Aukcja 83. Poczty lokalne 1918-1919

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
9615

1918 Tarnów, parka austriackich znaczków opłaty za 30 hal. z mocno przesuniętym w poziomie lokalnym nadrukiem "Rzp. Polska" typu III, dodatkowo "abklatsch" na odwrocie, piękny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

Mi.224
300 PLN
9616

Mi.P47, 49, 52
240 PLN
9617

500 PLN
9618

1918 Pułtusk, znaczki wydania prowizorycznego z nadrukami w kolorze czarnym.

80 PLN
9619

1918 Włocławek, znaczek III wydania stemplowany kasownikiem prowizorycznym.

50 PLN
9620

1918 Jędrzejów, seria znaczków z lokalnym nadrukiem.

100 PLN
9621

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym II wydania, gwarancja Falkowski.

40 PLN
9622

40 PLN
9623

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym V wydania, gwarancja Falkowski.

40 PLN
9624

40 PLN
9625

40 PLN
9626

40 PLN
9627

1 800 PLN
9628

Fi.1, 5
450 PLN
9629

1919 Skałat, znaczki za 3, 5, 10 (nakład 402 szt.), 15 i 20 hal. z lokalnym nadrukiem "POCZTA POLSKA / orzeł / SKAŁAT" na kopercie zaadresowanej do Lwowa, na odwrocie adnotacja o pochodzeniu Hroboni Skałat, wewnątrz gwarancja E.H.Hawrysiewicz Lwów i sygnatura.

Fi.1-5
2 000 PLN
9630

1919 Skałat, zestaw fałszerstw (Fälschungen, fakes) wykonanych niedługo po przedruku znaczków oryginalnych, charakterystyczne nierówne i niestarannie centrowane nadruki, praktycznie wszystkie znaczki ze stempelkiem A. Szczerbana ze Lwowa, materiał porównawczy.

Fi.FALSE
220 PLN