Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
16757 |
1918 okupacja niemiecka Rumunii, wydanie przedrukowe dla całego obszaru, 10 fen - frankatura pojedyncza, niedostatecznie opłacony miejscowy list przesłany 23.VIII w Bukareszcie, na odwrocie znaczki dopłaty, którą pobrano od adresata; doskonały stan zachowania. | Mi.P1, 9a |
| 200 PLN | |
16758 |
1918 okupacja niemiecka Rumunii, karta pocztowa (bez treści na odwrocie) wysłana 24.VI z Bukaresztu do Berlina, dwukrotnie odciśnięty stempel cenzury: 24.MRZ i 24.JUNI; minimalne przebarwienia. | Mi.P5I |
| 30 PLN | |
16759 |
1918 okupacja austro-węgierska, widokówka wysłana 22.III za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Krakowa, stempel formacyjny stacji repatriacyjnej "K.u.k. Heimkehr-Station", parafka cenzura; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
16760 |
1918 okupacja austro-węgierska, formularz poczty polowej wysłany 30.III za pośrednictwem urzędu etapowego w Chełmie (kasownik z wyróżnikiem c); ze względu na brak adresu nadawcy przesyłka niedoręczona; doskonały stan zachowania; 1916 okupacja austro-węgierska, formularz poczty polowej wysłany 24.III za pośrednictwem urzędu etapowego w Chełmie (kasownik z napisem CHOLM) do St.Gallen w Szwajcarii; poczta szwajcarska uznała przesyłkę za nieopłaconą i 28.III pobrała od odbiorcy dopłatę, ślady archiwizacji; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 250 PLN | |
16761 |
1918 kartka z Warszawy na Węgry, stempel niemieckiej cenzury wojskowej. | |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
16762 |
1918 kompletny składany list sądowy z Nowego Sącza do Krościenka. | |
| 20 PLN | |
16763 |
1918 miejscowy list polecony z Końska. | |
| 70 PLN | |
16947 |
1918 list polecony wysłany 15.8 z niemieckiej poczty polowej 327 do Berlina; kasownik odbiorczy; specjalna nalepka polecenia. | |
| 30 PLN | |