Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 83. Polska międzywojenna 1919-1939

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
10759

1925 wydanie obiegowe, kreślona próba znaczka za 10 gr. z pełną oryginalna gumą, niezmiernie rzadko występuje jako gumowana, gwarancja Łaszkiewicz, Schmutz.

Fi.209 P1
Mi.237 P
1 000 PLN
10760

1925 wydanie obiegowe, 2x10gr + całostka za 10gr z takim samym znakiem opłaty, dofrankowana karta pocztowa wysłany 22.5.28 roku z Warszawy do Lille, znaki opłaty skasowane stemplem rolkowym; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.209II, Cp46
Mi.237II
40 PLN
10761

1925 wydanie obiegowe, pierwsze fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 20 gr. w kolorze karminowoczerwonym o wyrazistym rysunku, używane często w Poznaniu, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.211 FPI
Mi.239 Pfa
800 PLN
10762

1925 wydanie obiegowe, drugie fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 20 gr. w kolorze różowawoczerwonym o nieostrym rysunku, używane często w Poznaniu, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.211 FPII
Mi.239 Pfa
600 PLN
10763

1925 wydanie obiegowe, 30 gr - frankatura wielokrotna, pasek pionowy trzech znaczków w typie I na liście poleconym wysłanym 22.6.32 z Łodzi do Wierzbnika.

Fi.213I
Mi.241I
50 PLN
10764

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, seria w pięknym stanie.

Fi.216-24
Mi.224-32
220 PLN
10765

Fi.216-24
Mi.224-32
165 PLN
10766

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, seria.

Fi.216-24
Mi.224-32
200 PLN
10767

Fi.216-24
Mi.224-32
165 PLN
10768

Fi.216-24
Mi.224-32
180 PLN
10769

Fi.216-24
Mi.224-32
200 PLN
10770

Fi.216-24 FFi
Mi.224-32
320 PLN
10771

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, kompletna seria skasowana 3.II na kopercie listu poleconego ze Lwowa do Pragi, na odwrocie znaczek kwestarski; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.216-224
Mi.224-232
108 PLN
10772

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, 10 gr + 45 gr - frankatura dwukolorowa, zagraniczny list wysłany 25.III.1931 z urzędu WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY do South Harrow w Anglii; minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.220, 224
Mi.228, 232
30 PLN
10773

1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Piotrowice - Warszawa nr 6.

Fi.Cp42
60 PLN
10774

500 PLN
10775

1925 list z Ministerstwa Spraw Zagranicznych przekazany pocztą dyplomatyczną do polskiego poselstwa w Wiedniu, stemple "KURIEREM" i "Poufne", piękna pieczęć lakowa MSZ.

80 PLN
10776

1926 kartka z Warszawy do Niemiec z wirnikiem Wystawy Radiowej.

Fi.186, Cp42
40 PLN
10777

1926 "WYSTAWA RADJOWA 15-24 MAJA w WARSZAWIE" wczesny stempel okolicznościowy odciśnięty 17.VI na znaczku na wycinku, według Myślickiego stopień rzadkości C, w jego katalogu nawet nie reprodukowany!!! (Myślicki 26 001).

Fi.188
Mi.207
50 PLN
10778

1926 list z Ministerstwa Spraw zagranicznych w Warszawie do Polskiego Konsulatu w Pradze.

Fi.192, 209
50 PLN
10779

1926 list w dużej kopercie Ministerstwa Spraw Zagranicznych z Warszawy do Pragi.

Fi.208, 209, 213
Mi.236, 237, 241
50 PLN
10780

1926 list lotniczy z warszawy do Francji, nalepki LOPP z Bydgoszczy i stemple poczty lotniczej.

Fi.209, 211, 220
350 PLN
10781

1926 Wileńszczyzna - widokówka wysłana 12.III z Krakowa do Wilna, kasownik odbiorczy z 14.3 - datownik Litwy Środkowej Wilno 1 z wyróżnikiem "c"; dobry stan zachowania.

Fi.209II
Mi.237II
50 PLN
10782

1926 kist firmowy z Warszawy z wirnikiem propagandowym Wystawy Radjowej.

Fi.210
60 PLN
10783

1927 wycinek z rzadkim kasownikiem Międzynarodowych Regat w Bydgoszczy.

