Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
23465 |
1954 wydanie na przesyłki lotnicze, seria z odmianami ząbkowań. | Fi.715-20 Mi.855-60 |
| 50 PLN | |
23466 |
1954 wydanie lotnicze, seria czysta (Fi.35.-). | Fi.715-20 Mi.855-60 |
| 30 PLN | |
23467 |
1954 wydanie lotnicze, seria z kompletem odmian ząbkowań. | Fi.715-20 Mi.855-60 |
| 50 PLN | |
23468 |
1954 wydanie lotnicze, znaczek za 1,55 zł. z błędem "podwójnie moletowany napis WARSZAWA", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.719 B1 Mi.859 |
| 500 PLN | |
23469 |
1954 II Ogólnopolska Spartakiada, serie z odmianami papieru i ząbkowań. | Fi.723-5 Mi.861-3 |
| 250 PLN | |
23470 |
1954 II Ogólnopolska Spartakiada (II), seria czysta (Fi.32.-). | Fi.723-25 Mi.861-63 |
| 25 PLN | |
23471 |
1954 10. rocznica bitwy pod Studziankami, seria czysta (Fi.35.-) z górnym marginesami z liczbami rozrachunkowymi. | Fi.726-27 Mi.866-67 |
| 30 PLN | |
23472 |
1954 Dni Kolejarza, serie z odmianami papieru i ząbkowań. | Fi.728-9 Mi.868-9 |
| 350 PLN | |
23473 |
1954 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, serie z odmianami papieru. | Fi.730-1 Mi.870-1 |
| 40 PLN | |
23474 |
1954 karnet - "II WYSTAWA FILATELISTYCZNA PZF ODDZIAŁ GDAŃSK - 1955". | Fi.732 Mi.872 |
| 20 PLN | |
23475 |
1954 500. rocznica powrotu Pomorza do Polski, serie z odmianami papieru. | Fi.732-6 Mi.872-6 |
| 120 PLN | |
23476 |
1954 500 lecie powrotu Pomorza do Polski, znaczek za 1.55 zł. z podwójnym moletowaniem "L" w OLSZTYN, gwarancja. | Fi.736 B1 Mi.876 |
| 20 PLN | |
23477 |
1954 PODWÓJNE MOLETOWANIE liter PO w POWROTU nieodnotowana dotychczas odmiana znaczka + "podwójne L w OLSZTYN" - znaczek z podwójnym moletowaniem na liście poleconym wysłanym 8.8.1955 z Białegostoku do Warszawy, kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.736 B1 Mi.876 |
| 300 PLN | |
23478 |
1954 500. rocznica powrotu Pomorza do Polski, znaczek z błędem "podwójne L w OLSZTYN". | Fi.736B1 Mi.876 |
| 80 PLN | |
23479 |
1954 "V MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM. FRYDERYKA CHOPINA" Warszawa 1, znaczek na kopercie, ostemplowany okolicznościowo 8.11 w pierwszym dniu obiegu (Myślicki 54 031). | Fi.737 Mi.879 |
| 20 PLN | |
23480 |
1954 karnet - "MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIANISTYCZNY IM. FRYDERYKA CHOPINA"; temat - CHOPIN. | Fi.737-39 Mi.879-81 |
| 50 PLN | |
23481 |
1954 160 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, oryginalnie kasowany znaczek za 60 gr. rzadka odmiana w intensywnym odcieniu koloru niebieskiego (Mi.100 euro), piękny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.741 MK1 Mi.883 P |
| 100 PLN | |
23482 |
1954 160 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek za 60 gr. w kolorze intensywnie ciemnoniebieskim i co w tym wydaniu bardzo rzadkie z przesuniętą perforacją pionową, gwarancja schmutz. | Fi.741 MK1 Mi.883 P |
| 200 PLN | |
23483 |
