Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
35761 |
1945 list z Żor 26.5.45 do Katowic, prowizoryczny kasownik Żor, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1987. | Fi.343 Mi.384 |
| 480 PLN | |
35762 |
1945 list nadany w agencji pocztowej Biskupice nad Wieprzem do Lublina stemplowany stemplem prowizorycznym agencji w kształcie trójkąta, stempel cenzury wojskowej nr 166, koperta mocno przycięta z boku. | Fi.343 Mi.384 |
| 750 PLN | |
35763 |
1945 kartka z Pułtuska 24.4.45 do Łosia, niemy stempel prowizoryczny z Pułtuska, stempel cenzury wojskowej nr 1501, ciekawa widokówka. | Fi.343 Mi.384 |
| 600 PLN | |
35764 |
1945 miejscowy list z Lublina, stempel cenzury wojskowej z bardzo niskim numerem 11, koperta z tyłu rozcięta. | Fi.343 Mi.384 |
| 120 PLN | |
35765 |
1945 list z Lublina do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 100 i zalepka cenzury brytyjskiej. | Fi.343 Mi.384 |
| 160 PLN | |
35766 |
| 50 PLN | |
35767 |
| 60 PLN | |
35768 |
| 70 PLN | |
35769 |
1945 kartka (na niemieckiej całostce) z Krakowa 27.2.45 do Krasnystawu, stempel cenzury wojskowej nr 508. | Fi.343 Mi.384 |
| 60 PLN | |
35770 |
1945 stempel okolicznościowy Gniezna na miejscowo zaadresowanej kopercie. | Fi.343, 367 Mi.384, 399 |
| 90 PLN | |
35771 |
1945 miejscowa kartka polecona z Lublina opłacona serią znaczków rocznicowych na kartce prowizorycznego wydania lubelskiego, kartka o charakterze filatelistycznym, stempel cenzury wojskowej nr 395. | Fi.344-5, Cp89 |
| 150 PLN | |
35772 |
1945 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. na poleconej karcie pocztowej wysłanej 17.3 z Bydgoszczy do Krakowa, okupacyjna nalepka polecenia z wyciętymi niemieckimi napisami, w to miejsce dopisano nazwę urzędu i numer polecenia; stempelek cenzury wojskowej 866, na odwrocie kasownik odbiorczy; nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki prawidłowo opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich, całość w doskonałym stanie zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.345 Mi.387 |
| 1 800 PLN | |
35773 |
1945 P.K.W.N., narożny czworoblok znaczków za 2 zł./25 gr., prawy dolny z błędem na poz.20 "ukośna kreska cyfry 4 przerwana", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.345 B4 Mi.387 |
| 60 PLN | |
35774 |
1945 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. z błędami nadruku na poz.45/95: "wcięcie w literze ł" i "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana u góry", frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany 21.I w Kielcach, znaczek skasowany stemplem okupacyjnym z wyróżnikiem "j" pod mostkiem, okupacyjna nalepka polecenia, stempelek cenzury wojskowej 261; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do rzadkich; bardzo dobry stan zachowania, gwarancja. | Fi.346 B7 Mi.388 |
| 1 800 PLN | |
35775 |
1945 R.T.R.P., czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. z nadrukiem wartości zdecydowanie na dole poz.52/63, gwarancja Krawczyk. | Fi.346 Mi.388 |
| 800 PLN | |
35776 |
1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe - NIE INSPIROWANY FILATELISTYCZNIE OBIEG POCZTOWY, prawidłowo opłacony kompletny list polecony II klasy (ponad 20 gramów) wysłany z Inspektoratu Szkolnego w Mińsku Mazowieckim do Ministerstwa Oświaty w Lublinie, ofrankowany znaczkiem za 5 zł/25 gr unieważnionym dwuobrączkowym datownikiem prowizorycznym "MIŃSK MAZOW."; prowizoryczny stempelek polecenia; na odwrocie kasownik odbiorczy "LUBLIN 1" z 4.III i fioletowy stempelek cenzury wojskowej 88, koperta po lewej stronie otwierana i zaklejona przez cenzurę; wysoki nominał - odpowiedni wyłącznie do rzadko stosowanej pozycji taryfowej - spowodował, że oryginalne niefilatelistyczne przesyłki opłacone tym znaczkiem są znane wyłącznie z kilku listów wysłanych do urzędów państwowych, ten został opisany i pokazany w "Historyczno-Badawczym Biuletynie Filatelistycznym" 4/1978; unikalny walor w doskonałym stanie zachowania, gwarancja i opis pozycji Kapkowski. | Fi.347 Mi.389 |
