Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
11893 |
1943 potwierdzenie otrzymania paczki wysłanej 15.IX z Bejrutu przez Komitet Pomocy jeńcom polskim działający przy oddziale lewantyńskim Francuskiego Czerwonego Krzyża; minimalnie słabszy stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
11894 |
1944 Kaplica, kasowany znaczek za 20 f. w kolorze jasnozielonym (Fi.450.-), ciekawe uszkodzenia lewej i dolnej ramki, gwarancja Schmutz. | Fi.1 |
| 350 PLN | |
11895 |
1944 Kaplica, znaczek za 20 f. w kolorze jasnozielonym z dużymi marginesami, uszkodzenie dolnej ramki, gwarancja Schmutz. | Fi.1 |
| 400 PLN | |
11896 |
1944 świetlica, gwarancja Schmutz. | Fi.2 |
| 800 PLN | |
11897 |
1944 Świetlica, kasowany znaczek za 5 f. w kolorze czarnym, gwarancja Schmutz. | Fi.2 |
| 400 PLN | |
11898 |
1944 Syrenka, znaczek stemplowany, gwarancja Schmutz. | Fi.4 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
11899 |
1944 wydanie obiegowe - różne rysunki, odmiany 4ax4C, 5Iax4C, 6bx3C i 7Iax4C, wszystkie poza rzadkim za 20 f. (nakład 234 szt.) gumowane, bardzo trudna do złożenia seria, gwarancja Schmutz. | Fi.4-7C |
| 800 PLN | |
11900 |
1944 Syrenka, gwarancja Schmutz. | Fi.4ay1A |
| 70 PLN | |
11901 |
1944 Syrena, znaczek na papierze szarym gładkim bibułkowym, złamania. | Fi.4ay1A |
| 40 PLN | |
11902 |
1944 Syrena, nierozcięta parka z pięcioznaczkowego ciętego arkusika drukarskiego na papierze szarym gładkim bibułkowym, gwarancja Schmutz. | Fi.4ay1A |
| 200 PLN | |
11903 |
1944 wydanie obiegowe - Syrena, kasowany wirnikiem cięty znaczek za 10 f. na bibułkowym papierze, gwarancja Schmutz. | Fi.4ay1A |
| 70 PLN | |
11904 |
1944 kaplica obozowa, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.5Iax4C |
| 140 PLN | |
11905 |
1944 rocznica odzyskania dostępu do morza, kasowany znaczek za 20 f., gwarancja Schmutz. | Fi.8 |
| 380 PLN | |
11906 |
1944 rocznica odzyskania przez Polskę dostępu do morza, gwarancja Walisch. | Fi.8 |
| 360 PLN | |
11907 |
| 420 PLN | |
11908 |
1944 Caritas, gwarancja Schmutz. | Fi.9ax2 |
| 200 PLN | |
11909 |
1944 Caritas, dwa znaczki, odmiana koloru ciemnofioletowobrązowa na papierze gładkim grubym z pełną oryginalną gumą i nieopisana w katalogu odmiana koloru szaroczarna na tym samym papierze, ale niegumowanym (UWAGA: zapis w katalogu Fischera mimo poprawek pozostał błędny, żadna istniejąca odmiana nie jest prawidłowo oznaczona gwiazdkami - na papierze grubym gumowanym występują znaczki o odcieniu fioletowym - 9ax2 i czarnym - 9bx2, ale większość czarnych wydano jako niegumowane), gwarancja Schmutz. | Fi.9ax2, 9bx2 |
| 600 PLN | |
11910 |
1944 Caritas, guma w słabym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.9bx1 |
| 100 PLN | |
11911 |
1944 Gryf, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp1 |
| 100 PLN | |
11912 |
1944 Gryf, całostka za 10 fen na papierze o poziomych włóknach papieru, długość całkowita napisu i znaku opłaty 90 mm - typ 2 (w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara), z błędami: "kropka nad dolnym ramieniem K" i "wypustka w lewym górnym rogu znaku opłaty"; doskonały stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp1 |
| 150 PLN | |
11913 |
1944 Caritas, całostka za 5 fen na papierze białym prążkowanym o ciemnym znaku opłaty, format 70x100mm - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - N.I.yu; według artykułu P.Pelczara w "Przeglądzie Filatelistycznym" 6/2013: "formaty 100 x 70 mm normatywne [-] spotyka się rzadko. Podobno duży format bywał tylko w nakładzie pierwszym."; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp2a |
| 200 PLN | |
11914 |
1944 Caritas, całostka za 5 fen na papierze białym prążkowanym o jaśniejszym znaku opłaty w wąskim formacie (55x95mm) - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - N.III.yt; karta-druk biblioteczny na odwrocie nadruk tekstu zawiadomienia i stempelek z gryfem, znak opłaty unieważniony jednowierszowym datownikiem "30.MARZ.1944" Poczty oflagu IIE; według artykułu P.Pelczara w "Przeglądzie Filatelistycznym" 3/2013 na papierze: "białym prążkowanym drukowano [-] nieliczne kartki dla bibliotek o formacie wąskim 52-61x93-100mm"; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja z opisem Schmutz. | Fi.Cp2a |
| 240 PLN | |