Aukcja rozpocznie się 15.11.2024

Aukcja 78. Polska Ludowa 1944-1952

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
12531

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z nadrukiem I Formy na znaczku podstawowym z rysunkiem bardzo silnie przebijającym na odwrocie, lekki ślad podlepki, gwarancja Krawczyk.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
12532

1945 list firmowy bankowy z treścią z Tarnowa do Białegostoku z adnotacją o zwrocie (adresat nie figuruje).

Fi.376a
Mi.409b
60 PLN
12533

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z poz.21 z błędem nadruku I Formy "rozbita belka" i błędem znaczka podstawowego "szczerba w S", unieważniony rzadkim kasownikiem prowizorycznym PRUDNIK na wycinku.

Fi.376a
Mi.409b 
60 PLN
12534

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł (I forma) - frankatura wielokrotna, list zagraniczny ofrankowany parką znaczków wysłany 6.10 ze Skolimowa do polskiego obozu oficerskiego w Lubece powstałego w miejscu Oflagu XB, przesyłka zwrócona do nadawcy z adnotacją "Zwrot brak połączenia"; koperta w nieco słabszym stanie.

Fi.376a
Mi.409b 
120 PLN
12535

1945 list z Lublina 2.X.45 do Legnicy, na odwrocie prowizoryczny kasownik odbiorczy Legnicy LIGNICA 1 wykonany w ZSRR.

Fi.376a
Mi.409b 
80 PLN
12536

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem i skrzywionym nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b 
30 PLN
12537

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w poziomie nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b 
30 PLN
12538

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b 
30 PLN
12539

1945 kartka polecona z Katowic 12.X.45 do Kanady, stempel cenzury wojskowej 678 i stempel odbiorczy na odwrocie, kartka złamana, jeden znaczek odpadł.

Fi.376a, 378
Mi.409b, 411 
50 PLN
12540

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem pierwszego typu z uszkodzeniem belki po prawej stronie, zabrudzenie na licu znaczka.

Fi.376aI
Mi.409b
25 PLN
12541

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Ryblewski.

Fi.376aNo
Mi.409bK
450 PLN
12542

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym z formy II z poz. 1, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.376aNo Typ 1
Mi.409bK 
400 PLN
12543

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z unikalnym podwójnym nadrukiem III Formy, był tylko jeden arkusz takich znaczków - 100 szt. (nie wszystkie się zachowały); co ciekawe nadruki są lekko wzajemnie obrócone i znaczki z różnych części tego arkusza mają różne wzajemne położenie nadruków, podwójna gwarancja Falkowski.

Fi.376a Np F.III
Mi.409a  
5 000 PLN
12544

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (II forma, typ 1) - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 18.12 z Krakowa do Oliwy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.376aT1
Mi.409b 
100 PLN
12545

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (I forma, typ 1) - frankatura mieszana, dofrankowana karta pocztowa wysłana 23.11.1946 z Krakowa do Tczewa.

Fi.376aT2
Mi.409b 
60 PLN
12546

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (III forma, typ 2) - frankatura mieszana, dolny z parki z błędem znaczka podstawowego z poz. 81 "litera P wyrazu POLSKA uszkodzona u góry", polecona widokówka wysłana 23.XI z miejscowości Boernerowo do Brukseli, cenzura 1578; gwarancja.

Fi.376aT2, 375, 378
Mi.409b, 408, 411
200 PLN
12547

1945 kartka z Kobiałki 2.10.45 do Kobyłki, stempel cenzury wojskowej nr 507, widokówka Rychwałd koło Żywca.

Fi.376b
Mi.409b 
100 PLN
12548

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy (typ 1, poz.36), to najrzadsza jako kasowana odmiana tego wydania - rzadsza niż wyżej wyceniana Forma I; wysoka wycena katalogowa (Mi.500 euro); unieważniony w III.46. w Krakowie; poza widocznym na skanie niewielkim pęknieciem pod prawym 25, w bardzo ładnym stanie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376b F.II T.1
Mi.409a 
400 PLN
12549

1945 wydanie przedrukowe, czysty znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy (typ 2, poz.24); wysoka wycena katalogowa (Mi.800 euro), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376b F.II t.2
Mi.409a
1 400 PLN
12550

1945 kartka z Katowic 30.10.45 na formularzu karty pocztowej wydanej przez D.O.O.i T. w Krakowie w nakładzie 100.000 sztuk, prowizoryczny stempel odbiorczy Krzyżatki.

