Aukcja 84. Plebiscyty 1920-1922

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
20440

Fi.Xx1
240 PLN
20441

1920 firmowy list polecony z Olsztyna do Królewca, na odwrocie stempel odbiorczy, mieszana frankatura znaczka plebiscytowego i niemieckiego.

250 PLN
20442

Fi.1-7A
Mi.1-7B
500 PLN
20443

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.500 euro), większość sygnowana Białkowski.

Fi.1-7A
Mi.1-7B
600 PLN
20444

Fi.1-7A
320 PLN
20445

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.1400 euro), większość sygnowana Białkowski.

Fi.1-7B
Mi.1-7A
1 600 PLN
20446

Fi.1-7B
Mi.1-7A
1 000 PLN
20447

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tak zwane wydanie Korfantego, ząbkowana seria czysta z pełną oryginalną gumą, wysoko wyceniana w katalogach (Mi. 1.400 euro).

Fi.1-7B
850 PLN
20448

1921 kartka z Katowic do Niemiec.

Fi.18
35 PLN
20449

Fi.19
200 PLN
20450

1921 list firmowy z Beuthen - Bytomia.

Fi.21
25 PLN
20451

Fi.21
50 PLN
20452

1921 kartka z Gliwic do Niemiec.

Fi.22, 23, 24, Cp4
40 PLN
20453

Fi.29
200 PLN
20454

Fi.30-40
1 200 PLN
20455

Fi.30-40
1 000 PLN
20456

Fi.31
150 PLN
20457

1921 Górny Śląsk, znaczek z przesuniętym nadrukiem i silnym abklaczem, usterka nadruku w postaci uszkodzonej litery P, gwarancja Landre.

Fi.39
200 PLN
20458

1921 Górny Śląsk, wydanie przedrukowe, seria kasowana.

Fi.41-43
60 PLN
20459

1921 kartka z Leobschutz (Głubczyce) 20.3.21 do Niemiec.

Fi.Cp3, 15, 17
60 PLN
20460

Fi.Cp3, 18
60 PLN
20461

180 PLN
20462

400 PLN
20463

1922 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej, 80 Pf - frankatura pojedyncza, druk zagraniczny - karta pocztowa wysłana 7.6 do Skive w Danii z miejscowości Murow - Murów, która w wyniku plebiscytu przyznana została stronie niemieckiej.

200 PLN
20464

1922 Górny Śląsk - AMBULANS WĄSKOTOROWY NR.1 relacji KIETRZ - PIETROWICE WIELKIE, datownik ambulansu ZUG 1 (KATS)CHER-GROSSPETERWITZ, czytelnie odciśnięty na znaczku za 2 mk; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.27
400 PLN
20465

1922 wydanie przedrukowe, seria.

Fi.41-3
25 PLN
20466

1922 kartka z Laurahütte (Siemianowic) 2.3.22 do Niemiec.

Fi. Cp3, 16, 17
60 PLN