Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
35788 |
1862 list zagraniczny z pełną treścią wysłany 8/4 z Krakowa do Paryża, okrągły jednoobrączkowy datownik nadawczy KRAKAU, francuskie stemple kraju pochodzenia: "AUTRICHE 2 ERQUELINES" i "PREUSSE 2 ERQUELINES" i datownik odbiorczy wszystkie z dnia 11.IV; ma odwrocie kaszetka nadawcy Domu Bankowego "Franz Anton Wolff" - "FRANZ ANT.WOLFF A CRACOVIE" i sucho tłoczona zalepka; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 300 PLN | |
35792 |
1872 kompletny list urzędowy wysłany 19/9 ze Lwowa do Krynicy, zwracają uwagę dekoracyjne malutkie stemple tzw."naparstkowe" (Fingerhut Stempel): nadawczy LEMBERG KRAKAUER GASSE, przejściowy BOCHNIA i niebieski odbiorczy KRYNICA; walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 100 PLN | |
35794 |
1837 kompletny składany list z Brodów do czeskiej Opawy, stempel Brodów typ V. | |
| 100 PLN | |
35795 |
| 40 PLN | |
35796 |
1850 składany list paczkowy "Packkammer" z Wollin (Wolina) do Szczecina. | |
| 70 PLN | |
35797 |
1850 około, list okólny "wędrujący" z Tuetz (Tuczna) do Jastrow (Jastrowo) przekierowana do Zippnow (Sypniewa). | |
| 70 PLN | |
35798 |
| 300 PLN | |
35799 |
1855 WROCŁAW, przesyłka polecona - pruska całostka za 3 Sgr dofrankowana znaczkami za 2 i 3 Sgr, wysłana 7.10. do Frankfurtu nad Menem, znaczki unieważniono stemplem numerowym 183 - Breslau, a znak opłaty na kopercie przekreślono piórem, obok dwuwierszowy ramkowy stempel nadawczy BRESLAU z datą; dodatkowe adnotacje pocztowe na kopercie; koperta zabezpieczona pięcioma pieczęciami lakowymi na odwrocie, tamże stempelek nadejścia; niezły stan zachowania. | |
| 450 PLN | |
35800 |
1857 parka znaczków unieważnionych stemplem numerowym "103". | Mi.6a |
| 120 PLN | |
35801 |
1857 list zagraniczny z Prus z Kępna (Kempen) do Przasnysza (zabór rosyjski) przekierowany do Kalisza i ostatecznie zwrócony do nadawcy, owalny stempel dopłaty "Doplatit 28 K" oraz "T", ciekawa dokumentacja obiegu pocztowego. | |
| 360 PLN | |
35802 |
1858 list z Krakowa do Eisenberg, na odwrocie stempel odbiorczy. | Mi.15 |
| 50 PLN | |
35803 |
1859 znaczek na wycinku unieważniony stemplem Iarocin (Jarocin). | Mi.10a |
| 300 PLN | |
35804 |
1859 kompletny składany list z Makowa do Starego Sącza. | |
| 40 PLN | |
35805 |
| 50 PLN | |
35806 |
| 150 PLN | |
35807 |
1861 znaczek na wycinku unieważniony stemplem Myslowitz (Mysłowice). | Mi.18 |
| 120 PLN | |
35808 |
| 50 PLN | |
35809 |
1861 kompletny składany list z Zippnow (Sypniewo) do Jastrowia, list wielokrotnie przeadresowany, spektakularna ilość adnotacji i pieczęci pocztowych w poszukiwaniu adresata, bądź list okólnik. List trafił do Czaplinka (Tempelburg), Tuczna, Wałcza, Człopy i Mirosławca. | |
| 180 PLN | |
35810 |
1863 list z Krakowa do Wiednia, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 50 PLN | |
35811 |
| 60 PLN | |
35812 |
1866 list składany z Beuthen (Bytom) do Tarnowitz (Tarnowskie Góry), stempelek składnicy pocztowej "TARNOWITZ / Packkammer", stempel listonosza "Feykisch". | |
| 120 PLN | |
35813 |
1867 około, mieszana frankatura IV + V wydanie Austrii, list polecony do Krakowa wysłany 24/10 z miejscowości Gablonz (Jablonec nad Nysą), opłacony znaczkiem za 15 kr wydania z 1863 roku, znaczek opłaty za polecenie (zgodnie z przepisami naklejony na odwrocie) za 10 kr wydania z 1867 roku, stempel przejściowy Reichenberg (Liberec) i kasownik odbiorczy Krakowa z 16/10; stempelek "Recommandirt" z dopisanym numerem 278; mieszane frankatury różnych wydań należą do najciekawszych i najbardziej poszukiwanych walorów z obszaru Austro-Węgier; dobry stan zachowania. | Mi.34, 38 |
| 800 PLN | |
35814 |
1867 list ze Lwowa do Gdańska, na odwrocie stemple odbiorcze. | |
| 50 PLN | |
35815 |
1868 kompletny składany list z Nowego Sącza do Krościenka. | |
| 30 PLN | |
35816 |
1869 niekompletna obwoluta listu z Janowa Zamojskiego do Zamościa. | |
| 40 PLN | |
35817 |
1870 około, obwoluta listu z Łodzi do Tuszyna. | |
| 40 PLN | |
35818 |
1870 obwoluta listu z Łaska do Łodzi. | |
| 40 PLN | |
35819 |
1870 kartka z Krakowa do Wiednia. | |
| 25 PLN | |
35820 |
1870 list z Krakowa do Wiednia, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 50 PLN | |
35821 |
1871 list z Drohobycza do Lwowa. | Mi.U55 |
| 70 PLN | |
35822 |
1871 kartka z Kołomyi do Wiednia. | |
| 30 PLN | |
35823 |
1871 kartka z Tarnopola do Pragi. | |
| 40 PLN | |
35824 |
1871 kartka z Ropczyc do Krakowa. | |
| 25 PLN | |
35825 |
1872 kompletny składany list z Samboru do Lwowa, na odwrocie kasownik odbiorczy. | Mi.38 |
| 100 PLN | |
35826 |
1872 kartka z Stanisławowa do Wiednia. | |
| 40 PLN | |
35827 |
1873 koperta Rzeszy za 1 Gr (147 x 84 mm) stosowana na ziemiach polskich pod zaborem pruskim; czysta w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.U5AII |
| 40 PLN | |
35828 |
1874 II wydanie Niemiec, 1 Gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 22 4 z miejscowości Strzelce Opolskie do Kotulina, znaczek skasowany dwuwierszowym w ramce stemplem GROSS-STREHLITZ, na odwrocie dwa stempelki nadejścia i pieczęć urzędowa nadawcy; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | Mi.16 |
| 100 PLN | |
35829 |
1874 kartka z Złoczowa do Pestu. | |
| 40 PLN | |
35830 |
1874 kartka z Krakowa do Wiednia. | |
| 25 PLN | |
35831 |
1874 obwoluta listu z Beuthen (Bytomia) do Kamin (Piekary Śląskie). | |
| 50 PLN | |