Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
24098 |
1918 okupacja austro-węgierska, ENKLAWA JASNA GÓRA - widokówka wysłana 13.V na Jasną Górę z austriackiej poczty etapowej w Hrubieszowie - kasownik z wyróżnikiem "c", stempelek formacyjny "K.u.k. Heimkehr-Station HRUBIESZÓW"; jak pisze A.Klamut "Filatelista" 5/2000: "Oryginalną korespondencję z Enklawy spotyka się bardzo rzadko. Jeszcze rzadziej można spotkać przesyłki adresowane do Enklawy."; walor na karcie albumowej w bardzo dobrym stanie zachowania (prawy dolny narożnik karty minimalnie nadgięty); gwarancja Krawczyk. | |
| 600 PLN | |
24099 |
1918 urzędowy list polecony z sądu w Tarnowie do Janowic, list nieodebrany i zwrócony. | |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
24100 |
1918 kartka z Warszawy na Węgry, stempel niemieckiej cenzury wojskowej. | |
| 40 PLN | |
24101 |
1918 kompletny składany list sądowy z Nowego Sącza do Krościenka. | |
| 20 PLN | |
24102 |
1918 kartka z Wielunia do Ostrołęki. | |
| 35 PLN SPRZEDANY | |
24103 |
1918 list polecony z Nowego Sącza do Krakowa. | |
| 30 PLN | |
24104 |
1919 Rumuńska Poczta Okupacyjna na Pokuciu (w PMW woj. stanisławowskie), znaczek prowizorycznego wydania przedrukowego za 60/20 h. użyty w Kołomyji (Fi.500.-), piękny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.17a |
| 400 PLN | |
24105 |
1919 Rumuńska Poczta Okupacyjna na Pokuciu (w PMW woj. stanisławowskie), znaczek prowizorycznego wydania przedrukowego za 60/20 h., poza śladem podlepki piękny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.17a |
| 50 PLN | |
24106 |
1919 Rumuńska Poczta Okupacyjna na Pokuciu (w PMW woj. stanisławowskie), znaczek prowizorycznego wydania przedrukowego za 60/30 h., poza śladem podlepki piękny stan, gwarancja Krawczyk. | Fi.23 |
| 120 PLN | |
24107 |
1919 Rumuńska Poczta Okupacyjna na Pokuciu (w PMW woj. stanisławowskie), znaczek prowizorycznego wydania przedrukowego za 1,20 Kr/50 h. (Fi.60.-), złamannie i uszkodzone ząbki, gwarancja Krawczyk. | Fi.29 |
| 20 PLN | |
24108 |
1919 Rumuńska Poczta Okupacyjna na Pokuciu (w PMW woj. stanisławowskie), znaczek dopłaty prowizorycznego wydania przedrukowego za 40/5 h., poza śladem podlepek ładny stan, gwarancja Krawczyk. | Fi.34 |
| 100 PLN | |