Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
38580 |
1938 Port Gdańsk, FDC - 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria znaczków na wycinkach ostemplowanych 11.XI w pierwszym dniu obiegu datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY GDAŃSK 1" (Mi. seria kasowana - 110 euro, FDC - 80 euro). | Fi.32-35 Mi.34-37 |
| 60 PLN | |
38581 |
1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria czysta w czworoblokach, zwraca uwagę przesunięcie grzebienia perforacyjnego na górnym marginesie znaczków za 55 gr. | Fi.32-35 Mi.34-37 |
| 60 PLN | |
38582 |
1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, 25 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 11.VIII.39 z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Żnina; znaczek unieważniono datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY" z wyróżnikiem "b" z wyszczerbioną nad literą T obrączką; znaczki tego wydania spotykane są przeważnie na korespondencji filatelistycznej, całości z oryginalnego obiegu spotykane są bardzo rzadko; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.34 Mi.36 |
| 250 PLN | |
38583 |
1938 Port Gdańsk, znaczek makulaturowy z silnie przesuniętą perforacją, gwarancja. | Fi.34MK |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
38584 |
1938 Port Gdańsk, polski znaczek opłaty bez przedruku użyty w Gdańsku, fragment dokumentu pocztowego, znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No 1" z wyróżnikiem "l"; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.299 Mi.320 |
| 150 PLN | |
38585 |
1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, czysta karta wydania definitywnego, bardzo dobry stan zachowania (Fi.250.-). | Fi.Cp4 |
| 150 PLN | |
38586 |
1938 Port Gdańsk, całostka wydania z okazji 20. rocznicy odzyskania niepodległości. | Fi.Cp4 |
| 160 PLN | |