Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
706 |
1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 19.II.-4.III., wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 60 PLN | |
707 |
| 250 PLN | |
708 |
1917 Warszawa, list z Niemiec do Warszawy, list zatrzymano w Poznaniu przez cenzurę, stempelek "Zwrot! tylko otwarty i w języku niemieckim dopuszczalny", list ostatecznie dostarczony do adresata o czym świadczą stemple poczty miejskiej w Warszawie, gwarancja Wiatrowski | |
| 350 PLN | |
709 |
1918 Wilno, karta pocztowa wysłana 23.7 z Warszawy do Wilna, doskonała odbitka fioletowego stempelka opłaty doręczeniowej "GEBÜHR 10 PF.", stempelki cenzury warszawskiej i białostockiej; zachowane przesyłki doręczone przez wileńską pocztę miejską należą do najrzadszych walorów tego działu; całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.1 |
| 2 000 PLN | |
710 |
| 240 PLN | |
711 |
1918 Żarki, I wydanie, seria czysta z pełną oryginalną gumą bez podlepek na karcie wystawowej (ze standardową dopłatą za "postfrisch" Mi.720 euro); bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.1-3 |
| 360 PLN | |
712 |
1918 Żarki, I wydanie, seria na wycinkach (Mi.300 euro), pięknie i czytelnie skasowana, gwarancja Mikstein. | Fi.1-3 |
| 300 PLN SPRZEDANY | |
713 |
| 240 PLN | |
714 |
1918 Żarki, I wydanie, dwie czyste serie w pięknym stanie, każdy znaczek w obu typach - opisane w PZP str.27, (ze standardową dopłatą za ** Mi.1440 euro), gwarancja Mikstein, Gryżewski,. | Fi.1-3 t.1, 2 |
| 900 PLN SPRZEDANY | |
715 |
| 400 PLN | |
716 |
1918 Luboml, seria cięta bez gumy. | Fi.1-5A |
| 40 PLN | |
717 |
1918 Luboml, seria cięta bez gumy. | Fi.1-5A Mi.I-V |
| 40 PLN | |
718 |
1918 Luboml, seria cięta na podlepkach, każdy znaczek z błędem "odwrócone cyfry nominału". | Fi.1-5As |
| 210 PLN SPRZEDANY | |
719 |
1918 Żarki, znaczek poczty miejskiej na wycinku z listu, gwarancja Falkowski. | Fi.3 |
| 90 PLN | |
720 |
1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowane - tak jak je wydano próby cięte próby II bez tła; 2 gr. - typ 3, 6 gr. i 10 gr. - typ 2, gwarancja Schmutz. | Fi.3, 5, 6 P1 |
| 1 200 PLN | |
721 |
1918 Przedbórz, II wydanie, seria bardzo rzadkich prób o zmienionych kolorach tła, niegumowana - tak wydano część nakładu; 2 gr. - typ 2 (niekatalogowana), 4 gr. - typ 3, 6 gr. - typ 1 z niekatalogowanym błędem "duża przerwa w poziomych kreskach pod literą P w PRZEDBÓRZ" , 10 gr. - typ 1; to najrzadsze próby wydań Poczty Miejskiej w Przedborzu, piękny stan, gwarancja Mikstein. | Fi.3-6 P2 |
| 2 800 PLN | |
722 |
1918 Przedbórz, II wydanie, cięta seria czysta, 2 gr. typ 2, 4 gr. typ 1, 6 gr. typ 3 i 10 gr. typ 1, tak jak wydano część nakładu bez gumy (Mi. 355 euro), każdy znaczek gwarancja Rachmanow i z opisem typu Schmutz. | Fi.3-6A Mi.3-6C |
| 800 PLN | |
723 |
| 160 PLN | |
724 |
1918 Przedbórz, seria znaczków II wydania, wszystkie znaczki typ 2, gwarancja i oznaczenie. | Fi.3-6B |
| 90 PLN | |
725 |
1918 Częstochowa, widokówka poczty polowej, wysłana 25.IV za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Częstochowy, ponieważ przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty, odciśnięto tylko datownik poczty miejskiej (wysoka wycena katalogowa - Fi.700.-), ze względu na słabszą jakość odbitki bardzo atrakcyjna cena wywoławcza!!! dodatkowo pieczęć formacyjna i cenzura; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.3a |
