Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
29872 |
1942 Polskie Siły Zbrojne w ZSSR, znaczek "Dojdziemy" za 50 kop. w specjalnym okolicznościowym karnecie, bardzo ładny stan, nakład 1000 sztuk, niski numer karnetu. | Fi.1 |
| 1 000 PLN | |
29873 |
1942 poczta polowa polskich sił zbrojnych w ZSRR, odbitki znaczków Dojdziemy z unieważnionej matrycy. | |
| 180 PLN | |
29874 |
1942 list poczty polowej SS z Pustkowa koło Dębicy 8.8.42 do Neumarkt (Nowy Targ), w Pustkowie znajdował się obóz Truppenübungsplatz Heidelager Pustków w obrębie wielkiego poligonu SS-Truppenübungsplatz Dębica, na którym testowano tzw. „broń odwetową” V-1 i V-2. | |
| 200 PLN | |
29875 |
1942 Tajna Poczta Polska „Obrona Warszawy”, cały arkusz zamoczony i zabrudzony, materiał badawczy, dolny pasek znaczków w niezłym stanie. | |
| 200 PLN | |
29876 |
1942-45 dwadzieścia kompletnych aerografów armii amerykańskiej od jednego żołnierza do rodziny w Michigan, ciekawy zestaw w dobrym stanie zachowania. | |
| 450 PLN | |
29877 |
1943 Tajna Poczta Podziemna, wydanie urzędowe do opłaty tajnego "Monitora Polskiego" - rzadszy jako ząbkowany znaczek za 50 gr. poz.9 oryginalnie kasowany na wycinku, dodatkowo z błędem formy do druku wartości "plamka wewnątrz cyfry 5 - faza końcowa z przerwą łuku cyfry 5", sygnowany WUZET. | Fi.1B (10) |
| 700 PLN | |
29878 |
1943 znaczki wydania organizacji Miecz i Pług do opłaty podziemnego Monitora Polskiego. | Fi.1B, 2, 3 |
| 800 PLN | |
29879 |
1943 Tajna Poczta Podziemna, wydanie urzędowe do opłaty tajnego "Monitora Polskiego" - seria znaczków ząbkowanych z jedno, dwu lub trzystronnie ciętym bokiem, każdy na oryginalnym wycinku z prasy podziemnej, 50 gr. poz.7, 1 zł. z błędem nominału na poz.7 "brak haczyka w cyfrze 1 i uszkodzenia litery z", 2 zł. z błędem nominału na poz.2 "z ścięte z lewej", bardzo rzadkie. | Fi.1B-3 |
| 1 500 PLN | |
29880 |
1943 Tajna Poczta Podziemna - III wydanie, Wódz Naczelny gen. K.Sosnkowski, Premier gen. W.Sikorski, rzadkie z pełną oryginalną gumą; 25 rocznica odzyskania niepodległości, tak jak je wydano bez gumy. | Fi.13-16 |
| 1 600 PLN | |
29881 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", drukowany na stronie gumowanej jednostronnie cięty znaczek V wydania - I nakład, na odwrocie sygnatura MIR | Fi.20a |
| 50 PLN | |
29882 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", ząbkowany znaczek V wydania - I nakład w kolorze czerwonym na niebieskawym papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, WR (Rachmanow). | Fi.20a |
| 50 PLN | |
29883 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania - I nakład, pełna oryginalna guma. | Fi.20a nz |
| 40 PLN | |
29884 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania - I nakład, rzadki dla ciętych druk na stronie gumowanej. | Fi.20a nz |
| 80 PLN | |
29885 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", górna połówka ciętego znaczka V wydania - I nakład w kolorze czerwonym na niebieskawym papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, WR (Rachmanow). | Fi.20a nz |
| 40 PLN | |
29886 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania w kolorze brązowolila - II nakład, rzadki na papierze różowym, na odwrocie sygnatury MIR, WR - Rachmanow i MS - Mikstein. | Fi.20b nz |
| 50 PLN | |
29887 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania w kolorze ciemnolilabrązowym - II nakład. | Fi.20b nz |
| 40 PLN | |
29888 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania - II nakład w kolorze brązowolila na różowym papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, WR (Rachmanow). | Fi.20b nz |
| 50 PLN | |
29889 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania z podwójnym drukiem. | Fi.20c |
| 100 PLN | |
