Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
38512 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.426A Mi.461B |
| 10 PLN | |
38513 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.426B Mi.461A |
| 10 PLN | |
38514 |
1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, oryginalnie kasowany znaczek za 5+5 zł. na ładnym wycinku, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.428 Mi.471 |
| 60 PLN | |
38515 |
1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, czworoblok znaczków za 5+5 zł., prawy dolny z błędem na poz.12 "czarna kropka pod ręką dziecka", gwarancja i opis. | Fi.428 B2 Mi.471 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
38516 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429A Mi.463B |
| 30 PLN | |
38517 |
| 30 PLN | |
38518 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.429A Mi.463B |
| 15 PLN | |
38519 |
1947 Kultura polska (II) - Matejko, Malczewski i Chełmoński, narożny znaczek za 1 zł., blok legitymacyjny N.2.W.II. | Fi.429B Mi.436A |
| 30 PLN | |
38520 |
1947 narożnikowa parka z numerem walca na marginesie. | Fi.429B Mi.463A |
| 15 PLN | |
38521 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.429B Mi.463A |
| 15 PLN | |
38522 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429B Mi.463A |
| 25 PLN | |
38523 |
| 180 PLN | |
38524 |
| 240 PLN | |
38525 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.429B Mi.463A |
| 10 PLN | |
38526 |
1947 blok legitymacyjny z numerem walca na marginesie. | Fi.430A Mi.464B |
| 25 PLN | |
38527 |
| 50 PLN | |
38528 |
1947 druk z Warszawy do Holandii. | Fi.430B Mi.464A |
| 10 PLN | |
38529 |
1947 kultura Polska (II) - Fryderyk Chopin, nieząbkowany znaczek za 3 zł., z walca N.3 W.II drukowano jedynie znaczki ząbkowane (patrz PZP str.368), w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze opisy prób tego wydania, na razie są one dalece niepełne - z pierwszego wydania opisano trzy próby (wycena po 2500.-), z drugiego dwie w tym druga z trzech różnych walców (wycena po 2500.-); w kilku przypadkach z danego walca drukowano tylko jeden rodzaj znaczków ząbkowane bądź nieząbkowane, w przypadku walca N.3 W.II wszystkie znaczki przeząbkowano i cięte nie powinny istnieć. | Fi.431 nz Mi.465U |
| 4 500 PLN | |
38530 |
| 10 PLN | |
38531 |
1947 kultura polska - Fryderyk Chopin, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.431A Mi.465B |
| 10 PLN | |
38532 |
1947 Kultura polska (II) - Fryderyk Chopin, karta maksimum. | Fi.431B Mi.465A |
| 100 PLN | |
38533 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.431B Mi.465A |
| 10 PLN | |
38534 |
1947 znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.431B Mi.465A |
| 10 PLN | |
38535 |
1947 narożnikowa parka z numerem walca na marginesie. | Fi.431B Mi.465B |
| 15 PLN | |
38536 |
| 250 PLN | |
38537 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.432A Mi.466B |
| 10 PLN | |
38538 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.432B Mi.466A |
| 10 PLN | |
38539 |
1947 list lotniczy z Łodzi do Holandii. | Fi.432B, 434B Mi.466A, 468A |
| 10 PLN | |
38540 |
1947 kartka z Poznania do Ameryki. | Fi.433A Mi.467B |
| 10 PLN | |
38541 |
1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.433A Mi.467B |
| 15 PLN | |
38542 |
| 45 PLN | |
38543 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.434A Mi.468B |
| 10 PLN | |
38544 |
1947 list z Sosnowca do Holandii. | Fi.435A Mi.469B |
| 15 PLN | |
38545 |
1947 narożnikowa parka z numerem walca na marginesie. | Fi.435A Mi.469B |
| 15 PLN | |
38546 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.435A Mi.469B |
| 10 PLN | |
38547 |
1947 Kultura Polska (II) - A.Mickiewicz, czworoblok bardzo rzadkich prób znaczka za 20 zł. w kolorze szarofioletowym o charakterystycznym dla walca N.2.W.IV ostrym rysunku - oznaczenie znajduje się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować; próby z innych walców (od I do VII) mają kolory fioletowopurpurowy poprzez szarofioletowy do ciemnofioletowego i niektóre są już skatalogowane (Fi. po 2500.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.436 P4 Mi.470 |
| 7 000 PLN | |
38548 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.436A Mi.470B |
| 10 PLN | |
38549 |
1947 kultura polska II wydanie, Fryderyk Chopin, znaczek za 20 zł. z kreską od prawego marginesu znaczka. | Fi.436A B Mi.470B |
| 40 PLN | |
38550 |
1947 Kultura polska (II) - Adam Mickiewicz, znaczek za 20 zł. z błędem "rysunek przekreślony skośną żyłką" - efekt druku na pomarszczonym papierze, gwarancja. | Fi.436B B Mi.470A |
| 80 PLN | |
38551 |
1947 Świat Pracy, znaczek z niedodrukiem barwy obrazka w dolnej części. | Fi.438 Mi.473 |
| 50 PLN | |