Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
26799 |
1837 kompletny składany list z Brodów do czeskiej Opawy, stempel Brodów typ V. | |
| 100 PLN | |
26800 |
1846 kompletny list z Poznania 15.6.46 do Francji, stempel drogi pocztowej przez Aachen do Givet "CPR4", adnotacje o opłacie na granicy pruskiej w wysokości 18 groszy i na granicy francuskiej w wysokości 22 i później 7,5 centymów za dalszy transport oraz stempel opłaty 1 centyma za dostarczenie przez listonosza, pięknie udokumentowany obieg pocztowy. | |
| 240 PLN | |
26801 |
| 40 PLN | |
26802 |
1851 składany list z Beuthen (Bytom) do Tarnowa. | |
| 30 PLN | |
26803 |
| 300 PLN | |
26804 |
1854 składany list z Beuthen (Bytom) do Zabrza. | |
| 30 PLN | |
26805 |
1857 parka znaczków unieważnionych stemplem numerowym "103". | Mi.6a |
| 120 PLN | |
26806 |
1858 list z Krakowa do Eisenberg, na odwrocie stempel odbiorczy. | Mi.15 |
| 50 PLN | |
26807 |
1859 znaczek na wycinku unieważniony stemplem Iarocin (Jarocin). | Mi.10a |
| 300 PLN | |
26808 |
1859 list urzędowy z Śmigiel. | |
| 40 PLN | |
26809 |
1859 kompletny składany list z Makowa do Starego Sącza. | |
| 40 PLN | |
26810 |
1859-62 znaczki unieważnione stemplami: Sorau (Żary), Drossen (Ośno Lubuskie) i Mittelfelde (Żołędowo). | |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
26811 |
| 50 PLN | |
26812 |
| 150 PLN | |
26813 |
1861 znaczek na wycinku unieważniony stemplem Myslowitz (Mysłowice). | Mi.18 |
| 120 PLN | |
26814 |
| 50 PLN | |
26815 |
1862 kompletny list urzędowy z Głuchowa przez Pogürzell (Pogorzel). | |
| 30 PLN | |
26816 |
1863 austriacki znaczek gazetowy za 1,05 Kr użyty na opasce gazetowej, skasowany datownikiem w Tarnowie; wysoka wycena katalogowa (Fi.375.-); dobry stan zachowania. | Mi.29 |
| 250 PLN | |
26817 |
1863 list z Krakowa do Wiednia, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 50 PLN | |
26818 |
1864 składany list z Beuthen (Bytom) do Zabrza. | |
| 30 PLN | |
26819 |
| 60 PLN | |
26820 |
1867 list ze Lwowa do Gdańska, na odwrocie stemple odbiorcze. | |
| 50 PLN | |
26821 |
1868 kompletny składany list z Nowego Sącza do Krościenka. | |
| 30 PLN | |
26822 |
1869 niekompletna obwoluta listu z Janowa Zamojskiego do Zamościa. | |
| 40 PLN | |
26823 |
1870 około, obwoluta listu z Łodzi do Tuszyna. | |
| 40 PLN | |
26824 |
1870 obwoluta listu z Łaska do Łodzi. | |
| 40 PLN | |
26825 |
1870 list z Krakowa do Wiednia, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 50 PLN | |
26826 |
1871 wydanie Północnoniemieckiego Związku Pocztowego - list urzędowy ofrankowany znaczkiem za 1 grosz wysłany 24 2 z Zielonej Góry do miejscowości Koźla w powiecie Żagańskim (Cosel kreis Sagan), trzywierszowy w ramce stempel nadawczy GRÜNBERG I.SCHLESIEN; na odwrocie pieczęć nadawcy i stempelek nadejścia; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.D4 |
| 60 PLN | |
26827 |
1873 VI wydanie Austrii - 3 kr "grober druck" - frankatura pojedyncza, kompletny list przesłany 3/9 miejscowo w Nowym Sączu (Neu Sandec); dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienia). | Mi.36I |
| 100 PLN | |
26828 |
1875 karta pocztowa wysłana 2 12 z Tarnowa do Berlina, dobry stan zachowania (na odwrocie ślady klejenia do karty albumowej). | Fi.Cp3I Mi.P20 |
| 25 PLN | |
26829 |
1876 austriacka całostka z napisami w języku niemieckim i polskim, podwójna karta pocztowa za 2+2 kr.; dobry stan zachowania (niewielkie ślady podlepek na odwrocie i delikatne przebarwienia). | Fi.Cp5 Mi.P37 |
| 100 PLN | |
26830 |
1876 list całostka I Rzesza z Neustettin (Szczecinek) do Berlina, pięknie odbity okrągły kasownik Szczecinka. | |
| 80 PLN | |
26831 |
1877 austriacki znaczek gazetowy, fioletowy za 1kr na kompletnej gazecie, ładnie cięty z trzech stron egzemplarz na opasce naklejonej na krakowski "CZAS" z dnia 28 czerwca, wysłanej do Domu Komisowego Banku Galicyjskiego, znaczek skasowany datownikiem TARNÓW 21.6, dodatkowo doklejony znaczek stemplowy za 15kr wydania z 1877 roku i odciśnięta sygneta gazetowa; rzadki walor w dobrym stanie, obecnie nieczęsto spotykany. | Mi.42II |
| 240 PLN SPRZEDANY | |
26832 |
1877 list wysłany z miejscowości Pętkowice (ПЕНТКОВИЦЕ) do Sandomierza, na odwrocie okrągły stempel nadawczy Ostrowiec (ОСТРОВЕЦК. П.О. РАДОМСК.ГУБ.) z 16.VIII i odbiorczy Sandomierz (САНДОМИРБ) z tego samego dnia, okrągła pieczęć nadawcy z godłem "ИЛЖЕНСКИЙ УЕЗД ПЕЧАТЬ ГМИНЫ ПЕНТКОВИЦЕ", dobry stan zachowania. | |
| 60 PLN | |
26833 |
1878 kompletny składany list z Konsystorza w Krakowie do Rybnej. | |
| 40 PLN | |
26834 |
1878 kompletny składany list z Krakowa do Rybnej. | |
| 30 PLN | |
26835 |
1878 składany list z Rawicza do Gostynia. | |
| 50 PLN | |
26836 |
1879 kompletny składany list z Münsterberg (Ziębice koło Wrocławia) do Niemiec, nalepka pobraniowa, drobne rozdarcia. | Mi.33, 34 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
26837 |
1879 obwoluta listu z Przegini do Krakowa. | |
| 40 PLN | |
26838 |
1880 BRZEŻANY, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, unieważniony polskim miejscownikiem w Brzeżanach. | Mi.37 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |