Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
42477 |
1989 głowy wawelskie (IX) znaczki za 60 zł do automatów drukowane w postaci rolki, pasek siedmiu sztuk w tym dwa z numerami na odwrocie wydrukowanymi "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka, wskutek mechanicznego rozdzielania zadrukowanej taśmy papieru, ząbkowanie pionowe znaczków często ulegało uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu; czyste. | Fi.3088 Mi.3236 |
| 40 PLN | |
42478 |
1989 głowy wawelskie (IX) znaczki za 60 zł do automatów, drukowane w postaci taśmy bieżącej o długości 1000 i szerokości 10 znaczków plus marginesy, następnie taśmę perforowano (znaczki w rolce połączone były krótszymi bokami), nadrywano wzdłuż linii perforacji i zwijano w zestawy 10 rolek 1000-znaczkowych, dla ułatwienia kontroli ilości sprzedanych znaczków co 5 posiadał na odwrocie numer; wskutek mechanicznego rozdzielania ząbkowanie pionowe ulegało często uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu - tu oferowana parka pozioma z nierozerwanej wstęgi z numerami na odwrocie!!!, wydrukowanymi "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; czyste. | Fi.3088 Mi.3236 |
| 200 PLN | |
42479 |
1989 rośliny lecznicze, fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 1000 zł, gwarancja Kapkowski. | Fi.3098FP Mi.3246PFä |
| 80 PLN | |
42480 |
1989 Fałszerstwo na szkodę poczty - fałszywy znaczek za 1000 zł na kopercie listu ekspresowego przesłanego miejscowo 29.12.1992 w Warszawie, gwarancja. | Fi.3098FPt Mi.PFa3246 |
| 500 PLN | |
42481 |
| 300 PLN | |
42482 |
1989 gen. G.Korczyński, znaczek nie wprowadzony do obiegu. | Fi.XXVIII Mi.VI |
| 100 PLN | |
42483 |
1989 Światowa Wystawa Filatelistyczna Philexfrance '89, blok z uskokiem ząbkowania po prawej stronie ukzaujacy jak układały sie grzebienie perforujące. | Fi.bl.138 Mi.Bl.108 |
| 30 PLN | |
42484 |
1989 Światowa Wystawa Filatelistyczna Philexfrance '89 w Paryżu, blok z uskokiem perforacji poziomej na prawym marginesie. | Fi.bl.138I Mi.Bl.108 |
| 30 PLN | |
42485 |
1989 20. rocznica pierwszego lądowania na księżycu, blok z błędem "złoty dolar", gwarancja i opis Więcław. | Fi.bl.139B B1 Mi.Bl.109A |
| 30 PLN | |
42486 |
1989 znaczki poczty Solidarności z Gdańska. | |
| 25 PLN | |
42487 |
1989 zestaw znaczków poczty Solidarności związanych z pierwszymi wyborami po "okrągłym stole". | |
| 70 PLN | |
42488 |
1990 zeszyciki znaczkowe wydane przez NZSS Solidarność z dwoma znaczkami 2634 i 2635, nakład poniżej 100 sztuk. | Fi.2634-5 |
| 40 PLN | |
42490 |
2015 książka A.Kielbasa - Schoeni i S.Fołty "Podręcznik specjalizowany polskich znaków pocztowych 1919 - 2005 tom III", podręcznik obejmuje lata 1965 - 1994, 640 stron, liczne ilustracje. Znikomy nakład | |
| 140 PLN | |
43375 |
1962 Poczta Harcerska, seria czysta wydana z okazji X wieków Gdańska - kompletne arkusiki. | |
| 400 PLN | |