29890 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", znaczek V wydania w kolorze fioletowym - II nakład, z przesuniętą perforacją pionową. | Fi.20c B |
| 50 PLN | |
29891 |
1943 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii - karta pocztowa wysłana 4.X z Warszawy do adresata w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki oraz garścią informacji osobistych, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla żołnierza w Anglii; liczne stempelki cenzur portugalskich i niemieckich, ślady przeprowadzania cenzury chemicznej w poszukiwaniu ukrytych informacji; zwraca uwagę "przepuszczenie" bez dopłaty przesyłki opłaconej jako krajowa, a nie zagraniczna! walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania (karta ukośnie zgięta). | Fi.Cp9b |
| 300 PLN | |
29892 |
1943 III Rzesza, Dzień Armii, różne rodzaje broni, piękna graficznie militarna seria czysta. | Mi.831-42 |
| 50 PLN | |
29893 |
1943 Święto Morza, seria nalepek propagandowych - SŁOWIANIE NA OCEANY i POTĘGA POLSKI TO KOLONIE, wydanych przez zjednoczone organizacje podziemne: KOP, OW, ZPN oraz MIECZ i PŁUG, lekko zgięte. | |
| 60 PLN | |
29894 |
1943 Bitwa pod Lenino - 1 Dywizja Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, propagandowy listownik, wysłany 18.XI do Związku Patriotów Polskich w Moskwie, w adresie nadawcy poczta polowa numer 66843 - przydzielona do 3 pułku piechoty 1 Dywizji Piechoty im.Tadeusza Kościuszki; stempelek cenzury 09548; list wysłany w miesiąc po krwawej bitwie pod Lenino, w której uczestniczyli ci, którzy nie zdążyli na czas dojechać do armii gen.Andersa; korespondencja z tak wczesnego okresu tej jednostki, jest praktycznie nieosiągalna; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; z eksponatu J.Falkowskiego. | |
| 1 200 PLN | |
29895 |
1943 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, nalepka poczty polowej 1 Korpusu. | |
| 30 PLN | |
29896 |
1943 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Palestyna, list wysłany 21.I za pośrednictwem poczty polowej 117 do polskiego przedstawicielstwa w Nairobi w Brytyjskiej Afryce Wschodniej dotyczący poszukiwania przez żołnierzy II Korpusu rodzin ewakuowanych ze Związku Sowieckiego razem z oddziałami gen.Andersa; stempelki różnych cenzur, przesyłka zabezpieczona zalepką cenzury; na odwrocie kasownik odbiorczy poczty polowej 80; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.7 |
| 350 PLN | |
29897 |
1943 Armia Czerwona, list wysłany 2.X z radzieckiej poczty polowej 29644-A (6 Mieszana Dywizja Lotnicza), adresowany do urzędu pocztowego Moskwa 55 "do wostrebowanija" (poste-restante), co było charakterystyczne w przypadku korespondencji do łagrów lub więzień, stempelek cenzury 04338, kasowniki odbiorcze; dobry stan zachowania (koperta zmniejszana). | |
| 80 PLN | |
29898 |
1943 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Irak, pokwitowanie przekazu pocztowego dokonanego 9.VI na poczcie polowej 111, odbitka rzadziej spotykanego datownika z wyróżnikiem "A", niecodzienny walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.7 |
| 40 PLN | |
29899 |
1943 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Irak, prośba o "nadesłanie listu z kraju" złożona 2/III przez żołnierza 7 Dywizji Piechoty (kryptonim pocztowy Paiforce 633) na Poczcie Polowej 114, podpis i pieczątka "Kierownik Poczty Polowej 114/ Z.Sławik porucznik"; 5.III odesłano z Głównej Poczty Polowej 101 z wyjaśnieniem "List został podjęty przez adresata o tym samym brzmieniu nazwiska Polish Forces Paiforce Nr.44"; niespotykany bardzo rzadki walor z wewnętrznego obiegu służbowego. | Fi.7 |
| 200 PLN | |
29900 |
