Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
3177 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, piętnaście najpopularniejszych znaczków nieząbkowanych w parkach poziomych, czyste w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.71-5, 77-81, 86, 88, 110-12 nz |
| 600 PLN | |
3178 |
1941-3 portret A. Hitlera, 15 arkuszy ciętych w idealnym stanie znaczków trzech wydań o nominałach; 2 gr, 6 gr, 8 gr, 10 gr, 12 gr, 20 gr, 24 gr, 30 gr, 32 gr, 40 gr, 1 zł, 1,20 zł, 50 gr, 60 gr, 80 gr, wartość katalog Fischer 14.000,- zł. | Fi.71-5nz, 77-81nz, 86-88nz, 110-2nz |
| 9 800 PLN | |
3179 |
1941 parki znaczków ciętych, niekompletna seria bez znaczka 16 i 48 gr. | Fi.71-75nz, 77-81nz |
| 250 PLN | |
3180 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria czysta z gapami. | Fi.71-82 Pw1 |
| 120 PLN | |
3181 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle - obie serie + wartości złotowe z tłem kreskowanym, wszystkie z "gapami" na górnym marginesie, ostemplowane 28.II propagandowym kasownikiem okolicznościowym "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" przygotowany z okazji 10 rocznicy organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc. | Fi.71-82, 86-88, 110-12; 36 |
| 50 PLN | |
3182 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria kasowana 26.X kasownikiem okolicznościowym z okazji 2 rocznicy powstania GG, na białym kartonie. | Fi.71-82; 14 |
| 30 PLN | |
3183 |
1941 list z Krakowa do Lwowa, wirnik okolicznościowy z Krakowa. | Fi.72 |
| 20 PLN | |
3184 |
1941 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 6 gr. złożony w połowie, ubytek na marginesie po zszywaczu. | Fi.72 ark. |
| 45 PLN | |
3185 |
1941 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 10 gr. złożony w połowie, ubytek na marginesie po zszywaczu. | Fi.74 ark. |
| 45 PLN | |
3186 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 12 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 26.XII.1944 z Suchedniowa do Luckenwalden, przesłana ambulansem nr.1458 relacji "?-KIELCE", owalny kasownik z wyróżnikiem "b". | Fi.75 |
| 20 PLN | |
3187 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 20 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa (opłata niezgodna z taryfą) wysłana 16.XII.1944 z Koluszek do Częstochowy. | Fi.77 |
| 40 PLN | |
3188 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 gr - frankatura pojedyncza, miejscowy list przesłany 4.10.1944 w Krakowie, dodatkowy stempelek "Durch Deutsche Dienspost Osten" rzadko spotykany na tak późnych przesyłkach. | Fi.78 |
| 40 PLN | |
3189 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 gr na znaczku usterka "jaśniejsza plama za głową", czyste, gwarancja. | Fi.78 |
| 30 PLN | |
3190 |
1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 na papierze białym średnim (Fi.80.-), wewnątrz oryginalny papier listowy; minimalnie słabszy stan zachowania (niewielkie przebarwienie w prawym dolnym rogu). | Fi.Ck2x Mi.U2/01a |
| 50 PLN | |
3191 |
1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 na papierze szarobiałym skasowana grzecznościowo 26.6.1942 w Krakowie (z obiegu Fi.100.-); minimalnie słabszy stan zachowania. | Fi.Ck2Iy Mi.U2/01a |
| 40 PLN | |
3192 |
1941 "4 Schülerkompanie Große Kampffliegerschule 3" (4 kompania szkolna szkoły pilotów wojskowych nr.3), szkoła ta stacjonowała na Okęciu w okresie 1.I.1940-VI.1941; karta pocztowa wydania przedrukowego, wysłana 5.VI z Warszawy, znak opłaty unieważniony zaadaptowanym beznapisowym kasownikiem przerobionym z polskiego datownika, stosowanym w Warszawie dla przesyłek niemieckiej poczty polowej, formacyjna pieczęć listowa z godłem; doskonały stan zachowania (na odwrocie niewielkie ślady wklejenia na stronę albumową); temat - LOTNICTWO; ze zbiorów i z gwarancją Stanisława Żółkiewskiego. | Fi.Cp4I |
| 300 PLN | |
3193 |
1941 całostka z obiegu pocztowego z warszawy do Mińska mazowieckiego, długość napisu POSTKARTE 40 mm. | Fi.Cp5II |
| 220 PLN | |
3194 |
1941 całostka wydania przedrukowego z obiegu pocztowego z Sędziszowa, dziurki po archiwizacji. | Fi.Cp6A |
| 45 PLN | |
3195 |
