Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
33931 |
1935 kartka firmowa z Katowic do Tarnowskich Gór. | Fi.274 Mi.295 |
| 20 PLN | |
33932 |
1935 kartka z Sosnowca 1.9.35 do Czechosłowacji. | Fi.275 Mi.296 |
| 10 PLN | |
33933 |
1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, czworoblok rozdzielony pustopolem. | Fi.275I Mi.296 |
| 250 PLN | |
33934 |
1935 wydanie żałobne, 1 zł - wysoka frankatura wielokrotna - 8 zł polecony list lotniczy nadany 13.IX w urzędzie Warszawa 1 do Rio de Janeiro, poprzez Port Lotniczy w Warszawie (14.IX), lotnisko Le Bourget w Paryżu (14.IX) i Buenos Aires (18.IX) przesyłka dotarła do miejsca przeznaczenia (25.IX); dekoracyjny walor w minimalnie słabszym stanie zachowania. | Fi.277, 254 Mi.298II, 275 |
| 500 PLN | |
33935 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, 15 gr - frankatura pojedyncza, widokówka przedstawiająca model kopca wysłana 29.VI z Krakowa do Wronek, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006), dodatkowo stempel Komitetu Budowy Kopca; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.278 Mi.299 |
| 50 PLN | |
33936 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, 15 gr - frankatura pojedyncza, widokówka przedstawiająca model kopca wysłana 8.XII z Krakowa do Wronek, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006), dodatkowo stempel Komitetu Budowy Kopca; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.278 Mi.299 |
| 60 PLN | |
33937 |
1935 sypanie kopca marszałka Józefa Piłsudskiego w Krakowie, seria w czworoblokach. | Fi.278-9 Mi.299-300 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
33938 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria czysta. | Fi.278-79 Mi.299-300 |
| 40 PLN | |
33939 |
1935-37 wydanie obiegowe - różne widoki i Prezydent I.Mościcki, seria czysta z oboma typami wielkości rysunku i uzupełnieniem o dodatkowe widoki. | Fi.280-90 I II, 294-97 Mi.301-11, 315-18 |
| 250 PLN | |
33940 |
1935 seria "widokowa", frankatura dwukolorowa, list wysłany 15.VIII.1938 z Warszawy do Nowego Jorku, koperta firmowa: "AMERICAN RAW FURS EXPORT CORP. TŁOMACKIE 6-8, WARSZAWA". | Fi.284, 294 Mi.305, 315 |
| 30 PLN | |
33941 |
1935 seria "widokowa", 25 gr + 30 gr - frankatura dwukolorowa, list wysłany 8.I.1938 ze Lwowa do Nicei gdzie dotarł 13.I, ponieważ adresat wyjechał do Włoch przesyłkę dosłano do San Remo, gdzie również nie została podjęta i po opatrzeniu stosownymi adnotacjami, a także nalepką informacyjną zwrócono ją do nadawcy; dekoracyjny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania. | Fi.284II, 285 Mi.305II, 306 |
| 150 PLN | |
33942 |
1935 seria "widokowa", 30 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 14.II.1938 z Warszawy do Berna. | Fi.285 Mi.306 |
| 10 PLN | |
33943 |
1935 seria "widokowa", 10 gr + 45 gr - frankatura dwukolorowa, list zleceniowy - koperta druk o sygnaturze P.P.T.T.Nr.53/Poczt. (III.-937) wysłany 3.X.1938 z Dziedzic do urzędu pocztowego w Katowicach, nieoderwana pocztowa naklejka z nazwiskiem i adresem dłużnika, a także kwotą zlecenia; datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.286, 295 Mi.307, 316 |
| 120 PLN | |
33944 |
1935 DOM TOWAROWY "B-CIA JABŁKOWSCY" ODDZIAŁ POCZT. - TELEGR. Warszawa 1, list polecony wysłany 20.IX.1938 z tego, właściwie pośrednictwa pocztowego do Białej Podlaskiej, ładna całość (Myślicki 35 004). | Fi.299 Mi.320 |
| 100 PLN | |
33945 |
1935 kartka nadana w konwoju pocztowym na trasie Zagórzany - Gorlice do Tuchowa nr 1453, charakterystyczny kasownik konwoju z trąbką pocztową, z okresu przedwojennego znane cztery konwoje na dwóch trasach, rzadkie. | Fi.Cp63 |
| 200 PLN | |
33946 |
1935 Poczta Peronowa Dziedzice, całostka wysłana 17.XI za pośrednictwem poczty peronowej w Dziedzicach do Krakowa, czytelnie odciśnięty stempelek tego specyficznego urzędu pocztowego; znak opłaty unieważniony datownikiem Dziedzice z wyróżnikiem "b"; przesyłki wysyłane z poczt peronowych należą do wyjątkowo rzadkich i poszukiwanych walorów; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp64 |
