Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
11057 |
1942 Polskie Siły Zbrojne w ZSRR, PŁK LEOPOLD OKULICKI dowódca 7 Dywizji Piechoty, karta wiązana do pakietu zawierającego rozkazy i meldunki wysłane ze Sztabu Polskich Sił Zbrojnych w ZSRR do dowódcy 7 Dywizji Piechoty płk Leopolda Okulickiego w Taszkiencie, datownik "GŁÓWNA POCZTA POLOWA D.TWO.POL.SIŁ.ZBR.w.ZSRR" z wpisaną datą 17 7.42, poniżej numer RN4774 i dwa podpisy, na odwrocie adnotacja "Okulicki płk"; rzadki służbowy walor z okresu formowania Polskiej Armii w Związku Sowieckim przesłany za pośrednictwem polskiej poczty polowej; ogólnie dobry stan zachowania (ślady archiwizacji). | Fi.4 |
| 800 PLN | |
11058 |
1942 Polskie Siły Zbrojne w ZSSR, znaczek "Dojdziemy" za 50 kop. w specjalnym okolicznościowym karnecie numer 963 bardzo ładny stan - wydano ich tylko 1000 szt. | |
| 800 PLN | |
11059 |
1942 (?) III Rzesza, formularz niemieckiej poczty polowej z sygnaturą 504, czysty w idealnym stanie zachowania. | |
| 10 PLN | |
11060 |
1942 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Egipt, "Wykaz poczty służbowej i rozkazów przesłanych za pośrednictwem Poczty Polowej Nr.112 z D-twa O.Z. do Oficera Placu w Jerozolimie", dokument wewnętrzny polskiej poczty polowej 112, datownik z dnia 22.VIII; rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.7 |
| 100 PLN | |
11061 |
1942 znaczek tajnej poczty stosowany do kwitowania datków na cele konspiracyjne. | |
| 35 PLN | |
11062 |
1942 znaczek poczty konspiracyjnej w rzadszym kolorze szaroczarnym. | |
| 35 PLN | |
11063 |
1942 niemiecka okupacja Ukrainy, luzaki bez gumy. | |
| 10 PLN | |
11064 |
1942 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, nalepka poczty polowej 1 Korpusu z podwójnym nadrukiem "POLISH FIELDPOST" i belkami zakrywającymi poprzednie napisy, skasowana 14.IX datownikiem poczty polowej na karcie; rzadki walor w dobrym stanie zachowania; karta ukośnie zgięta. | Fi.6 |
| 300 PLN | |
11065 |
1942 Polskie Siły Zbrojne w ZSSR, znaczek "Dojdziemy" za 50 kop. w specjalnym okolicznościowym karnecie, bardzo ładny stan, nakład 1000 sztuk, niski numer karnetu. | Fi.1 |
| 1 000 PLN | |
11066 |
1943 Tajna Poczta Podziemna, wydanie urzędowe do opłaty tajnego "Monitora Polskiego" - unikalny marginesowy znaczek cięty za 50 gr. o podwójnym druku z poz.6, podwójna gwarancja Ćwiertnia. | Fi.1A (10) Dp |
| 3 000 PLN | |
11067 |
1943 Tajna Poczta Podziemna, wydanie urzędowe do opłaty tajnego "Monitora Polskiego" - narożny znaczek cięty za 50 gr. z poz.5 o potrójnym druku cyfr nominału w tym jednym odwróconym, podwójna gwarancja Ćwiertnia. | Fi.1A(10) MK2 Dpt |
| 4 000 PLN | |
11068 |
1943 Tajna Poczta Podziemna, wydanie urzędowe do opłaty tajnego "Monitora Polskiego" - znaczek cięty za 50 gr. z błędem "czerwona kropka w cyfrze 5". | Fi.1(10) nz |
| 400 PLN | |
11069 |
1943 Tajna Poczta Podziemna, wydanie urzędowe do opłaty tajnego "Monitora Polskiego", ząbkowany znaczek za 50 gr. z poz.3; egzemplarz z pełną oryginalną ręcznie nakładaną gumą; był lekko przyklejony do wycinka i unieważniony fioletowym datownikiem T.P.P.; informacje o wydaniu są skąpe, stosowano je do opłaty doręczanej prasy podziemnej; gumowaną część nakładu wykorzystano pewno w pierwszej kolejności, bo zachowała się tylko niewielka ilość niegumowanych znaczków ząbkowanych i nieco więcej ciętych, mimo uszkodzenia lica to doskonały materiał dokumentacyjny. | Fi.1B |
| 400 PLN | |
11070 |
1943 znaczki wydania organizacji Miecz i Pług do opłaty podziemnego Monitora Polskiego. | Fi.1B, 2, 3 |
| 800 PLN | |
11071 |
