Aukcja zakończy się 08.07.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 84. Polska Ludowa 1944-1952

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
22777

1948 Kultura polska, blok czysty, poza naturalnym wtrąceniem w papierze pod znaczkiem za 2 zł. w wyjątkowo ładnym stanie i co rzadkie bez zagnieceń (Fi.650.-).

Fi.bl.10
400 PLN
22778

1948 bojownicy o wolność i demokracje, blok w gabinetowym stanie.

Fi.bl.11
Mi.Bl.11
700 PLN
22779

1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok z dwoma podlepkami na marginesie.

Fi.bl.11
Mi.Bl.11
550 PLN
22780

1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok w doskonałym stanie.

Fi.bl.11
Mi.Bl.11
700 PLN
22781

1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok w doskonałym stanie.

Fi.bl.11
Mi.Bl.11
650 PLN
22782

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, blok czysty z poz.5 w sektorze, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.bl.11
700 PLN
22783

1948 FDC - blok "Bojownicy o wolność i demokrację", ciekawy bardzo niski numer 00088, na odwrocie stempelek nadawcy "REPUBLIQUE POLONAISE MINISTERE DES POSTES ET DES TELEGRAPHES", jedna z najtrudniejszych polskich kopert pierwszego dnia obiegu w luksusowym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.2500,-), gwarancja Petriuk BPP.

Fi.bl.11
2 200 PLN
22784

1948 "OPŁACONO GOTÓWKĄ POZ. 1", karta pocztowa wysłana 20.12 z Krynicy do Krosna; Polskie Znaki Pocztowe przy opisie frankatur zastępczych gotówkowych, odnotowują powyższy przypadek (s.759); gwarancja.


120 PLN
22785

1948 koperta okolicznościowa i stempel I Międzynarodowych Targów Gdańskich.


20 PLN
22786

1948 "Narodowy Bank Polski Centrala" - 15 zł frankatura mechaniczna FC005 Warszawa 5 (Hampel - 95 pkt.), list przesłany miejscowo 4.10; bardzo dobry stan zachowania.


120 PLN
22787

1949 frankatura mieszana wydań lotniczych, list polecony wysłany 2.11 z Krakowa do Warszawy, zwraca uwagę nietypowa mechaniczna erka z automatycznym numeratorem, kasownik odbiorczy.

Fi.396, 445
Mi.429, 480 
40 PLN
22788

1949 list z Warszawy do Szwajcarii.

Fi.395 IIex, 452
Mi.428, 499
25 PLN
22789

1949 lotniczy list polecony z Lublina 18.8.49 do Wielkiej Brytanii.

Fi.400, 438
Mi.433, 473
15 PLN
22790

1949 kartka z Poznania do Ameryki.

Fi.433A
Mi.467B
20 PLN
22791

1949 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Piła - Tczew numer 624 do Gdańska.

Fi.435A
Mi.469B 
40 PLN
22792

1949 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Wrocław - Katowice nr 701.

Fi.450
30 PLN
22793

1949 kartka z Poznania do Ameryki.

Fi.472, 475
Mi.520, 523
15 PLN
22794

1949 lotniczy list polecony z Trzebini do Stanów Zjednoczonych, nalepka kontroli dewizowej.

Fi.475
Mi.523
50 PLN
22795

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 3 zł. z błędem na poz.20 "kropka pod 1949", gwarancja Krawczyk.

Fi.492 B
Mi.527 
30 PLN
22796

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów.

Fi.492-4
Mi.527-9
80 PLN
22797

1949 karnet - "VIII KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH".

Fi.492-94
Mi.527-29
40 PLN
22798

1949 rocznik znaczków czystych (Fi.167.-).

Fi.492-508
Mi.527-43
150 PLN
22799

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.493
Mi.528 
15 PLN
22800

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 15 zł. z błędem na poz.5 "plama na głowie", gwarancja Krawczyk.

Fi.494 B
Mi.529 
30 PLN
SPRZEDANY
22801

1949 5. rocznica Manifestu Lipcowego, seria kasowana.

Fi.495-97
Mi.530-32
20 PLN
22802

1949 5. rocznica Manifestu Lipcowego, seria czysta (Fi.35.-).

Fi.495-97
Mi.530-32
30 PLN
22803

1949 5 rocznica Manifestu Lipcowego, seria na kopercie listu poleconego wysłanego 26.10 z Krakowa do Bakewell w Wielkiej Brytanii.

Fi.495-97
Mi.530-32
40 PLN
22804

1949 75 lecie UPU - dyliżans pocztowy, unikalna próba fotograficzna znaczka za 15 zł. autorstwa R.Kleczewskiego - zbliżony wzór przyjęto ostatecznie dla nominału 6 zł. - rytował go B.Brandt, gwarancja Krawczyk.

Fi.498 E
Mi.536
2 400 PLN
22805

1949 75 lecie UPU, projekt znaczka w kolorze czerwonym - wzór 2, gwarancja Krawczyk.

Fi.498 Pr
100 PLN
SPRZEDANY
22806

1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego UPU, serie z odmianami papierów.

Fi.498-500
Mi.533-5
100 PLN
22807

1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego (UPU), seria czysta.

Fi.498-500
Mi.535-37
25 PLN
22808

1949 Kongres Jedności Ruchu Ludowego, seria czysta (Fi.35.-).

Fi.501-04
Mi.539-41
30 PLN
22809

1949 Sławni Polacy, seria kasowana.

Fi.505-07
Mi.536-38
25 PLN
22810

1949 Sławni Polacy - A.Mickiewicz, J.Słowacki, F.Chopin, seria prób odbiegająca znacznie od ostatecznie przyjętych wzorów wykonanych stalorytem, zamiast napisów i nominału oznaczenie P.W.P.W. (Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych), drukowane w dwunastoznaczkowych arkusikach w różnych barwach; pierszy bez, a trzy pozostałe na podlepkach, gwarancja Krawczyk.

Fi.505-07 P
Mi.536-38
500 PLN
22811

1949 Sławni Polacy, seria czysta (Fi.40.-).

Fi.505-08
Mi.536-38
30 PLN
22812

1949 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, 50-cio blok.

Fi.508
Mi.543
350 PLN
22813

1949 Adam Mickiewicz i Aleksander Puszkin - miesiąc przyjaźni polsko-radzieckiej, znaczek kasowany.

Fi.508
Mi.543
12 PLN
22814

1949 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, list lotniczy z Cieszyna do Szwajcarii.

Fi.508, 472
25 PLN
22815

1950 groszy, list polecony z Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 23 w kolorze fioletowym, znaczek wydania Święto Morza z błędem "kropka po T".

Fi.395, 398, 399, 406B1, 409, 447, 513
Mi.440, 442, A564, 565, A565, 588, 659
80 PLN
SPRZEDANY
22816

1950 list z Poznania do Ameryki, stempel propagandowy.

Fi.398
Mi.431
15 PLN