Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
31858 |
1948 Bojownicy o wolność i demokrację, 120 zł Tadeusz Kościuszko - frankatura pojedyncza, polecony list lotniczy wysłany 24.2.1949 z Warszawy do Wrocławia, kasownik odbiorczy na odwrocie, walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.450.-). | Fi.491 Mi.517 |
| 300 PLN | |
31859 |
1948 Bojownicy o wolność i demokrację, znaczek za 120 zł. z błędem "biała kropka na grzebieniu hełmu" (to inny błąd niż B1), gwarancja. | Fi.491 B Mi.517 |
| 200 PLN | |
31860 |
1948 miejscowy list ekspresowy z Bydgoszczy 9.12.48, znaczek z przywieszką. | Fi.491, Ck11 |
| 120 PLN | |
31861 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek z przywieszką, na przywieszce mały ślad po przywarciu (plamka). | Fi.491Pw2 Mi.517 |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
31862 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek z przywieszką. | Fi.491Pw3 Mi.517 |
| 162 PLN SPRZEDANY | |
31863 |
1948 Kultura polska, czysta seria z bloku (Fi.160.-). | Fi.A429-36 Mi.A-H486 |
| 120 PLN | |
31864 |
1948 Kultura polska, znaczki z bloku w ośmiobloku (Fi.200.-). | Fi.429-36 A Mi.A-H486 |
| 160 PLN | |
31865 |
| 480 PLN | |
31866 |
1948 m/s BATORY GDYNIA - AMERICA LINE, karta pocztowa skasowana grzecznościowo 9.3 w agencji pokładowej na naszym flagowym transatlantyku. | Fi.Cp99 |
| 40 PLN | |
31867 |
1948 Kultura Polska, blok w dobrym stanie. | Fi.bl.10 Mi.Bl.10 |
| 450 PLN | |
31868 |
1948 Kultura Polska, luksusowo kasowany okolicznościowo we Wrocławiu blok, gwarancja. | Fi.bl.10 |
| 1 200 PLN | |
31869 |
1948 Kultura polska, blok czysty w ładnym stanie (Fi.650.-). | Fi.bl.10 |
| 450 PLN | |
31870 |
1948 Kultura polska, blok czysty, poza naturalnym wtrąceniem w papierze pod znaczkiem za 2 zł. w wyjątkowo ładnym stanie i co rzadkie bez zagnieceń (Fi.650.-). | Fi.bl.10 |
| 400 PLN | |
31871 |
1948 bojownicy o wolność i demokracje, blok w gabinetowym stanie. | Fi.bl.11 Mi.Bl.11 |
| 700 PLN | |
31872 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok z dwoma podlepkami na marginesie. | Fi.bl.11 Mi.Bl.11 |
| 550 PLN | |
31873 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok w doskonałym stanie. | Fi.bl.11 Mi.Bl.11 |
| 700 PLN | |
31874 |
| 500 PLN SPRZEDANY | |
31875 |
1948 Bojownicy o wolność i demokrację, blok czysty z poz.5 w sektorze, bardzo ładny stan zachowania. | Fi.bl.11 |
| 700 PLN | |
31876 |
1948 FDC - blok "Bojownicy o wolność i demokrację", ciekawy bardzo niski numer 00088, na odwrocie stempelek nadawcy "REPUBLIQUE POLONAISE MINISTERE DES POSTES ET DES TELEGRAPHES", jedna z najtrudniejszych polskich kopert pierwszego dnia obiegu w luksusowym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.2500,-), gwarancja Petriuk BPP. | Fi.bl.11 |
| 2 200 PLN | |
31877 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok bez numeru kontrolnego, doskonały stan zachowania. | Fi.bl.11MK Mi.Bl.11 |
| 4 000 PLN | |
31878 |
1948 widokówka-cegiełka za 20 zł "Dowód okazanej pomocy Sierotom" Akcja pomocy zimowej, wysłana 23.12 z Siedlec do Sopotu; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.433A Mi.467B |
| 50 PLN | |
31879 |
1948 "Narodowy Bank Polski Centrala" - 15 zł frankatura mechaniczna FC005 Warszawa 5 (Hampel - 95 pkt.), list - koperta druk o sygnaturze 669 przesłany miejscowo 9.7; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 100 PLN | |
31880 |
1949 list z Poznania do PCK we Francji ze stemplem cenzury R.P. 3043 U.C., koperta naddarta ale cała. | Fi.362, 385 Mi.393, 419 |
| 15 PLN | |
31881 |
1949 kartka z Wrocławia 17.12.49 do Warszawy. | Fi.396 Mi.429 |
| 10 PLN | |
31882 |
| 15 PLN | |
31883 |
1949 mieszana frankatura różnych wydań na liście Krzywina do Poznania. | Fi.422A, 430B, 428, 482 |
| 40 PLN | |
31885 |
1949 kartka z Poznania do Ameryki. | Fi.433A Mi.467B |
| 20 PLN | |
31886 |
1949 list firmowy z Przemyśla 11.8.48 do Jarosławia. | Fi.444 Mi.479 |
| 10 PLN | |
31887 |
1949 lotniczy list polecony z Warszawy 29.11.49 do Meksyku na międzynarodową konferencję JATA, odbiorcy nie znaleziono i wrócił do nadawcy 4.3.50. | Fi.447, 449, 472 |
| 50 PLN | |
31888 |
1949 list firmowy z Gdyni 14.7.49, koperta nicowana (użyta dwukrotnie) stąd uszkodzona. | Fi.460 Mi.491 |
| 10 PLN | |
31889 |
1949 list polecony z Torunia 23.2.49 do Warszawy. | Fi.461 Mi.492 |
| 50 PLN | |
31890 |
1949 list polecony z Lublina do Puław. | Fi.464, 470, 475 Mi.495, 518, 523 |
| 10 PLN | |
31891 |
1949 list z Pułtuska 28.9.49 do Mławy. | Fi.467 Mi.502 |
| 10 PLN | |
31892 |
1949 kartka z Poznania do Ameryki. | Fi.472, 475 Mi.520, 523 |
| 15 PLN | |
31893 |
1949 lotniczy list polecony z Trzebini do Stanów Zjednoczonych, nalepka kontroli dewizowej. | Fi.475 Mi.523 |
| 50 PLN | |
31894 |
1949 list z Poznania 22.4.49 ze stemplem propagandowym Targów Poznańskich. | Fi.476 Mi.524 |
| 10 PLN | |
31895 |
1949 list polecony z Ireny 18.8.49 do Puław. | Fi.478 Mi.526 |
| 15 PLN | |
31896 |
1949 list firmowy z Pruszkowa 3.5.49 do Warszawy. | Fi.481 Mi.507 |
| 15 PLN | |
31897 |
1949 bojownicy o wolność i demokrację, lotniczy list polecony Wałbrzycha do Belgii. | Fi.491 Mi.517 |
| 180 PLN | |
31898 |
1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, arkusz sprzedażny. | Fi.492 Mi.527 |
| 170 PLN SPRZEDANY | |