1943 Tajna Poczta Podziemna, wydanie urzędowe do opłaty tajnego "Monitora Polskiego"; znaczek za 2 zł. z błędem powstałym podczas eksploatacji formy na poz.4 "Szkocja w kolorze zielonym zamiast w białym". | Fi.3 |
| 200 PLN | |
11072 |
1943 Tajna Poczta Podziemna, wydanie urzędowe do opłaty tajnego "Monitora Polskiego"; znaczek za 2 zł. z błędem powstałym przy czyszczeniu formy na poz.1 "biała plamka za napisem POLSKA". | Fi.3 |
| 200 PLN | |
11073 |
1943 Tajna Poczta Podziemna - III wydanie, Wódz Naczelny gen. K.Sosnkowski, Premier gen. W.Sikorski, oryginalna guma ze śladami podlepień. | Fi.10-11 |
| 240 PLN | |
11074 |
1943 Tajna Poczta Podziemna - III wydanie, Wódz Naczelny gen. K.Sosnkowski, Premier gen. W.Sikorski, rzadkie z pełną oryginalną gumą; 25 rocznica odzyskania niepodległości, tak jak je wydano bez gumy. | Fi.13-16 |
| 1 600 PLN | |
11075 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", znaczek V wydania - I nakład z dodatkową poziomą perforacją przez środek znaczka. | Fi.20a |
| 50 PLN | |
11076 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", dolna połówka pionowo ciętego znaczka V wydania - I nakład w kolorze czerwonym na niebieskawym papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, WR (Rachmanow). | Fi.20a |
| 50 PLN | |
11077 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", górna połówka pionowo ciętego znaczka V wydania - I nakład w kolorze czerwonym z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, WR (Rachmanow). | Fi.20a |
| 60 PLN | |
11078 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania w kolorze czerwonym - I nakład, rzadki na papierze bibułkowym. | Fi.20a nz |
| 75 PLN | |
11079 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania - I nakład. | Fi.20a nz |
| 50 PLN | |
11080 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania - I nakład w kolorze czerwonym z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, SM(Mikstein), WR (Rachmanow). | Fi.20a nz |
| 70 PLN | |
11081 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", ząbkowany znaczek V wydania - II nakład w kolorze czerwonolila na niebieskawym papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, WR (Rachmanow). | Fi.20b |
| 70 PLN | |
11082 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", znaczek V wydania w kolorze lilakarminowym drukowany na stronie gumowanej, bardzo rzadki w II nakładzie, szczególnie cięty. | Fi.20b nz |
| 125 PLN | |
11083 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty narożny znaczek V wydania w kolorze brązowolila - II nakład. | Fi.20b nz |
| 25 PLN | |
11084 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania z podwójnym drukiem. | Fi.20c |
| 100 PLN | |
11085 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania w kolorze fioletowym - II nakład. | Fi.20c nz |
| 30 PLN | |
11086 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania w kolorze niebieskoszarym - II nakład. | Fi.20c nz |
| 30 PLN | |
11087 |
1943 III Rzesza, Dzień Armii, różne rodzaje broni, piękna graficznie militarna seria czysta. | Mi.831-42 |
| 50 PLN | |
11088 |
1943 WŁOSKA POCZTA POLOWA W GENERALNYM GUBERNATORSTWIE, widokówka (Kraków) wysłana 1.IV z Krakowa do Rzymu w czasie przejazdu jednostek włoskich zdążających na Front Wschodni w Rosji za pośrednictwem włoskiej poczty polowej nr.90 stacjonującej na terenie Generalnego Gubernatorstwa; niezwykle rzadki walor w doskonałym stanie zachowania. | |
| 800 PLN | |
11089 |
