Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
37096 |
1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., gwarancja Krawczyk. | Fi.15ab-17y |
| 110 PLN | |
37097 |
1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym niekiedy z fragmentami tekstu gazetowego na odwrocie, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., gwarancja Krawczyk. | Fi.15ab-17y |
| 80 PLN | |
37098 |
1942 Pochodnia, cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na druku bibliotecznym, przesłanym 11.XI.1943, znaczek unieważniony kasownikiem okolicznościowy z okazji Święta Niepodległości; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.15bx |
| 150 PLN | |
37099 |
1942-43 Pochodnia, seria kasowana na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja. | Fi.15bx-17x |
| 50 PLN | |
37100 |
1942-43 Pochodnia, seria czysta na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja Schmutz, Krawczyk. | Fi.15bx-17x |
| 70 PLN | |
37101 |
1942 Pochodnia, znaczek za 10 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie pocztowej z życzeniami bożonarodzeniowymi, ozdobionej scenką z warszawskiego Nowego Miasta malowaną piórkiem i akwarelami - to kamienica "Pod Okiem Opatrzności" przy Freta 29, dziś lokale na parterze zajmuje salon fryzjerski; sygnowana "MS" (Marian Stępień?), przesłana 24.XII; przepiękna dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.16y |
| 2 400 PLN | |
37102 |
1942 "Wdowa", karta pocztowa czysta ze znakiem opłaty w kolorze czerwonobrązowym - odcień ciemniejszy (część z niewielkiego nakładu 415 szt.); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp1 |
| 1 500 PLN | |
37103 |
1942 całostka ze stemplem okolicznościowym "Zieleńce 18-VI-1792", gwarancja Jendroszek. | Fi.Cp2II |
| 80 PLN | |
37104 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, karta z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 23.XII, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp2Iax |
| 150 PLN | |
37105 |
1942 Matka Boska Obozowa i Matka Boska Ostrobramska, zestaw dwóch czystych kart pocztowych; dobry stan zachowania (niewielkie niebieskie przebarwienia na froncie i odwrocie); gwarancja Schmutz. | Fi.Cp3-4 |
| 200 PLN | |
37106 |
1942 Lotnik, uszkodzona (prawie niewidoczna) litera A w POCZTÓWKA, całostka - druk biblioteczny wysłany 30.01.1943; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp5 |
| 600 PLN | |
37107 |
1942 Lotnik, całostka wysłana 23.XII, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp5 |
| 120 PLN | |
37108 |
1942 cyfry, odbitka z unieważnionej matrycy. | Fi.D1 |
| 25 PLN | |
37109 |
1942-43 Cyfry, kasowana seria znaczków dopłaty - wszystkie podstawowe odmiany, gwarancja. | Fi.D1-4 |
| 400 PLN | |
37110 |
1942-43 Cyfry, czysta seria znaczków dopłaty - wiele odmian papierów i kolorów, gwarancja Krawczyk, Schmutz. | Fi.D1-4 |
| 600 PLN | |
37111 |
1942 cyfry, odbitka z unieważnionej matrycy. | Fi.D3 |
| 25 PLN | |
37112 |
1942 150-lecie bitwy pod Zieleńcami, blok w bardzo dobrym stanie, gwarancja. | Fi.bl.1 |
| 1 900 PLN | |
37113 |
1942 Virtuti Militari - 150 lecie bitwy pod Zieleńcami, najrzadszy blok Woldenbergu, szczególnie trudny do nabycia jako czysty (Fi.2300.-); gwarancja Schmutz. | Fi.bl.1 |
| 2 500 PLN | |
37114 |
| 400 PLN | |
37115 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.850.-), gwarancja. | Fi.bl.2 |
| 600 PLN | |
37116 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 |
| 600 PLN | |
37117 |
1942 Boże Narodzenie, sygnowana odbitka linorytu przedstawiająca słynną cukiernię Ludwika Zalewskiego przy ulicy Akademickiej we Lwowie z jej nie mniej słynnym oknem wystawowym, które dokładnie opisał w "Wysokim Zamku" Stanisław Lem; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 2 500 PLN | |
37118 |
1943 Pochodnia, odbitka z unieważnionej matrycy, gwarancja. | Fi.15-17 |
| 80 PLN | |
37119 |
1943 Pochodnia, znaczek za 10 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie pocztowej wysłanej 24.XII, ozdobionej rzadką bożonarodzeniową ilustracją, której autorem jest Marian Stępień, dodatkowo zielony napis POCZTÓWKA; dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.16y |
| 250 PLN | |
37120 |
1943 23.rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek za 10+15 f. z plamką na falach, gwarancja Schmutz. | Fi.18 |
| 50 PLN | |
37121 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria znaczków, każdy na osobnej kartce, skasowana 13.VI kasownikiem okolicznościowym "ROKITNA 1915" na dużych wycinkach, gwarancja. | Fi.19-21 |
| 150 PLN | |
37122 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, odbitki z unieważnionej matrycy. | Fi.19-21 |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
37123 |
| 140 PLN | |
37124 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria kasowana okolicznościowo, gwarancja. | Fi.19-21 |
| 120 PLN | |
37125 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria, gwarancja lun Schmutz. | Fi.19-21 |
| 140 PLN | |
37126 |
1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim na druku zawiadomienia bibliotecznego przesłanym 22.IX.1943, dodatkowo odciśnięty rzadko spotykany stempel propagandowy "KONKURS ODBUDOWY WSI"; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.22 |
| 250 PLN | |
37127 |
1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim na druku zawiadomienia bibliotecznego wysłanym 15.VIII, znaczek unieważniony kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA"; gwarancja. | Fi.22 |
| 150 PLN | |
37128 |
1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim na druku bibliotecznym przesłanym 16.VIII, rzadziej spotykanym kasownikiem okolicznościowym "WYSTAWA DOM MIESZKALNY"; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.22 |
| 250 PLN | |
37129 |
1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim na pocztówce ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przygotowanej z okazji Wystawy Leśnej; dodatkowo stempel okolicznościowy wystawy "WYSTAWA LEŚNA 12-18.IX.43"; gwarancja Schmutz. | Fi.22 |
| 150 PLN | |
37130 |
1943 Hetmani - Jan Zamojski, unikalna próba znaczka za 5 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnoczerwonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 25.0.7 11C9, jego adnotacja i opis na odwrocie. | Fi.22 P2 |
| 3 600 PLN | |
37131 |
1943 Hetmani - Jan Zamojski, unikalna próba znaczka za 5 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze granatowoczerwonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk, na odwrocie charakterystyczny stempelek "P", gwarancja Schmutz. | Fi.22 P2 |
| 2 600 PLN | |
37132 |
1943-44 Hetmani, seria kasowana na wycinkach, gwarancja Schmutz. | Fi.22-30 |
| 180 PLN | |
37133 |
1943 hetmani, odbitki z unieważnionej matrycy. | Fi.22-30 |
| 90 PLN | |
37134 |
1943 Hetmani, kompletna seria z odmianami ze znaczkiem z przywieszką, gwarancja. | Fi.22-30 |
| 480 PLN | |
37135 |
1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim na karcie świątecznej, wysłanej 24.XII dodatkowo stempel propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; gwarancja Schmutz. | Fi.23 |
| 150 PLN | |