| 24 000 PLN | |
35777 |
1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, opłacony zgodnie z taryfą kompletny list polecony II klasy (ponad 20 gramów) przesłany 26.2 miejscowo w Lublinie, ofrankowany znaczkiem za 5 zł/25 gr z prawym marginesem unieważnionym datownikiem "LUBLIN 1" z wyróżnikiem "r", odciśniętym dodatkowo poniżej; prowizoryczny stempelek polecenia; na odwrocie czerwony stempelek cenzury wojskowej 163; niefilatelistyczne przesyłki opłacone znaczkiem tego wydania są unikalne; ten dekoracyjny walor kierowany jest miejscowo do osoby prywatnej, co może być inspirowane filatelistycznie; doskonały stan zachowania, gwarancja. | Fi.347 Mi.389 |
| 4 000 PLN | |
35778 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek z przesuniętą perforacją poziomą w dół, odmiana z grupy "a". | Fi.347a Mi.389 |
| 130 PLN | |
35779 |
1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, oryginalnie kasowany znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze brązoworóżowym z lekkim abklatschem nadruku na odwrocie, gwarancja Krawczyk. | Fi.347a Mi.389 |
| 300 PLN | |
35780 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze brązowaworóżowym z poz. 10 z silnie przesuniętą perforacją, gwarancja i opis (MK) Walocha. | Fi.347a Mi.389 |
| 360 PLN SPRZEDANY | |
35781 |
1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, marginesowa parka znaczków za 5 zł./25 gr. w kolorze jasnobrązoworóżowym, prawy z błędem występującym w części nakładu na poz.25 "wcięcie w cyfrze 3"; znaczek z tej pozycji ma najmniejszy prostokąt zasłaniający nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm), gwarancja. | Fi.347a Mi.389 |
| 360 PLN | |
35782 |
1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, prawidłowy nadruk 5 zł./25 gr. na makulaturze (przesunięty w prawo druk) znaczka podstawowego w kolorze jasnobrązowaworóżowym; pod nadrukiem z poz.14 jest kawałek podsuniętego znaczka z poz.13 i kawałek z poz.14, ten egzemplarz został opisany i pokazany w "Historyczno-Badawczym Biuletynie Filatelistycznym" 4/1978, gwarancja z opisem koloru, pozycji nadruku i obu fragmentów znaczka podstawowego Schmutz. | Fi.347a/MK Mi.389 |
| 4 000 PLN | |
35783 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, kompletny arkusz znaczka w kolorze jasno brązowaworóżowym i brązowaworóżowym, arkusz drukowany na odwrocie papieru z nadrukiem "Deutsche Post Osten" z Lublina, w arkuszu znaczki z błędami: na poz. 1 "rozdzielony prostokąt", na poz. 12 "T z akcentem", na p[oz. 19 "plama pod R", na poz. 22 "wcięcie w prostokącie", na poz. 23 "PÓLSKA", na poz. 26 "biała plama obok szyi" i na poz. 29 "uszkodzony prostokąt", całe arkusze są rzadko spotykane, gwarancja i opis znaczków z błędami Schmutz. | Fi.347a B1, B6, B11 Mi.389 |
| 4 400 PLN | |
35784 |
1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, znaczek w kolorze brązowaworóżowym za 5 zł./25 gr. z błędem na poz.12 "kreseczka nad T" (Fi.240.-), gwarancja i opis. | Fi.347ae B5 Mi.389 |
| 200 PLN | |
35785 |
1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, marginesowy znaczek za 5 zł./25 gr. w rzadszym kolorze brązowawoczerwonym, z błędami nadruku i znaczka podstawowego występującymi w części nakładu na poz.25: "lekkie wcięcie w cyfrze 3" oraz "kropka w tle"; znaczek z tej pozycji ma najmniejszy prostokąt zasłaniający nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm) i jest czytelnie unieważniony 26.I. eksploatacyjnym kasownikiem LUBARTÓW a, gwarancja z opisem koloru Schmutz. | Fi.347b Mi.389 |
