Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
40786 |
| 50 PLN | |
40787 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.420A Mi.455B |
| 20 PLN | |
40788 |
1947 Kultura Polska (I) - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński, bardzo rzadka parka prób znaczka za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowana z walca N.2 W.I - oznaczenie znajduje się przed 91 i po 100 znaczku w arkuszu, na dole odręczna adnotacja "22 IV. nieprzyjęty do druku" prof.S.Miksteina; tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować, to pierwsza skatalogowana próba tego wydania, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.420A P1 Mi.455B |
| 5 000 PLN | |
40789 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.420B Mi.455A |
| 25 PLN | |
40790 |
| 25 PLN | |
40791 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.420B Mi.455A |
| 20 PLN | |
40792 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.421A Mi.456B |
| 20 PLN | |
40793 |
| 30 PLN | |
40794 |
| 400 PLN | |
40795 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.421B Mi.456A |
| 15 PLN | |
40796 |
1947 Kultura polska I wydanie, parka znaczków za 2 zł. z błędem na prawym znaczku "ukośna kreska nad głową", gwarancja Krawczyk. | Fi.421B B Mi.456A |
| 30 PLN | |
40797 |
1947 Kultura polska I wydanie, ząbkowany znaczek za 2 zł z błędem na poz.50 "plamka na brodzie", gwarancja. | Fi.421B B2 Mi.456A |
| 40 PLN | |
40798 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny. | Fi.423A Mi.458B |
| 20 PLN | |
40799 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.423B Mi.458A |
| 10 PLN | |
40800 |
1947 miejscowy list polecony z Gdyni 9.8.47, prowizoryczna erka, słaba perforacja - stąd znaczki musiano wyciąć z arkusza. | Fi.423B Mi.458A |
| 40 PLN | |
40801 |
1947 Kultura Polska, znaczek z szeroka perforacją poziomą. | Fi.423B Mi.458A |
| 15 PLN | |
40802 |
| 80 PLN | |
40803 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.425B Mi.460A |
| 25 PLN | |
40804 |
| 60 PLN | |
40805 |
1947 ekspres z Polanicy Zdrój 30.10.47 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy, uszkodzona klapa koperty. | Fi.426A, 427B Mi.461B, 462A |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
40806 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.426B Mi.461A |
| 10 PLN | |
40807 |
1947 list polecony z Grodźca koło Będzina 3.9.47 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.427B |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
40808 |
| 40 PLN | |
40809 |
1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, kompletny arkusz sprzedażny, w arkuszu komplet trzech katalogowanych błędów, drobne spękania perforacji, arkusz złożony w połowie. | Fi.428 B1-3 Mi.471 |
| 700 PLN | |
40810 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429A Mi.463B |
| 30 PLN | |
40811 |
| 30 PLN | |
40812 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.429A Mi.463B |
| 15 PLN | |
40813 |
1947 Kultura polska (II) - Matejko, Malczewski i Chełmoński, narożny znaczek za 1 zł., blok legitymacyjny N.2.W.II. | Fi.429B Mi.436A |
| 30 PLN | |
40814 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.429B Mi.463A |
| 15 PLN | |
40815 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429B Mi.463A |
| 25 PLN | |
40816 |
| 180 PLN | |
40817 |
| 240 PLN | |
40818 |
| 50 PLN | |
40819 |
1947 kultura Polska (II) - Fryderyk Chopin, nieząbkowany znaczek za 3 zł., z walca N.3 W.II drukowano jedynie znaczki ząbkowane (patrz PZP str.368), w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze opisy prób tego wydania, na razie są one dalece niepełne - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby (wycena po 2500.-), z drugiego dwie, w tym drugą z walców VI, VII i VIII błędnie skatalogowano - w rzeczywistości istnieje próba P1 z I walca w kolorze czarnym i siedem P2 z walcy od I do VII w różnych odcieniach fioletu - od fioletowopurpurowego poprzez szarofioletowy do ciemnofioletowego (Fi. po 2500.-); w kilku innych przypadkach z danego walca drukowano tylko jeden rodzaj znaczków ząbkowane bądź nieząbkowane, tak własnie było w przypadku walca N.3 W.II - wszystkie znaczki przeząbkowano i cięte nie powinny istnieć. | Fi.431 nz Mi.465U |
| 4 500 PLN | |
40820 |
| 10 PLN | |
40821 |
1947 Kultura polska (II) - Fryderyk Chopin, karta maksimum. | Fi.431B Mi.465A |
| 100 PLN | |
40822 |
| 250 PLN | |
40823 |
1947 firmowy list polecony z Knyszyna 18.IX.47 do Warszawy. | Fi.432, 434B |
| 25 PLN | |
40824 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.432A Mi.466B |
| 10 PLN | |
40825 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.432B Mi.466A |
| 10 PLN | |