Aukcja 85. Obce poczty okresu II Wojny Światowej

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
29818

1941 kartka z Łucka (dzisiaj Ukraina) 20.3.41 do Sandomierza, stempel cenzury niemieckiej.

150 PLN
29819

1941 kartka z Równego Wołyńskiego wysłana 14.3.41 do Rzeszowa, stempel niemieckiej cenzury, bardzo ładny stan zachowania.

150 PLN
29820

1942 Obszary anektowane przez Niemcy, tzw. Wartheland (Kraj Warty), widokówka wysłana 29.10 z Poznania do miejscowości Sompolno (Deutscheneck), znaczek skasowany wirnikiem propagandowym; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.AnN22
Mi.785
20 PLN
29821

1942 Obszary anektowane przez Niemcy, papiery handlowe wysłane 30.10 z Gostynia (Gostingen) do Gdańska; gdański stempel wpływu z 2.11; koperta firmowa "Union-Zeiss-Werke G.m.b.H. Gostingen (Warthenland)"; walor w dobrym stanie zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia).

Fi.AnN23
40 PLN
29822

1942 Obszary anektowane przez Niemcy, tzw. Wartheland (Kraj Warty), karta pocztowa wysłana 14.9 z miejscowości Gąbin koło Gostynina (Gombin über Gasten) do Sompolna (Deutscheneck); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.AnNCp9
Mi.P299I
40 PLN
29823

1942 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ukraine", list urzędowy wysłany 22.5 za pośrednictwem Deutsche Dienstpost Ukraine z Białej Cerkwi (Belaja Zerkow) do Gdańska; dodatkowo stempelek nadawcy i okrągła pieczęć urzędowa z godłem; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.OkN28
120 PLN
29824

1942 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ukraine" - ilustrowana karta pocztowa (Kriegsmarine) wydania przedrukowego na papierze żółtym, ostemplowana okolicznościowo 11.I w Równem Wołyńskim; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P4b/03
60 PLN
29825

1942 kartka polecona od Polaka z Fryburga w Szwajcarii do Poznania, stemple niemieckiej cenzury wojskowej.

90 PLN
29826

Fi.OkN1-20
100 PLN
29827

1943 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ostland", karta pocztowa III Rzeszy za 6 Pf. z nadrukiem OSTLAND, czysta.

Fi.OkNCp2
Mi.P2
50 PLN
29828

1943 Obszary anektowane przez Niemcy, seria znaczków z okazji 54 urodzin Hitlera, skasowana 9.6 na kopercie w Sosnowcu (Sosnowitz), dobry stan zachowania.

Mi.844-49
40 PLN
29829

1943 Ziemie Zachodnie, seria znaczków z okazji Dnia Lądowych Sił Zbrojnych ostemplowana okolicznościowo 6.6.44 (dzień inwazji alianckiej w Normandii!) w Trzebnicy (Trebnitz), doskonały stan zachowania.

Mi.873-85
50 PLN
29830

1944 list urzędowy z Hohensalza - Inowrocławia.

40 PLN
29831

1945 kartka od Polaka z Olszanki okręg Saratowski (Rosja) 27.8.45 do rodziny w Rudnikach na Litwie w gminie Soleczniki, okręg wileński, prawdopodobnie od jeńca obozy pracy przymusowej, stempel radzieckiej cenzury wojskowej.

250 PLN