Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
28048 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z Jordanowa do Nowego Targu. | |
| 40 PLN | |
28049 |
| 40 PLN | |
28050 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Labowa do Nowego Sącza. | |
| 40 PLN | |
28051 |
| 40 PLN | |
28052 |
| 40 PLN | |
28053 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Rożnów do Nowego Sącza. | |
| 40 PLN | |
28054 |
| 40 PLN | |
28055 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Męcina do Limanowej. | |
| 40 PLN | |
28056 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Jabłonka. | |
| 40 PLN | |
28057 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ochotnica przez Dunajec do Krościenka. | |
| 40 PLN | |
28058 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Łukowica do Limanowej. | |
| 40 PLN | |
28059 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Chochołów do Dunajca. | |
| 40 PLN | |
28060 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Zegiestow przez Krynicę do Muszyny. | |
| 40 PLN | |
28061 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Lösosina Gorna do Limanowej. | |
| 40 PLN | |
28062 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ludźmierz do Dunajca. | |
| 40 PLN | |
28063 |
1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, dwie karty pocztowe do Sompolna: pierwsza wysłana 14.XII z Madrytu pisana przez Polaka zmierzającego do Portugalii, a stamtąd do Polskiej Armii w Anglii; druga karta - od tego samego nadawcy - datowana 15.XII, wysłana 22.XII już z Lizbony; liczne stempelki cenzur; na froncie i odwrocie ślady chemicznego poszukiwania ukrytych informacji przez cenzorów; dekoracyjne walory w doskonałym stanie zachowania. | |
| 400 PLN SPRZEDANY | |
28064 |
1943 kompletny arkusz złożony w połowie 100 sztuk talonów materiałowych (Prämienmarke) o wartości 1 punkt. | |
| 200 PLN | |
28065 |
| 40 PLN | |
28066 |
1944 "K.B. KOMMERZIAL-BANK A.-G. KRAKAU" - 24 gr frankatura mechaniczna, ładnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 23.3 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.800,-); gwarancja Schmutz. | Fi.2 |
| 600 PLN | |
28067 |
1944 Okupacja Niemiecka Terenów Polskich anektowanych przez ZSRR - Włodzimierz Wołyński - poczta pomocnicza, znaczek 3 wydania poczty pomocniczej zorganizowanej w okresie wycofywania się armii niemieckiej o najwyższym nominale w serii 60+90 Pf. - opłacano nim dostarczenie przesyłki do najbliższej dalej działającej poczty, gdzie dodawano na list frankaturę z wydania przedrukowego "UKRAINE" lub znaczków Generalnej Guberni, nadruk HILFPOST / Wladimir-Wolynsk (Ukr.), papier biały kredowany z połyskiem, gumowany, ząbkowanie 11, wysoka wycena katalogowa (Fi.1000.-), bardzo ładny stan zachowania. | Fi.21 Mi.25 |
| 1 000 PLN | |
28068 |
1944 miejscowy list polecony w kopercie firmowej nadany 7.VII w urzędzie Kraków 9, nietypowy mały (24 mm) datownik nadawczy z wyróżnikiem "*a*"; kasownik odbiorczy Kraków 1 na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.69, 111 |
| 100 PLN | |
28069 |
1944 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 26.2 z Warszawy do Lizbony; stempelki cenzur niemieckich i portugalskich, kasownik odbiorczy 11.3; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania. | Fi.72, 75, Cp9b Mi.P12/02 |
| 200 PLN | |
28070 |
1944 kartka z Piotrkowa do Krakowa do Rady Głównej Opiekuńczej (stempel odbiorczy Rady), organizacji polską działająca w czasie II wojny światowej, świadczącą pomoc Polakom, współpracującą z czerwonym Krzyżem w Szwajcarii, fotoatest Drzewiecki. | Fi.78 |
| 280 PLN | |
28071 |
1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" - kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; znaczek na widokówce (400 rocznica śmierci Kopernika) ostemplowany okolicznościowo 28.II w Krakowie. | Fi.112; 36 |
| 50 PLN | |
28072 |
1944 55. urodziny A.Hitlera, dwa grzecznościowe listy do Niemiec, ze znaczkiem za 0,24 + 1 zł prawidłowo opłacony. | Fi.117, 118 |
| 20 PLN | |
28073 |
| 20 PLN | |
28074 |
1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; na odwrocie arkusza 24 gr na 3 znaczkach lewej kolumny pionowy paseczek zgrubienia gumy, bardzo dobry stan zachowania (Fi.140.-). | Fi.117-19 |
| 180 PLN | |
28075 |
1944 urodziny Hitlera, narożnikowa czysta seria z oznaczeniem ENTWW.: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty), bardzo dobry stan zachowania. | Fi.117-19 Pw3 |
| 20 PLN | |
28076 |
1944 55 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 20.IV stemplem okolicznościowy "GEBURSTAG DES FÜHRERS" w Krakowie. | Fi.117-119; 37 |
| 40 PLN | |
28077 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, arkusz sprzedażny znaczka za 12 + 18 gr. złożony w połowie. | Fi.120 ark. |
| 100 PLN | |
28078 |
| 50 PLN | |
28079 |
| 100 PLN | |
28080 |
1944 Wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 30 gr z błędem na poz.35 lub 40 "biały klin powyżej H w REICH". | Fi.122 B2 Mi.122 II |
| 50 PLN | |
28081 |
1944 Wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 50 gr, bardzo rzadka odmiana z gumą prążkowaną pionowo (w naturze widocznej o wiele lepiej niż na prezentowanej reprodukcji), czyste. | Fi.123 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
28082 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, arkusz sprzedażny znaczka za 1 + 1 zł złożony w połowie. | Fi.124 ark. |
| 180 PLN | |
28083 |
1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł na poleconej karcie pocztowej wysłanej 26.10 w pierwszym dniu obiegu z Krakowa do Radomia, znaczek unieważniony kasownikiem okolicznościowym; dwa kasowniki odbiorcze Radomia z 28.10 i 30.10; bardzo wysoka wycena katalogowa! walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.125 |
| 1 200 PLN | |
28084 |
1944 kartka z pierwszego dnia obiegu znaczka z okazji 5-lecia GG. | Fi.125 |
| 60 PLN | |
28085 |
| 500 PLN | |
28086 |
1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.10 w pierwszym dniu obiegu. | Fi.125; 38 |
| 120 PLN | |
28087 |
1944 5 rocznica utworzenia GG, dwie odmiany znaczka za 10+10 zł na kopertach ostemplowane okolicznościowo 26.10 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu. | Fi.125; 38 |
| 400 PLN | |