1954 160 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, niebieski znaczek za 60 gr, w kolorze odmiennym od definitywnego, autorstwa Czesława Słani na liście poleconym wysłanym 5.XII z Ursusa do Warszawy, kasownik odbiorczy; znaczki kasowane tej odmiany, spotyka się bardzo rzadko, listy należą do prawdziwych rzadkości współczesnej polskiej filatelistyki; doskonały stan zachowania; gwarancja. | Fi.741 MK1, 713a, 740 Mi.883P, 852, 882 |
| 1 000 PLN | |
23484 |
1954 160. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek w kolorze niebieskim. | Fi.741MK Mi.883P |
| 180 PLN SPRZEDANY | |
23485 |
1954 zwierzęta chronione, seria z odmianami papieru. | Fi.743-6B Mi.885-8A |
| 60 PLN | |
23486 |
1954 zwierzęta chronione, seria narożnikowa w tym 3 znaczki metrykalne z oznaczeniami walców znajdującymi się pod 91 znaczkiem: 60 gr - N.1.W.1-(54 r.); 1,90 zł N.1.W.2-54(r.); 3 zł N.1.W.I., czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.743-46A Mi.885-88B |
| 80 PLN | |
23487 |
1954 zwierzęta chronione, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów - las wyrasta już z żubra. | Fi.743B Mi.885A |
| 50 PLN | |
23488 |
1954 zwierzęta chronione, 45 gr żubry, czworoblok metrykalny z oznaczeniem walca N.1.W.II znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, dodatkowo zwraca uwagę przesunięcie poziome tła ("podwójne sylwetki"), czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.743B Mi.885A |
| 80 PLN | |
23489 |
1954 zwierzęta chronione, parka prób z dziurkowaniem "WZÓR", poziome złamanie, niekatalogowane, gwarancja. | Fi.745P Mi.887B |
| 500 PLN | |
23490 |
1954 10-lecie PRL, parka rozdzielona pustopolem. | Fi.747 Mi.889 |
| 25 PLN | |
23491 |
1954 10-lecie PRL, seria z odmianami. | Fi.747-56 Mi.877-8, 889-96 |
| 400 PLN | |
23492 |
1954 karnet - "10-LECIE PRL", znaczki za 25 gr i 60 gr w typie II; okładka delikatnie naderwana po prawej i lewej stronie u góry. | Fi.747-56 Mi.889-96 |
| 120 PLN | |
23493 |
1954 10-lecie PRL, seria czysta 12 znaczków (Fi.220.-). | Fi.747-56 Mi.889-96, 877-78 |
| 180 PLN | |
23494 |
1954 10-lecie PRL, seria 12 znaczków kasowanych. | Fi.747-56 Mi.889-96, 877-78 |
| 30 PLN | |
23495 |
1954 10-lecie PRL, parka znaczków za 20 gr rozdzielona międzypolem (zgięte na ząbkach), czyste. | Fi.748 Mi.890 |
| 30 PLN | |
23496 |
1954 10-lecie PRL, parka rozdzielona marginesem. | Fi.748 Mi.890 |
| 20 PLN | |
23497 |
1954 10-lecie PRL, parka rozdzielona pustopolem. | Fi.749 Mi.A890 |
| 25 PLN | |
23498 |
1954 10-lecie PRL, znaczek w typie I - litery kratkowane. | Fi.749I Mi.A890 |
| 25 PLN | |
23499 |
1954 10-lecie PRL, parka znaczków za 45 gr rozdzielona międzypolem, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.751 Mi.893 |
| 40 PLN | |
23500 |
1954 10-lecie PRL, parka znaczków za 2,10 zł rozdzielona międzypolem, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.756 Pw Mi.896 |
| 180 PLN | |
23501 |
1954 Zjazd Polskiego Związku Filatelistów, blok na kopercie FDC. | Fi.bl.13 Mi.Bl13 |
| 160 PLN | |
23502 |
1954 FDC - "III Zjazd PZF" blok lotniczy - "zielony" (Fi.160.- Mi.50 euro). | Fi.bl.13 |
| 100 PLN | |
23503 |
1954 III Zjazd PZF, blok lotniczy "zielony" czysty. | Fi.bl.13 |
| 120 PLN | |
23504 |
1954 III Zjazd PZF, blok lotniczy "zielony" ze znacznym przesunięciem perforacji. | Fi.bl.13 |
| 160 PLN | |