Fi.377
Mi.410 
100 PLN
12551

1945 zabytki Gdańska, seria z odmianami papieru i ząbkowań.

Fi.377-9
Mi.410-2
220 PLN
12552

1945 zabytki Gdańska, blok legitymacyjny.

Fi.378
Mi.411
30 PLN
12553

1945 zabytki Gdańska, znaczek makulaturowy z rozmytym drukiem i przesuniętą perforacją.

Fi.378MK
Mi.411
50 PLN
12554

1945 zabytki Gdańska, narożnik z numerem walca.

Fi.379A
Mi.412B
25 PLN
12555

1945 zabytki Gdańska, 3 zł - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 3.7.1946 z miejscowości Czarne do Wrocławia, prowizoryczne kasowniki i erka, kasowniki odbiorcze na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania (ubytek części klapy na odwrocie).

Fi.379B
Mi.412A 
40 PLN
12556

1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny.

Fi.380
Mi.414
25 PLN
12557

1945 Warszawa oskarża, znaczek za 1,50 zł. użyty 30.9.46 w Radomiu do opłacenia przesyłki zagranicznej, ze stemplem cenzury amerykańskiej, ciekawe.

Fi.380
Mi.414 
40 PLN
12558

1945 Warszawa oskarża, zestaw znaczków z prywatnym ząbkowaniem z obiegu pocztowego.

Fi.381
Mi.415
45 PLN
12559

1945 Warszawa oskarża, znaczek z błędem "belka w oknie".

Fi.381B1
Mi.415
25 PLN
12560

1945 Warszawa oskarża, znaczek z obiegu pocztowego z błędem "belka w oknie".

Fi.381B1
Mi.415 
20 PLN
12561

1945 Warszawa oskarża, 8 zł - frankatura pojedyncza, potwierdzenie odbioru paczki żywnościowej nadesłanej z Australii za pośrednictwem American (Jewish) Joint Distribution Committee, lotnicza karta pocztowa wysłana 15.III.46 z Krakowa do Paryża, stempel cenzury zagranicznej 3129, stempelek LOTNICZA/ Par Avion; dobry stan zachowania (drobny ubytek na licu znaczka); judaica.

Fi.384
Mi.418
60 PLN
12562

1945 Warszawa oskarża, bardzo rzadka próba znaczka za 10 zł. w kolorze jasnoczerwonym na białym cienkim papierze drzewnym i dodatkowo fałszerstwo takiej próby zagwarantowane przez nieżyjącego eksperta PZF; oryginalna próba w pięknym stanie, gwarancja Mikstein.

Fi.385 P1, 385 P1 FFi
Mi.419 
3 200 PLN
12563

1945 Warszawa oskarża, 10 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 25.IV.1946 z Olsztyna do Polskiego Czerwonego Krzyża w Sztokholmie, stempelek cenzury zagranicznej 3271, numerowy stempel odbiorczy poczty szwedzkiej - 26263 na froncie; dobry stan zachowania.

Fi.385, 377
Mi.419, 410 
120 PLN
12564

1945 Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów.

Fi.386
Mi.413
100 PLN
12565

1945 VII Kongres Związków Zawodowych, czworoblok.

Fi.386
Mi.413
70 PLN
12566

1945 VII Kongres Związków Zawodowych, okolicznościowy karnet.

Fi.386
Mi.413 
25 PLN
12567

1945 karnet - "KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH".

Fi.386
Mi.413 
60 PLN
12568

1945 FDC - "Kongres Związków Zawodowych".

Fi.386
Mi.413 
60 PLN
12569

1945 Kongres Związków Zawodowych, oryginalnie okolicznościowo kasowany znaczek za 1,50+8,50 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Schmutz.

Fi.386
Mi.413
60 PLN
12570

1945 Powstanie Listopadowe, oryginalnie kasowany znaczek za 10 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.387
Mi.420
80 PLN