Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
27488 |
1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria czysta w czworoblokach, zwraca uwagę przesunięcie grzebienia perforacyjnego na górnym marginesie znaczków za 55 gr. | Fi.32-35 Mi.34-37 |
| 60 PLN | |
27489 |
1938 Port Gdańsk, polecony list zleceniowy z Gdańska do Stanisławowa, list opłacony polskim znaczkiem opłaty, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.318 |
| 300 PLN | |
27490 |
1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, czysta karta wydania definitywnego, bardzo dobry stan zachowania (Fi.250.-). | Fi.Cp4 |
| 150 PLN | |
27491 |
1938 Port Gdańsk, "OGÓLNOPOLSKI ZJAZD ŚPIEWACZY" - rzadki kasownik okolicznościowy idealnie odciśnięty 4.VI na drukach do Gdyni, ofrankowanych znaczkiem wydania przedrukowego; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania (na odwrocie tylko wydrukowany tekst); temat - MUZYKA. | Fi.KO2 |
| 500 PLN | |
27492 |
1938 Port Gdańsk, strona z karnetu - "WESOŁYCH ŚWIĄT" ze znaczkami Poczty Polskiej w Gdańsku skasowanymi 17.XII stempelem okolicznościowymi Gdańsk 1; gwarancja Krawczyk. | Fi.KO4, 29-31 Mi.31II-33 |
| 120 PLN | |
27493 |
1938 Port Gdańsk, "WESOŁYCH ŚWIĄT" - kasownik okolicznościowy idealnie odciśnięty 24.XII na drukach do Torunia, ofrankowanych polskim znaczkiem bez przedruku; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (minimalne przebarwienia na końcach ząbków); gwarancja Krawczyk. | Fi.KO5 |
| 200 PLN | |
27494 |
1939 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, 25 gr. - frankatura pojedyncza, list z oddziału gdańskiego Banku Kwielcki, Potocki w kopercie firmowej POLSKIEJ AGENCJI INFORMACJI HANDLOWEJ, wysłany 26.V z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Warszawy; znaczek unieważniono datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY" z wyróżnikiem "b" z wyszczerbioną obrączką; znaczki tego wydania spotykane są przeważnie na korespondencji filatelistycznej, całości z oryginalnego obiegu spotykane są bardzo rzadko; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.34 Mi.36 |
| 400 PLN | |
27495 |
1939 list polecony z Warszawy 30.V.39 opłacony znaczkiem dla polskiej poczty w Gdańsku, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.35 |
| 180 PLN | |
27496 |
1939 Port Gdańsk, polski znaczek stemplowany w polskim urzędzie pocztowym w Gdańsku. | Fi.311 |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
27497 |
1939 Port Gdańsk, polski znaczek stemplowany w polskim urzędzie pocztowym w Gdańsku. | Fi.312 |
| 20 PLN | |