| 250 PLN | |
726 |
1918 Żarki, II wydanie, kasowana seria w parkach (Mi.780 euro), tylko w takiej formie widoczne są całe nadruki, gwarancja Schmutz. | Fi.4-6 |
| 800 PLN | |
727 |
| 360 PLN | |
728 |
1918 Żarki, seria wydania przedrukowego, niewielkie skazy na gumie na dwóch znaczkach, gwarancja Schmutz, Mikstein. | Fi.4-6 |
| 380 PLN | |
729 |
| 1 400 PLN | |
730 |
1918 Żarki, II wydanie, kasowana seria przedrukowa ze zmienionymi kolorami nadruku (Fi.2400.-), gwarancja Schmutz. | Fi.4b, 5a, 6b |
| 2 100 PLN SPRZEDANY | |
731 |
1918 Sosnowiec, widokówka wysłana 5.2 z Warszawy doręczona przez pocztę miejską w Sosnowcu, jasnofioletowy datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 5 fen." z datą 7 FEB 1918; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.4 |
| 600 PLN | |
732 |
1918 Łódź, karta pocztowa "Gen.-Gouv Warschau", wysłana z Częstochowy 7.6, sześciokątny stempelek poczty miejskiej w kolorze fioletowym (Fi.300.-) z datą 8.6; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.6b |
| 200 PLN | |
733 |
| 120 PLN | |
734 |
| 120 PLN | |
735 |
1918 Żarki, III wydanie, dwie czyste serie w pięknym stanie, każdy znaczek w obu typach - opisane w PZP str.29, (ze standardową dopłatą za ** Mi.720 euro), gwarancja Perzyński, Mikstein, Gryżewski, Falkowski, Schmutz,. | Fi.7-9 t.1, 2 |
| 600 PLN SPRZEDANY | |
736 |
| 120 PLN | |
737 |
1918 Przedbórz, seria trzeciego wydania, znaczki kolejno; typ 1, typ 2, typ 2 i typ 3, różne gwarancje. | Fi.7-10B |
| 90 PLN | |
738 |
1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja. | Fi.7a |
| 80 PLN | |
739 |
1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania, karta pocztowa przesłana lokalnie 10.5 w Warszawie; przesyłki lokalne są stosunkowo rzadko spotykane, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.13a |
| 120 PLN | |
740 |
1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania na liście wysłanym 7.2 z Barmen, jednowierszowy w ramce stempelek cenzury poznańskiej "Gepr. Übw. Stelle Posen"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.13c |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
741 |
1918 Przedbórz, V wydanie, cięta seria czysta (Mi.48 euro), tak jak wydano znaczną część nakładu bez gumy, gwarancja Brajer, Mikstein, Gryżewski. | Fi.15-18A Mi.15-18C |
| 40 PLN | |
742 |
1918 Przedbórz, V wydanie, cięta seria czysta w pięknie zachowanych dwunastoblokach (Mi.576 euro), znaczek za 5 hal. z charakterystyczna pionowa linia na prawym marginesie, tak jak wydano znaczną część nakładu bez gumy, każdy znaczek gwarancja Brajer, Perzyński. | Fi.15-18A Mi.15-18C |
| 500 PLN | |
743 |
| 50 PLN | |
744 |
1918 Przedbórz, V wydanie, znaczek za 5 hal. z błędem "uszkodzona ramka" po prawej stronie, nie gumowany tak jak je wydano, gwarancja Mischal, Schmutz. | Fi.15A Mi.15C |
| 120 PLN | |
745 |
1918 Przedbórz, bardzo rzadka opaska gazetowa z autentycznego obiegu adresowana do Przedborza, opłata doręczeniowa pobrana znaczkiem poczty miejskiej, gwarancja Berbeka. | Fi.15B |
| 1 400 PLN | |