Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
11337 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr komplet kart fioletowych o sygnaturach: I.41, III.42, I.44, czyste (Mi.42 euro). | Fi.Cp9a-c Mi.P12/01-03 |
| 100 PLN | |
11338 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, czysta. | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 15 PLN SPRZEDANY | |
11339 |
1942 karta ostemplowana okolicznościowo 14.8 w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie. | Fi.Cp9b; 22 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
11340 |
1942 widoki zabytkowych budowli, całostka z sygnaturą I.44. | Fi.Cp9c |
| 30 PLN | |
11341 |
1942 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w dużym formacie, 3 zł frankatura mieszana, paczkowy adres pomocniczy wysłany 27.5 z Krakowa do Lublina, na odwrocie kasowniki odbiorcze: polski przedwojenny (!), drugi z wyróżnikiem "r" używany jeszcze wiele lat po wojnie; dodatkowo pieczęć urzędowa z godłem; wysokie wartości znaczków tego wydania spotyka się bardzo rzadko na korespondencji; dekoracyjna całość w idealnym stanie zachowania. | Fi.U14,19 |
| 700 PLN | |
11342 |
1942 list urzędowy z Tarnopola do Opawy. | Fi.U21 |
| 20 PLN | |
11343 |
1942 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGEN UND GEBÜHREN" kasownik propagandowy odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) na karcie wysłanej 23.9 z Częstochowy do Staszowa, znaczek w słabszym stanie; wyraźna i czysta odbitka tego rzadkiego stempla; przesyłka z oryginalnego obiegu pocztowego, ale opłacona za wysoko. | Fi.VIIc |
| 500 PLN | |
11344 |
1942 zagraniczny list polecony, ofrankowany okolicznościową serią znaczków wysłany 7.I z Rzymu do Rozwadowa, stempelki i zalepka cenzury kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość o ładnym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.629-632, 307 |
| 120 PLN | |
11345 |
1942 Stalag XB (szpital) - zaadaptowana część na odpowiedź karty podwójnej obozu XC, wysłana 17.8 z Włoch do obozu, zwraca uwagę niecodzienny datownik WLOCHY ÜBER PRUSZKOW (DISTR WARSCHAU), stempelek cenzora nr.40. | |
| 80 PLN | |
11346 |
1943 kasownik okolicznościowy - Szachowe Mistrzostwa Generalnej Guberni w Radomiu (Fi.50.-), na wycinku. | Fi.28 |
| 30 PLN | |
11347 |
1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!" kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie na odwrocie formularza Wysyłkowego Biura Filatelistycznego w Krakowie, sporządzonego z całostki polskiej z królem Kazimierzem Jagiellończykiem; dobry stan zachowania. | Fi.29; Fcp4 |
| 50 PLN | |
11348 |
| 15 PLN SPRZEDANY | |
11349 |
1943 kasownik okolicznościowy (widok kolejki linowej) "DRITTES TATRA BERGSPORTFEST" z okazji zawodów sportowych rozegranych w Zakopanem; znaczki na karcie ostemplowane okolicznościowo 4-5.IX. | Fi.41, 66; 33 |
| 40 PLN | |
11350 |
1943 przekaz paczkowy z Krakowa do Stalowej Woli. | Fi.63, 79, 87 |
| 75 PLN | |
11351 |
1943 kartka z Krakowa do Niemiec, widokówka z Krakowa (panorama Wawel). | Fi.66, 71 |
| 30 PLN | |
11352 |
1943 kartka z Warszawy do Łodzi. | Fi.75 |
| 20 PLN | |
11353 |
1943 przekaz paczkowy z Przemyśla do Niemiec. | Fi.77, 83, 86 |
| 240 PLN | |
11354 |
| 10 PLN | |
11355 |
1943 przekaz paczkowy z Mielca do Niemiec. | Fi.83 |
| 180 PLN | |
11356 |
| 10 PLN | |
11357 |
1943 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie ostemplowana okolicznościowo 26.X w Krakowie kasownikiem z okazji IV rocznicy utworzenia GG. | Fi.92-95; 34 |
| 30 PLN | |
11358 |
1943 urodziny Hitlera, seria znaczków z dolnymi marginesami z oznaczeniami: 12gr+1 zł i 24+1 zł - ENTW.:+podpis projektanta i 84gr+1 zł - STICH+podpis rytownika na karcie ostemplowana 26.X w Krakowie; dobry stan zachowania (punktowe przebarwienie). | Fi.101, 103Pw3, 102Pw4; 34 |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
11359 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, dwa znaczki z różnych walców z oznaczeniem walca i sektora na marginesie. | Fi.104 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
11360 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, rzadko spotykany arkusik z błędami na poz.4 i poz.9 "brak kropki po 24 w dacie" - sektor II/3; górny i lewy margines arkusika delikatnie ponadginane (nie połamane); gwarancja (Fi.900.-). | Fi.Ark.104 B2 |
| 700 PLN | |
11361 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 24.V. | Fi.104; 31 |
| 45 PLN SPRZEDANY | |
11362 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, karta maksimum; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.104; 31 |
| 150 PLN | |
11363 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z błędem "złamana oś" - sektor I/4 i pustopolami na górnym marginesie, piękny stan. | Fi.104II |
| 400 PLN | |
11364 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusz z błędem "złamana oś" i pustopolami na górnym marginesie. | Fi.104II ark. |
| 250 PLN | |
11365 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusz. | Fi.104I ark. |
| 120 PLN | |
11366 |
1943 3 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, czworobloki znaczków z pełną oryginalną gumą ostemplowane okolicznościowo 26.X kasownikiem okolicznościowym z okazji 4 rocznicy powstania GG; doskonały stan zachowania. | Fi.105-09 |
| 80 PLN | |
11367 |
1943 3 rocznica NSDAP, seria czysta z gapami. | Fi.105-09 Pw1 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
11368 |
| 20 PLN | |
11369 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
11370 |
1943 widoki zabytkowych budowli, makulaturowe znaczki cięte w marginesowych parkach. | Fi.113-5nz |
| 250 PLN | |
11371 |
1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte. | Fi.113-5nz |
| 250 PLN | |
11372 |
| 120 PLN | |
11373 |
| 180 PLN | |
11374 |
1943 widoki zabytkowych budowli (IV), czysta seria z gapami. | Fi.113-16 Pw1 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
11375 |
1943 stempel okolicznościowy z okazji 4-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa. | Fi.116 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
11376 |
1943 list z Rawy Mazowieckiej do Niemiec. | Fi.Ck2 |
| 90 PLN | |