Aukcja 83. Obce poczty na ziemiach polskich

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
8879

1878 list z Nowego Targu do Neumark.

40 PLN
8880

1878 kompletny składany list z Konsystorza w Krakowie do Rybnej.

40 PLN
8881

1878 kompletny składany list z Krakowa do Rybnej.

30 PLN
8882

1879 kompletny składany list z Münsterberg (Ziębice koło Wrocławia) do Niemiec, nalepka pobraniowa, drobne rozdarcia.

Mi.33, 34
30 PLN
8883

1879 obwoluta listu z Przegini do Krakowa.

40 PLN
8884

1880 kompletny składany list z Konsystorza w Krakowie do Rybnej.

40 PLN
8885

Mi.P5
200 PLN
8886

1881 list z Starostwa w Krakowie do Rybnej.

25 PLN
8887

80 PLN
8888

50 PLN
8889

1883 list polecony z Krościenka do Nowego Targu, znaczki z ząbkowaniem 10 1/2.

Mi.46, 47
120 PLN
8890

1885 karta pocztowa z Łodzi do Walk (Wałk), przesłana 6.I ambulansem nr.72 relacji Warszawa-Mława, datownik "POCZTOWY WAGON No.72" z wyróżnikiem "1" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОН No.72), a następnie 7.I ambulansem nr.4 relacji Warszawa-Petersburg - rzadki ośmiokątny datownik "PRZEDZIAŁ POCZTOWY WAGONU N4"(ПОЧТОВОЕ ОТДѢЛЕНIЕ ВАГОНА N4)" z wyróżnikiem "6", kasownik tranzytowy Rygi z 9.I; dobry stan zachowania.

Mi.30
800 PLN
8891

1886 list do Warszawy nadany w wagonie pocztowym.

60 PLN
8892

1886 list z Warszawy nadany w wagonie pocztowym do Berlina.

60 PLN
8893

1886 list z Warszawy do Ciechocinka.

15 PLN
8894

1887 list składany z Niepołomic do Wojnicza, znaczek z ząbkowaniem 9½/9½ .

Mi.46
80 PLN
8895

1887 obwoluta listu z Breslau (Wrocław) do Mysłowic.

60 PLN
8896

Mi.P12
80 PLN
8897

Mi.P15
80 PLN
8898

Mi.U33A
40 PLN
8899

Mi.K1
40 PLN
8900

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 7 kop, krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.K6
60 PLN
8901

Mi.S1
40 PLN
8902

30 PLN
8903

Mi.65
100 PLN
8904

Mi.E9
160 PLN
8905

1896 obwoluta składanego listu ze Lwowa do Nowego Sącza.

30 PLN
8906

100 PLN
8907

Fi.Iax
Mi.1aB
500 PLN
8908

1900 całostka prywatnej poczty w Szczecinie.

100 PLN
8909

100 PLN
8910

1901 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, list wysłany 6.III z Monachium do Aleksandrowa Pogranicznego, omyłkowo skierowany do Aleksandrii w Egipcie (13.III), następnie dosłany do Aleksandrii w Rumunii (23.III), a stamtąd zwrócony do Monachium (26.III); niespotykany walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.

600 PLN
8911

1902 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 4.7 z Funchal na Maderze do Warszawy, kasownik przejściowy Lisbona z 7.8 i odbiorczy Warszawa 30.VI; zwraca uwagę dopisana odręcznie w trzech narożnikach znaczka wartość nominału "25", oryginalnie został on wydrukowany tylko w jednym narożniku; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.28
240 PLN
8912

1902 kartka z Bochni do Kłaja.

40 PLN
8913

1903 widokówka (piękna litografia) wysłana 2.VI z Ostrowca do Rygi, przesłana ambulansem nr 110 relacji Ostrowiec-Koluszki - kasownik "POCZTOWY WAGON No110" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No 110); kasownik odbiorczy 4.VI; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.43y
120 PLN
8914

80 PLN
8915

1903 obwoluta listu urzędowego z Patschkau (Paczków) do Kamitz (Kamienica).

40 PLN
8916

Mi.47yII, 54y
160 PLN
8917

1904 karta pocztowa wysłana ze stacji Miatlewo do Lublina przesłana 6.XII ambulansem nr.61 relacji Riażsk-Samara, kasownik "POCZTOWY WAGON No.61" z wyróżnikiem "1" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No.61), na froncie kasownik tranzytowy odbiorczy Lublin 9.12; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P13
50 PLN
8918

1904 kartka z Warszawy do Berlina.

30 PLN