Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
16669 |
1916 Białystok, znaczek lokalnej poczty doręczeniowej z ręcznym podpisem, gwarancja i oznaczenie Jendroszek. | Fi.1I |
| 850 PLN | |
16701 |
1916 Białystok, bardzo rzadka próba niezrealizowanego znaczka poczty doręczeniowej, minimalny ślad po podlepce, bardzo ładny stan zachowania, fotoatest Mikulski. | Fi.1P4 |
| 8 500 PLN | |
17007 |
1915 Warszawa "Orzeł", znaczek za 10 gr. drukowany farbą anilinową (Mi.80 euro), piękny stan, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.2b |
| 80 PLN | |
17008 |
1915 Warszawa, zestaw znaczków poczty miejskiej. | Fi.3, 6 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
17009 |
1915 Warszawa, znaczek z nadrukiem ręcznym typ 1, znaczek bez gumy, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.4I |
| 40 PLN | |
17010 |
1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze czerwonym (Mi.65 euro), gwarancja i opis koloru nadruku Schmutz. | Fi.4Iaa Mi.4ba |
| 130 PLN | |
17011 |
1915 Warszawa, ręczny nadruk nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze lilaczerwonym, gwarancja Krawczyk. | Fi.4Iba Mi.4aa |
| 60 PLN | |
17012 |
1915 Warszawa, wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości 6/5 gr w kolorze czarnym, przesyłka miejscowa z doręczeniem opłaconym przez nadawcę, ofrankowana połówką znaczka skasowanego datownikiem poczty miejskiej z wyróżnikiem "b", stempelek "Wręczenie opłacone"; sygnowano na odwrocie litery "B.T." w kółku; gwarancja Krawczyk. | Fi.5aIa Mi.6Iaa |
| 100 PLN | |
17013 |
1915 Warszawa, wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości 6/5 gr. w kolorze czarnym, połówka znaczka na wycinku, gwarancja Krawczyk. | Fi.5aIa Mi.6Iaa |
| 30 PLN | |
17014 |
1915 Warszawa, nadużycie kliszy znaczka za 10 gr. cięte, nakład wykorzystywany pod przedruki trzech ostatnich wydań poczty miejskiej. | Fi.6 MK Mi.5 |
| 20 PLN | |
17015 |
1915 Warszawa, nadużycie kliszy znaczka za 10 gr. cięte, bez tła, nakład wykorzystywany pod przedruki trzech ostatnich wydań poczty miejskiej, sygnowane T.Zieliński. | Fi.6 MK Mi.5 |
| 30 PLN | |
17016 |
1915 Warszawa, wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości 2/10 gr. na znaczku podstawowym drukowanym farbą anilinową (Mi.20 euro), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.6a Mi.5b |
| 40 PLN | |
17017 |
1915 Warszawa - K.O.ST.M.WARSZAWY / POCZTA MIEJSKA wyróżnik "a"; wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości 2/10 gr. na znaczku podstawowym w kolorze jasnobrązowawoczerwonym z tłem zielonkawożółtym unieważniony na wycinku z prywatnej karty pocztowej rzadkim kasownikiem K.O.ST.M.WARSZAWY / POCZTA MIEJSKA z wyróżnikiem "a"; był on używany tylko 13 dni (9-21.11.), a potem został skradziony; gwarancja Falkowski. | Fi.6e Mi.5a |
| 200 PLN | |
17018 |
1915 Warszawa, nadużycie kliszy znaczka za 5 gr. cięte, bez tła, nakład w zmienionej barwie - wykorzystywany pod przedruki trzech ostatnich wydań poczty miejskiej, lekka prześwitka. | Fi.7 MK Mi.6 |
| 20 PLN | |
17019 |
1915 Warszawa, znaczki nie wprowadzone do obiegu, poprawiana guma, gwarancja Krawczyk,. | Fi.I, II |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
17020 |
1915 Warszawa, próby w kolorach za 5 gr. w ciemnoszarozielonym i za 10 gr. w czarnym bez tła, piękny stan (Fi.6000.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.I-II P1 |
| 2 400 PLN | |
17021 |
1915 Warszawa, seria nie wprowadzona do obiegu, oba znaczki z tłem jasnobrązowawożółtym i pełną oryginalną gumą bez podlepki (Fi.1000.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.I-IIb |
| 800 PLN | |
17022 |
1916 Sosnowiec, seria czysta ze śladami po podlepce (Mi.50 euro), gwarancja Mikstein. | Fi.1-2 |
| 90 PLN | |
17023 |
1916 Sosnowiec, seria kasowana w czworoblokach z pełną oryginalną gumą (Mi.480 euro), piękny stan, gwarancja. | Fi.1-2 |
| 320 PLN | |
17024 |
1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania, gwarancja Falkowski. | Fi.1-2 |
| 260 PLN | |
17025 |
1916 Sosnowiec, seria kasowana (Mi.120 euro), znaczek za 10 kop. z błędem na poz.48 "dwie kropki przed prawą liczbą 10", piękny stan, gwarancja Krawczyk. | Fi.1-2 |
| 90 PLN | |
17026 |