Fi.205
80 PLN
10784

1927 kartka z wirnikiem z Warszawy "NA FLOTĘ POLSKĄ ZAPŁAĆ 1 ZŁ ROCZNIE P.K.O. No 30", Myślicki 27108.

Fi.209
20 PLN
10785

1927 wydanie obiegowe, 10 gr na kompletnej gazecie WŁOŚCIAŃSKA NIWA (СЯЛЯНСКАЯ НIВА) wydawanej w języku białoruskim w Wilnie, wysłanej 16.11 z urzędu Wilno 2 do Pragi, przesyłka opłacona jako druki według specjalnej obniżonej taryfy zagranicznej stosowanej przez redakcje czasopism przy bezpośredniej wysyłce do odbiorców, czarny stempelek kontroli czeskiej "PROŠLO VRÁTNICÍ", wyjątkowo rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania (gazeta na zgięciu częściowo przetarta).

Fi.209II
Mi.237II
400 PLN
10786

1927 "NA UZDROWISKA DLA PRACOWN POCZT TG i TF" - zielone nalepki dobroczynne o nominale 10 gr doklejone i skasowane datownikiem na miejscowym liście poleconym przesłanym 25.VII w Białej Podlaskiej; od 1924 roku Poczta na wniosek organizacji charytatywnych wspierała je organizując za pośrednictwem sieci swoich placówek sprzedaż nalepek dobroczynnych, mogły one być doklejane na odwrocie listów, kasowanie nalepek datownikiem pocztowym było niedozwolone (za H.Vogels "Sprzedaż nalepek dobroczynnych w urzędach pocztowych w Polsce w okresie międzywojennym" Przegląd Filatelistyczny 3/2015); dobry stan zachowania.

Fi.209II, 211I
Mi.237II, 239I
160 PLN
10787

1927 list firmowy z Warszawy z wirnikiem propagandowym IV Międzynarodowego Kongresu Medycyny Wojskowej w warszawie.

Fi.211
60 PLN
10788

1927 znaczek z rzadkim kasownikiem "IV Wystawa Lotnicza L.O.P.P. / Maj 1927 / Warszawa 1" na wycinku.

Fi.217
25 PLN
10789

1927 Odsłonięcie pomnika Fryderyka Chopina w Warszawie, trzy czyste znaczki za 40 gr. w kolorach ciemnoniebieskim, niebieskim i rzadkim jasnoniebieskim o charakterystycznym mlecznym odcieniu.

Fi.225 (b, c, d)
Mi.244
800 PLN
10790

1927 wydanie obiegowe z Józefem Piłsudskim, znaczek w kolorze ciemno karminowym, gwarancja i opis.

Fi.226a
Mi.245
30 PLN
10791

1927 Prezydent Ignacy Mościcki, czysty znaczek za 20 gr. z wartością rozrachunkową na marginesie.

Fi.227
Mi.246
120 PLN
10792

1927 "WYSTAWA FOTO =/ KINEMATOGRAFICZNA/ WARSZAWA 8.IX. - 3.X." Warszawa 2, okolicznościowy wirnik na kopercie listu miejscowego - wysłanego 2.8 (Myślicki 27 104).

Fi.227
Mi.246
160 PLN
10793

1927 Prezydent Ignacy Mościcki, czysty znaczek za 20 gr. w czworobloku.

Fi.227
Mi.246
200 PLN
10794

1927 list z Warszawy z wirnikiem propagandowym "KORZYSTAJCIE Z POCZTY LOTNICZEJ".

Fi.227
35 PLN
10795

1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, 10 gr + 5 gr - frankatura mieszana ze znaczkami innych wydań, polecony list wysłany 8.XI.1928 z Włodawy do Białej Podlaskiej.

Fi.228, 209II, 240
Mi.247, 237II, 259
120 PLN
10796

1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, seria kasowana (Fi.55.-).

Fi.228-29
Mi.247-48
40 PLN
10797

1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, seria czysta (Fi.150.-).

Fi.228-29
Mi.247-48
120 PLN
10798

1927 Międzynarodowy Kongres Medycyny i Farmacji Wojskowej w Warszawie, seria w czworoblokach.

Fi.230-2
Mi.249-51
600 PLN