1943 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, list wysłany 11.IX z Buffalo do polskiego lotnika Dywizjonu Bombowego 301 Władysława Kozioła, adresowany do RAF Polish Depot w Blackpool, bardzo rzadki i stosunkowo krótko stosowany stempel polski stempel odbiorczy "Biuro Pocz.Deleg.In. Lot. - Polish Air Forces Mail" z 23.SEP, zalepka cenzury brytyjskiej 6619; dodatkowo list z 29/4/43 do tego samego odbiorcy na ilustrowanym papierze z satyrycznymi rysunkami Hitlera, Mussoliniego i Tojo przedstawionych jako wieprze z tekstem "BRING HOME THE BACON" i "THREE LITTLE PIGS WHO GOTTA BE CURED"; bardzo rzadkie walory w bardzo dobrym/dobrym stanie zachowania. | |
| 800 PLN | |
29901 |
1943 Święto Morza, seria nalepek propagandowych - SŁOWIANIE NA OCEANY i POTĘGA POLSKI TO KOLONIE, wydanych przez zjednoczone organizacje podziemne: KOP, OW, ZPN oraz MIECZ i PŁUG, gwarancja Krawczyk. | |
| 80 PLN | |
29902 |
1943 Święto Morza, seria nalepek propagandowych - SŁOWIANIE NA OCEANY i POTĘGA POLSKI TO KOLONIE w kompletnych arkuszach, wydanych przez zjednoczone organizacje podziemne: KOP, OW, ZPN oraz MIECZ i PŁUG, w arkuszach niespotykane i rzadkie, w sumie 42 komplety serii. | |
| 1 600 PLN | |
29903 |
1944 Poczta Obwodu Pińczowskiego AK, unikalna seria o nakładach poszczególnych znaczków 84, 56, 340 i 79 szt. - przygotowana, ale ze względu na kontrofensywę niemiecką nie wprowadzona do obiegu; mimo zakopania całego wydania przez jakiś czas w ziemi, każdy znaczek zachował się w bardzo ładnym stanie; gwarancja każdy znaczek Mikstein, najtańszy za 24 gr. Krawczyk, Witkowski, pozostałe trzy (rzadkie) Schmutz. | Fi.1-4 |
| 5 400 PLN | |
29904 |
1944 znaczek poczty obwodu pińczowskiego AK, znaczek bez gumy, reperowany górny lewy róg, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.3 |
| 400 PLN | |
29905 |
1944 III Rzesza, Dzień Armii, militarna seria czysta. | Mi.873-85 |
| 40 PLN | |
29906 |
1944 list z niemieckiej poczty polowej nr 33143 do Bydgoszczy. | |
| 15 PLN | |
29907 |
1944 1 Dywizja Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, zwolniony od opłaty pocztowej list "trójkąt" pisany po polsku, wysłany 26.VI (zapewne już z terenu Polski) z 1 pułku artylerii lekkiej za pośrednictwem poczty polowej 63409 z dopiskiem "i"(), do wywiezionej na Syberię przez sowietów rodziny, przebywającej we wsi Kowalicha w rejonie Barnaułskim Kraju Ałtajskiego; niebieski datownik nadawczy sowieckiej poczty polowej, kasownik odbiorczy 7.7; stempelek cenzury 25079; przesyłki z oddziałów 1 Dywizji należą do rzadko spotykanych; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 800 PLN | |
29908 |
1944 "NIECH ŻYJE ZWYCIĘSTWO ANGLO-SOWIECKO-AMERYKAŃSKIEGO SOJUSZU WOJENNEGO!" - propagandowy ilustrowany listownik wysłany 6.5 z informacją o śmierci w dniu 2.V.1944 Bohatera Związku Radzieckiego pułkownika lotnictwa Iwana Diemidowicza Antoszkina, wysłany z poczty polowej 10330 do Moskwy, cenzura 01663, kasownik odbiorczy; stan zachowania typowy dla przesyłek "ze wschodu"; niecodzienny walor; z eksponatu J.Falkowskiego. | |
| 500 PLN | |
29909 |
1944 III Rzesza, list wysłany 11.7 za pośrednictwem poczty polowej 11449 przydzielonej od marca 1944 do 4. Batterie technische Artillerie-Abteilung (mot.) 91; datownik nadawczy tzw. "Neutraler Stempel" z rzymską cyfrą "VII" na górze i literą "v" na dole, bardzo wysoka wycena katalogowa!!! pieczęć formacyjna, zalepka cenzury; doskonały stan zachowania. | |
| 120 PLN | |
29910 |
1944 Ludowe Wojsko Polskie, list wysłany 5.10 za pośrednictwem poczty polowej 34157 (1 Brygada Piechoty Zmotoryzowanej) do Krzemieńca, radziecki datownik poczty polowej, stempelek cenzury wojskowej o niskim numerze - 31, skorygowany ołówkiem przez cenzora na 32; walor w dobrym stanie zachowania (koperta minimalnie przycięta). | |
| 160 PLN | |
29911 |
1944 list "trójkąt" (koszulka) od Polaka służącego w Armii Czerwonej, wysłany 3.10 z poczty polowej 01843 (915 Pułk Strzelecki) do wsi Przychojec, cenzura nr.15372; dobry stan zachowania. | |
| 100 PLN | |