1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.150 euro, Fi.280.-), piękny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.1-2 |
| 240 PLN | |
17027 |
1916 Zawiercie, seria znaczków bez nadruku kontrolnego, bardzo ładny stan zachowania, nie mają podlepek, ale 10 f. lekki cień - gwarancja i opis a 20 f. ładnie parowaną gumę - gwarancja z (G) Schmutz. | Fi.1-2III |
| 260 PLN | |
17028 |
1916 Zawiercie, znaczek za 10 f. bez nadruku kontrolnego, bez gumy, ale w bardzo ładnym stanie zachowania, gwarancja Mikstein. | Fi.1III |
| 80 PLN | |
17029 |
1916 Częstochowa, druki przesyłane miejscowo 26.4, stempelek poczty miejskiej i dodatkowy określający wysokość opłaty 5 (fenigów). | Fi.1b |
| 140 PLN | |
17030 |
1916 Częstochowa, list miejscowy ze stemplem poczty miejskiej. Fioletowy, okrągły stempel mostkowy uzupełniony odrębnym stempelkiem wskazującym wysokość opłaty doręczeniowej, w tym przypadku 5 fen. | Fi.1b |
| 350 PLN | |
17031 |
1916 Sosnowiec, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.2 |
| 60 PLN | |
17032 |
1916 Warszawa, miejscowa przesyłka ekspresowa (opłata zasadnicza niezgodna z taryfą) nadana 16.5, opłatę doręczeniową pobrano znaczkami poczty miejskiej skasowanymi datownikiem "K.O.m.st.W. POCZTA MIEJSKA" z wyróżnikiem "b", dodatkowo czerwonoliliowy stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.2, 7, 9, 27Ia |
| 200 PLN | |
17033 |
1916 Zawiercie, znaczek z nadrukiem kontrolnym typu a, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.2Ia |
| 2 500 PLN | |
17034 |
1916 Łódź, karta pocztowa "Russich Polen" wysłana 12.4 z Warszawy, 14.IV doręczona przez Łódzką Ochotniczą Straż Ogniową, rzadki stempelek poczty miejskiej w kolorze liliowym (Fi.1000.-), przesyłka cenzurowana w Warszawie, gwarancja Schmutz. | Fi.2b |
| 800 PLN | |
17035 |
1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na widokówce legionowej wysłanej 23.11 z Częstochowy, fioletowy stempelek cenzury warszawskiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.2b |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
17036 |
1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na widokówce o tematyce skautowej wysłanej 27.12 z Sosnowca, fioletowy stempelek cenzury warszawskiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.2a |
| 150 PLN | |
17037 |
1916-17 Częstochowa, karta wysłana 23.3.16 z niemieckiego urzędu pocztowego w Częstochowie; ze względu na niedozwoloną treść - zaczernioną na odwrocie - przez cenzurę w Poznaniu zwrócona do nadawcy, czerwony jednowierszowy stempelek cenzury poznańskiej i adnotacja "zurück" podkreślona niebieską kredką; przesyłkę przekazano Poczcie Miejskiej (liliowy datownik i stempelek opłaty - cyfra 5), która podjęła próbę odszukania nadawcy zakończoną niepowodzeniem, wtedy (13.I.1917) powtórnie odciśnięto datownik "STÄDTISCHES BESTELLAMT CZENSTOCHAU CZĘSTOCHOWA MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" - tym razem w kolorze fioletowym i okrągły stempelek opłaty "3 kop S.B.A. M.U.P."; dekoracyjny walor o rzadko spotykanym obiegu w idealnym stanie zachowania, na karcie albumowej; gwarancja. | Fi.2b, 2h |
| 2 400 PLN | |
17038 |
1916 Sosnowiec, znaczek za 3 kop. o niespotykanie intensywnym kolorze rysunku, w pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.3 |
| 240 PLN | |
17039 |
1916 Sosnowiec, kasowany znaczek za 3 kop. z rzadkim błędem na poz.4 "biała smuga zniekształcająca wyraz MIASTO" - opisane w PZP str.1096, gwarancja Schmutz. | Fi.3 B |
| 600 PLN | |
17040 |
1916 Sosnowiec, przedrukowa seria czysta w czworoblokach (Fi.1760.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.3-4 |
| 1 600 PLN | |
17041 |
1916 Sosnowiec, marginesowa seria kasowana z pełną gumą (Mi.500 euro), piękny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.3-4 |
| 420 PLN | |
17042 |
1916 Sosnowiec, seria czysta z paskiem (Fi.440.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.3-4 |
| 380 PLN | |
17043 |
1916 Sosnowiec, seria kasowana z pełną gumą (Mi.500 euro), piękny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.3-4 |
| 360 PLN | |
17044 |
1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.130 euro) z minimalnym sladem po podlepce, bardzo ładny stan, sygnowana Brajer Lwów, gwarancja. | Fi.3-4 |
| 140 PLN | |