| 1 200 PLN | |
33947 |
1935 kartka z Gdyni do Krakowa, charakterystyczny kasownik GDYNIA - PORT POLSKI. | Fi.Cp64 |
| 30 PLN | |
33948 |
1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kielce - Dęblin nr 258. | Fi.Cp70 |
| 80 PLN | |
33949 |
1935 "Polskie znaki pocztowe" pod redakcją Antoniego Łaszkiewicza, kompendium wiedzy na temat polskiej filatelistyki z wyceną, 419 stron w płóciennej oprawie. | |
| 300 PLN | |
33950 |
1936 list polecony z Gdyni do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.238, 273, 275 Mi.257, 294, 296 |
| 60 PLN | |
33951 |
| 120 PLN | |
33952 |
1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Nakło - Gniezno nr 196, bardzo krótkie kursowanie ambulansu na tej trasie. | Fi.253 Mi.274 |
| 160 PLN | |
33953 |
1936 ekspres z Warszawy 12.V.36 do Ameryki. | Fi.257, 273, 277 Mi.278, 294, 298&nbs; |
| 50 PLN | |
33954 |
1936 list ze stemplem Poczty Ruchowej Dni Krakowa. | Fi.273 |
| 100 PLN | |
33955 |
1936 ekspres polecony z Jaremcze 15.V.36 do Warszawy, obcięta lewa strona koperty. | Fi.277, 280 Mi.298, 301 |
| 30 PLN | |
33956 |
1936 mieszana frankatura na liście poleconym z Warszawy 19.XI.36 do Austrii, stempel kontroli dewizowej. | Fi.278, 279, 281, 29 Mi.287, 288, 313, 30 |
| 50 PLN | |
33957 |
1936 wirnik reklamujący usługi pocztowe, widokówka wysłana 10.IV w urzędzie Łódź 1 (wyróżnik b) do Białej Podlaskiej (Myślicki 36 105). | Fi.280 Mi.301 |
| 30 PLN | |
33958 |
1936 kartka nadana 11.V.36 w ambulansie na trasie Lida - Warszawa nr 115 z wyróżnikiem c. | Fi.280 Mi.301 |
| 40 PLN | |
33959 |
| 20 PLN | |
33960 |
1936 kartka wydania pocztowego z serii prac Z. Stryjeńskiej "Polskie typy ludowe" z dochodem przeznaczonym na walkę z bezrobociem z obiegu pocztowego, kasownik okolicznościowy "witaj gwiazdko złota". | Fi.280 |
| 60 PLN | |
33961 |
1936 pocztowy dowód przyjęcia z Zaniemyśla, znaczek opłaty użyty jako znaczek dopłaty. | Fi.280 |
| 30 PLN | |
33962 |
1936 list z Warszawy do Anglii z wirnikiem propagandowym "POLSKI CZERWONY KRZYŻ CHRONI - RATUJE CZY JESTEŚ JUŻ CZŁONKIEM P.C.K.". | Fi.280, 284 Mi.301, 305 |
| 15 PLN | |
33963 |
1936 list polecony z Gromnik 23.X.36 do Tuchowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.280, 284I Mi.301, 305I |
| 15 PLN | |
33964 |
1936 POŚR.POCZT.I TELEGR.No9 ST.KUŹNICE KOLEJ LINOWA ZAKOPANE-KASPROWY - pośrednictwo pocztowe, wycinek z widokówki wysłanej 3.III z pośrednictwa pocztowego na stacji kolejki linowej Kuźnice, niebieski stempel pośrednictwa, znaczek unieważniony datownikiem okolicznościowym "KUŹNICE-MYŚLENICKIE TURNIE KOLEJ LINOWA" Zakopane 1; według Myślickiego stopień rzadkości kasownika - C, w jego katalogu nawet nie reprodukowany!!! rzadki walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 36 001). | Fi.282 Mi.303 |
| 400 PLN | |
33965 |
1936 list z 3. kompanii CKM 48. pułku strzelców kresowych ze Stanisławowa do Rzeszowa, na odwrocie stempel formacyjny "48 PUŁK PIECHOTY S.K." i stempel opłaty ulgowej 'Opłata ulgowa / (rozp. M. P. i T. / Nr PW. 501/70 z r. 1933)". | Fi.282 Mi.303 |
| 50 PLN | |
33966 |
1936 ŻARKI-KOLONJA (ŻARKI) - pośrednictwo pocztowe, widokówka wysłana 26.VI z Ustronia adresowana do uczestnika obozu harcerskiego w Żarkach, bardzo ładnie odciśnięty datownik odbiorczy pośrednictwa pocztowego Zarki-Kolonja z dnia 28.VI; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.282 Mi.303 |
| 800 PLN SPRZEDANY | |
33967 |
1936 "KASPROWY WIERCH 1988m." Zakopane 1, wyjątkowo ładnie odciśnięty kasownik okolicznościowy pośrednictwa pocztowego na widokówce wysłanej 21.VII do Zawiercia (Myślicki 36 004). | Fi.282 Mi.303 |
| 120 PLN | |
33968 |
1936 list polecony z Słomnik do Miechowa. | Fi.288 Mi.309 |
| 45 PLN | |
33969 |
1936 Prezydent I.Mościcki, trzy czyste znaczki za 1 zł., każdy z innym położeniem napisu względem rysunku, wszystkie w bardzo ładnym stanie. | Fi.291 Mi.312 |
| 150 PLN | |
33970 |
1936 10-lecie prezydentury Ignacego Mościckiego, frankatura pojedyncza, list ekspresowy przesłany 16.VIII pocztą balonową do Poznania, kasownik odbiorczy. | Fi.291 Mi.312 |
| 150 PLN | |