1943 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Egipt,list polecony wysłany 4.XII za pośrednictwem poczty polowej 121 do Kazachstanu, pisany przez polskiego żołnierza, któremu z armią gen.Andersa udało się opuścić "nieludzką ziemię" do rodziny, która pozostała na terenie Związku Sowieckiego; przesyłka wielokrotnie cenzurowana, stemple m.in. cenzury: polskiej, angielskiej, sowieckiej, zalepka cenzury perskiej; wyjątkowej urody całość w idealnym stanie o niezwykle bogato udokumentowanym obiegu pocztowym, a uwzględniając możliwości przechowywania podobnych dokumentów w Związku Sowieckim jest prawdziwie unikalna. | |
| 1 000 PLN | |
11090 |
1943 Armia Polska w ZSRR, zwolniony od opłaty pocztowej list "trójkąt" pisany po rosyjsku, datowany 3.V, wysłany ze wsi w obwodzie połockim do żołnierza 1 Samodzielnego Batalionu Piechoty na adres poczty polowej 81174 z dopiskiem "z"(з), kasownik odbiorczy 7.7; na odwrocie bardzo rzadko spotykany stempelek wojskowego punktu rozdzielczego nr.5 "СОРТ.ПУНКТ N.5 ВОЕН.ПОЧТ." stempelek cenzury 24688; walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 300 PLN | |
11091 |
1943 "ŚMIERĆ NIEMIECKIM OKUPANTOM" - listownik z propagandową ilustracją, wysłany 18.9 z poczty polowej nr.30592 o nieustalonym do dzisiaj (pomimo upływu 70 lat) przydziale, stempelek cenzury nr.10536, dobry stan zachowania. | |
| 400 PLN | |
11092 |
1943 list wysłany z kanadyjskiego okrętu do centrum szkolenia Marynarki Kanadyjskiej - HMCS Star w Hamilton, cenzura; koperta otwierana "zdecydowanie". | |
| 120 PLN | |
11093 |
1943 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Palestyna, list wysłany 14.IV z poczty polowej 112 do polskiego przedstawicielstwa w Nairobi w Brytyjskiej Afryce Wschodniej w sprawie poszukiwania przez żołnierzy II Korpusu rodzin, ewakuowanych ze Związku Sowieckiego razem z oddziałami gen.Andersa; stempelki i zalepka cenzury; na odwrocie kasownik odbiorczy poczt polowej 80; całość w dobrym stanie zachowania. | Fi.7 |
| 240 PLN | |
11094 |
1943 Armia Polska w ZSRR, Związek Patriotów Polskich w Moskwie, przesyłka od Polaka z prośbą o przyjęcie w szeregi powstającej Armii Polskiej adresowany do Związku Patriotów Polskich w Moskwie, napisany po rosyjsku, wysłany 25.I z miejscowości Sierpuchów; adnotacja urzędowa "2P(ułk)P(iechoty) wywołać do wojska"; ilustrowany formularz z portretem Kutuzowa i z napisem propagandowym - cytatem Stalina: "MOŻEMY I POWINNIŚMY OCZYŚCIĆ ZIEMIĘ RADZIECKĄ OD HITLEROWSKICH BRUDÓW (STALIN)"; na odwrocie czarny stempelek cenzury nr.20 i datownik odbiorczy; dobry stan zachowania. | |
| 300 PLN | |
11095 |
1943 Armia Polska w ZSRR, karta pocztowa datowana 11/8, wysłana do miejscowości Kustanaj w Kazachstanie za pośrednictwem radzieckiej poczty polowej 38504 przydzielonej do obsługi 6 Pułku Piechoty 2 Dywizji Piechoty, cenzura 15465, datownik odbiorczy z 6.11; stan zachowania typowy dla przesyłek "ze wschodu". | |
| 120 PLN | |
11096 |
1943 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, duży wycinek listu wysłanego 22.IX z Exeter do jednostki P/31 (poddział 1 DPanc), ładnie odciśnięty datownik POLSKA POCZTA POLOWA Nr.1 POLISH FIELD POST OFFICE No.1 z datą 27.IX, ponieważ dywizja wchodziła w skład 1 Armii Kanadyjskiej, jej obsługą pocztową zajmowała się brytyjska poczta polowa, której przesyłkę przekazano następnego dnia, na odwrocie rzadko spotykany datownik - "HOME POSTAL CENTRE" z datą 28.SEP - centralnego urzędu zajmującego się gromadzeniem i sortowaniem całej przychodzącej i wychodzącej poczty, oraz odbiorczy angielskiej poczty polowej FIELD POST OFFICE 251 przydzielonej do 1 DPanc gen.Maczka; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.6 |
| 120 PLN | |