Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
39177 |
1943 kartka na formularzu pocztowym z obiegu pocztowego. | Fi.75, Fp1c |
| 20 PLN | |
39178 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 24.V. | Fi.76; 31 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
39179 |
1943 portret Hitlera, 20 gr + 1,60 zł, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 2.VI jako polecona ekspresowa z Warszawy do Lizbony, z prośbą o przekazanie informacji do PCK w Londynie; stempelki cenzur, czerwona adnotacja PCK na froncie; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta). | Fi.77, 88a, Cp9b |
| 200 PLN | |
39180 |
1943 list z Krakowa do Lipska, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym. | Fi.78 |
| 25 PLN | |
39181 |
1943 list polecony wysłany z pośrednictwa w miejscowości Wielkie Drogi do Krakowa, zwraca uwagę nietypowa erka typu blanco z wstemplowaną nazwą miejscowości, znaczki skasowane 17.2 w Krakowie, na odwrocie kasownik odbiorczy 18.2; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.78, 84 |
| 100 PLN | |
39182 |
1943 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 + 60 gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 06.03.1944 z Krakowa do Berlina, kasownik odbiorczy na odwrocie 7.3. | Fi.78, 111 |
| 30 PLN | |
39183 |
1943 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN" Radom 1, rzadko spotykany kasownik propagandowy, odbitka doskonałej jakości na liście wysłanym 1.12 do miejscowości Wyśmierzyce; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.78; VIIa |
| 350 PLN | |
39184 |
| 10 PLN | |
39185 |
| 10 PLN | |
39186 |
1943 stempel okolicznościowy mistrzostw szachowych GG w Radomiu. | Fi.86 |
| 30 PLN | |
39187 |
1943 stempel okolicznościowy mistrzostw szachowych GG w Radomiu. | Fi.87 |
| 30 PLN | |
39188 |
1943 urodziny Hitlera, narożnikowa czysta seria w parkach poziomych z oznaczeniem ENTWW.: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty), bardzo dobry stan zachowania. | Fi.101-03 Pw3 |
| 40 PLN | |
39189 |
1943 urodziny Hitlera, seria znaczków na karcie ostemplowana 20.IV w Krakowie; dobry stan zachowania (punktowe przebarwienia). | Fi.101-03; 30 |
| 30 PLN | |
39190 |
1943 urodziny A.Hitlera, seria w czworoblokach. | Fi.101-3 |
| 40 PLN | |
39191 |
1943 urodziny A.Hitlera, seria narożnikowa. | Fi.101-3 |
| 50 PLN | |
39192 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, znaczek z dolnym marginesem (częściowe pustopole) z pełną gumą, skasowany okolicznościowo. | Fi.104 |
| 20 PLN | |
39193 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, karta maksimum; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.104; 31 |
| 150 PLN | |
39194 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, znaczek skasowany okolicznościowo na specjalnej karcie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.104; 31 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
39195 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor II/3 w ładnym stanie. | Fi.104I |
| 150 PLN | |
39196 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor I/2 z pustopolami na górnym marginesie, poza kilkoma lekkimi zgięciami widocznymi na skanie w ładnym stanie. | Fi.104I |
| 250 PLN | |
39197 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusz z błędem "złamana oś" i pustopolami na górnym marginesie. | Fi.104II ark. |
| 200 PLN | |
39198 |
| 240 PLN | |
39199 |
| 20 PLN | |
39200 |
1943 portret A.Hitlera, seria w czworoblokach. | Fi.110-12 |
| 25 PLN | |
39201 |
| 40 PLN | |
39202 |
1943 portret Hitlera na jednolitym tle, seria z gapami kasowana okolicznościowo. | Fi.110-12 Pw1; 36 |
| 30 PLN | |
39203 |
1943 widoki zabytkowych budowli (IV), 2 zł - frankatura mieszana, adres pomocniczy wysłany 21.2.1944 z Krakowa do wydziału propagandy w Tomaszowie Mazowieckim, na odwrocie pieczęć urzędowa z "gapą". | Fi.113, 74, 86, 112 |
| 100 PLN | |
39204 |
1943 widoki zabytkowych budowli, makulaturowe znaczki cięte w marginesowych parkach. | Fi.113-5nz |
| 240 PLN | |
39205 |
1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte. | Fi.113-5nz |
| 120 PLN | |
39206 |
| 180 PLN | |
39207 |
1943 widoki zabytkowych budowli, narożna seria czysta z gapami na marginesie. | Fi.113-16 Pw1 |
| 60 PLN | |
39208 |
1943 widoki zabytkowych budowli (IV), czysta seria z gapami. | Fi.113-16 Pw1 |
| 60 PLN | |
39209 |
| 40 PLN | |
39210 |
1943 widoki zabytkowych budowli (IV), 4 zł - frankatura mieszana, adres pomocniczy do wartościowej przesyłki pobraniowej (paczki) wysłanej 6.8 z Warszawy do Ujazdowa; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji). | Fi.114, 110 |
| 200 PLN | |
39211 |
| 20 PLN | |
39212 |
1943 fioletowa odbitka datownika eksploatacyjnego!!! karta pocztowa wysłana 28.4 z miejscowości Kocmyrzów do Miechowa; w Generalnym Gubernatorstwie, praktycznie nie stosowano w obrocie pocztowym tuszów innych niż czarne; ciekawostka! | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 50 PLN | |
39213 |
| 30 PLN | |
39214 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 12 gr - frankatura wielokrotna, list w specjalnej kopercie "Technisches Hauptamt LEMBERG" wysłany 3.3.1944 ze Lwowa do Krakowa, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.U28 |
| 80 PLN | |
39215 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy, 100 gr + 8 gr - frankatura mieszana różnych wydań, list z dyrekcji policji w specjalnej kopercie "GENERALGOUVERNEMENT DISTRIKT KRAKAU DER STADHAUPTMANN DER STADT KRAKAU POLIZEIDIREKTION" z sygnaturą (1576/40014/XI.43/30000) przesłany 19.5.44 miejscowo w Krakowie, dodatkowa pieczęć informacyjna w języku niemieckim "Hierbei ein Formular zur Zustellungsurkunde. Vereinfachte Zustellung. Niederlegung nicht gestattet !" (W załączeniu formularz dowodu doręczenia. Doręczenie uproszczone. Odmowa niedozwolona!"; przesyłka niedoręczona i zwrócona do nadawcy; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.U36, U17 |
| 120 PLN | |
39216 |
1943 widokówka wysłana 19.11 z Lubeki do Warszawy, znaczek skasowany ładnie odciśniętym wirnikiem propagandowym "Nahrung ist Waffe!" (żywność jest orężem); temat - FLORA, ROLNICTWO. | Mi.862 |
| 50 PLN | |