| 750 PLN | |
35786 |
1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, marginesowy czworoblok znaczków za 5 zł./25 gr. w rzadszym kolorze brązowoczerwonym, lewy górny z błędem na znaczku podstawowym z poz.24 "duża plama nad GR", prawy górny z poz.25 ma najmniejszy prostokąt zasłaniający nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm) i błąd "przerwa w górnym łuku cyfry 3", lewy dolny z poz.29 ma prostokąt z charakterystycznym oczkiem w prawym górnym rogu opisanym jako "uszkodzony prostokąt", piękny stan, gwarancja z opisem koloru i błędów Schmutz. | Fi.347b B Mi.389 |
| 1 800 PLN | |
35787 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze brązowawoczerwonym z poz. 23 z błędem "PÓLSKA", gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.347bB6 Mi.389 |
| 400 PLN | |
35788 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze brązowawoczerwonym z poz. 12 z błędem "T z akcentem", gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.347bB8 Mi.389 |
| 400 PLN SPRZEDANY | |
35789 |
1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, znaczek za 5 zł./25 gr. w rzadszym kolorze jasnoczerwonawobrązowym z błędem na poz.23 "Ó w PÓLSKA" (Fi.330.-), gwarancja z opisem koloru Schmutz. | Fi.347d B6 Mi.389 |
| 300 PLN SPRZEDANY | |
35790 |
1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, czworoblok znaczków za 5 zł./25 gr. w rzadkim kolorze różowawobrązowym z nieco przesuniętą w górę i na skos perforacją, gwarancja i opis koloru Schmutz. | Fi.347ee B11 Mi.389 |
| 2 800 PLN | |
35791 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze ciemnoróżowo brązowym, gwarancja i oznaczenie. | Fi.347eb Mi.389 |
| 400 PLN SPRZEDANY | |
35792 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek cięty z poz. 217.w kolorze brązoworóżowym, bardzo rzadkie, okazyjna cena - wycena katalogu Fischer 2015 17.000,- zł, gwarancja i oznaczenie Schmutz, fotoatest Petriuk. | Fi.347nz Mi.389U |
| 6 000 PLN | |
35793 |
1945 wyzwolenie miast, parka odbitek maszynowych nadruku z poz. 7-8 na papierze drzewnym żółtawym, gwarancja Jendroszek. | Fi.348 Mi.390IX |
| 700 PLN | |
35794 |
1945 wyzwolenie miast, podstawowa seria. | Fi.348-57 Mi.390I-X |
| 220 PLN | |
35795 |
1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Warszawa" w kolorze czerwonym z powtarzalnym błędem na poz.31/81 "ścięty z prawej strony szeryf cyfry 1 w 1945", ostemplowany na karcie 19.V w Warszawie, pierwszym powojennym kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO LUDOWE 19-20.V.1945" (Myślicki 45 001). | Fi.348a B Mi.390IXa |
| 150 PLN | |
35796 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 74 z błędem "brak haczyka w cyfrze 1", podlepka, gwarancja i opis Walocha. | Fi.348aB3 Mi.390aIX |
| 50 PLN | |
35797 |
1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, narożny czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym, lewy górny znaczek z błędem na poz.1 "przerwana cyfra 5", gwarancja Schmutz. | Fi.348b B Mi.390IXb |
| 1 500 PLN | |
35798 |
1945 'Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowa parka znaczków za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z lekko przesuniętym w prawo nadrukiem, lewy znaczek z katalogowanym błędem na poz.5 "cyfra 5 częściowo nieodbita", na marginesie oznaczena odwróconą 2. forma znaczka podstawowego, gwarancja Mikulski, z opisem Więcław. | Fi.348b B7 Mi.390IXb |
| 1 600 PLN | |
35799 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędami znaczka podstawowego. | Fi.349 Mi.390II |
| 30 PLN | |
35800 |
1945 wyzwolenie miast, prawy znaczek z błędem "uszkodzone litery z i o". | Fi.349 B7 Mi.390II |
| 60 PLN | |