Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
494 |
Rosyjski znaczek z polskim kasownikiem 273 Siedliszcze, sygn. S.Toll. | Mi.16y |
| 800 PLN | |
495 |
Rosyjski znaczek z polskim kasownikiem 109 Staszów. | Mi.15z |
| 200 PLN | |
496 |
1850 (?) list z Chełmży (Culmsee) 28.X do Chełmna (Culm). Znaczek skasowany stemplem numerowym 289. Na odwrocie kasownik odbiorczy 28.X. | Mi.2 |
| 180 PLN | |
497 |
1856 koperta rosyjska IV wydania z grudnia 1855 (Ckr 8, 10+1 kop.) nadana w Szwenszjany 3.VII.1856 do Warszawy, unieważniona przez skrelenie piórem, na rewersie stempel odbiorczy W-wa 20/7 oraz godzinnik okršgły 8/?. | Mi.Ckr 8 |
| 1 500 PLN | |
498 |
1858 koperta rosyjska IV wydania z grudnia 1855 (Ckr 8, 10+1 kop.) nadana we wrzeniu 1858 z Rosji wagon pocztowy nr (7-8), unieważniona kasownikiem wagonu pocztowego, na rewersie stempel odbiorczy Warszawa (bukwami) oraz godzinnik kwadratowy 7/P. | Mi.Ckr 8 |
| 1 500 PLN | |
499 |
1860 list z Tczewa (Dirschau) 26.X do Lenzlau (?). Znaczek skasowany stemplem numerowym 325. Pod znaczkiem stempelek doręczyciela "KRAK.". Na odwrocie kasownik odbiorczy 26.10. | |
| 250 PLN | |
500 |
1861 (?) list z Tarnowa 14.IV. do Brodów. Na odwrocie kasowniki tranzytowe: Oświęcim 15 APR, Kalwaria 16 APR. | Mi.130 |
| 130 PLN | |
501 |
1864 list polecony z Bochni 17.VII do Brzeska. Na odwrocie znaczek opłaty za polecenie i kasownik odbiorczy Brzesko 18.VIII. Bardzo ładny list. Stan zachowania bardzo dobry. | Mi.32, 33 |
| 180 PLN | |
502 |
1868 (?) list z Głogówka (Ober Glogau) 23.II. Na odwrocie stempel odbiorczy 24.II. | Mi.U1 Aa |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
503 |
1872 list z Rawicza 16.VII do Wrocławia. Na odwrocie kasownik odbiorczy 16.VII. Stan bardzo dobry. | Mi.U1 IIA |
| 40 PLN | |
504 |
1900 list z Wrocławia 4.I do Lublińca (Lublinitz), nadany w ambulansie pocztowym nr 341 Wrocław - Katowice. Na odwrocie kasownik odbiorczy 4.I | Mi.47 |
| 25 PLN | |
505 |
1910 list z Zakopanego 13.IX do Lwowa. Ciekawa frankatura. | Mi.161, 165 |
| 160 PLN | |
506 |
1913 list z Chełmna (Culm) 4.II do Jakubowa (Jacobsdorf). Kasownik ambulansu nr. 640 Chełmno - Kornatów. | Mi.85 I |
| 40 PLN | |