1941 całostka wydania przedrukowego z obiegu pocztowego z Strzyżowa, dziurki po archiwizacji. | Fi.Cp6B |
| 65 PLN | |
3196 |
1941 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana "2.Juli" z agencji pocztowej w Kamieńsku, dwuwierszowy stempelek w ramce "Kamiensk über Petrikau" z dostawianą datownikiem biurowym datą; znaczek skasowano 3.7 w Piotrkowie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 60 PLN | |
3197 |
1941 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Skarżysko Kamienna - Sandomir nr 1183. | Fi.Cp7II |
| 120 PLN | |
3198 |
1941-1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 13.12.1941 z agencji pocztowej w Wojciechowicach, trzywierszowy stempelek w ramce "Wojciechowice über.Ostrowiec Kielecki" znaczek skasowano 14.XII w Ostrowcu; 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 24.12.1942 już nie z agencji, a z urzędu uruchomionego w Wojciechowicach. | Fi.Cp7II, Cp9b Mi.P10, P12/02 |
| 80 PLN | |
3199 |
1941 kartka nadana w agencji pocztowej w Międzylesiu przez Warszawę do Czarnocina Pińczowskiego. | Fi.Cp71 |
| 45 PLN | |
3200 |
1941 formularz kartkowy na polskiej całostce. | Fi.Fcp4 |
| 220 PLN | |
3201 |
1941 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w małym formacie, 24 gr - frankatura wielokrotna, list w specjalnej kopercie "Der Landstrassenbevollmächtigte beim Militärbefehlshaber im Generalgouvernement Krakau" przesłany 10.12 miejscowo w Krakowie, dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania. | Fi.U21 |
| 50 PLN | |
3202 |
1941 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, zagraniczna karta pocztowa do Warszawy wysłana 30.IV z St-Blaise w Szwajcarii, liczne stempelki cenzur w tym niemieckiej Wehrmachtu, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 80 PLN | |
3203 |
1941 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list z USA wysłany 24.IX z Chicago do Krakowa, liczne oznaczenia cenzury, m.in.stemple i zalepka niemieckiej cenzury Wehrmachtu; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 150 PLN | |
3204 |
1941 czysty blankiet Przekazu Pocztowego, wymiary 216 x 104 mm, sygnatura DPO 216(3.41); bardzo dobry stan zachowania (minimalnie słabsze narożniki). | |
| 120 PLN | |
3205 |
1942 (?) "AUSLIEFERUNGSSTELLE des Verordnungsblattes für das Generalgouvernement" - 6 gr frankatura mechaniczna odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 7.7 w Krakowie (Fi.650.-); rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz. | Fi.17a |
| 500 PLN | |
3206 |
1942 "ZWEITES TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie ostemplowany 5-6.9 w Zakopanym kasownikiem okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych. | Fi.23 |
| 30 PLN | |
3207 |
1942 "3 Rocznica utworzenia GG", znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.10 w Krakowie. | Fi.25 |
| 10 PLN | |
3208 |
1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Wisznicach przez Białą Podlaską do Lwowa. | Fi.43 |
| 45 PLN | |
3209 |
1942 list firmowy z Krakowa do Niemiec, wirnik propagandowy. | Fi.45 |
| 35 PLN | |
3210 |
1942 list nadany w agencji pocztowej w Łopiennikach przez Krasnystaw do Krakowa. | Fi.45 |
| 35 PLN | |
3211 |
1942 front listu nadanego w agencji pocztowej w Kąkolewnicy przez Radzyń Podlaski do Łaska. | Fi.45 |
| 20 PLN | |
3212 |
1942 list polecony z Warszawy do Siedlec z rzadką "R" Warschau SW 30, na odwrocie stempel odbiorczy Siedlce. | Fi. 49, 50 |
| 80 PLN | |
3213 |
1942 list express-polecony z Warszawy do Berlina na adres słynnego hotelu Exselsior do Franza Prochaska, na odwrocie uzupełnienie frankatury znaczkami Fi78. | Fi. 49, 50, 78 |
| 45 PLN | |
3214 |
1942 przekaz paczkowy z Warszawy do Lublina. | Fi.50, 79 |
| 70 PLN | |
3215 |
1942 widokówka wysłana 3.VIII z Krakowa do miejscowości Gozd, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym, datownik odbiorczy; słabszy stan zachowania. | Fi.67; V |
| 25 PLN | |
3216 |
1942 kasownik okolicznościowy z okazji otwarcia we Lwowie miejskiego instytutu im. Behringa do badań tyfusu plamistego, na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444 (2.41); temat - MEDYCYNA. | Fi.72; 27; Fp1c |
| 50 PLN | |