
1933 kartka z Wilna z wirnikiem propagandowym poczty. | Fi.Cp73 |
| 10 PLN | |
2078 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 39, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp74 |
| 100 PLN | |
2079 |
| 40 PLN | |
2080 |
1933 "Opłacono gotówką" - ilustrowana koperta reklamowa (druki) wysłana 3.2 z Poznania do miejscowości Rozdzień. | |
| 40 PLN | |
2081 |
| 20 PLN | |