Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
18169 |
1939 polski znaczek kasowany sowieckim kasownikiem 14.11.39 z Kołomyi po zajęciu wschodniej granicy przez Rosjan. | Fi.310 |
| 45 PLN | |
18170 |
1939 list z Raciąża koło Sierpca 5.6.39 do Ameryki. | Fi.310, 314, Ck10 |
| 30 PLN | |
18171 |
1939 "DNI LUBLINA ZAMOŚCIA I LUBELSZCZYZNY" Lublin 2, znaczek na kopercie ostemplowany kasownikiem okolicznościowym, obok dodatkowo idealna odbitka kasownika (Myślicki 39 012). | Fi.311 Mi.332 |
| 30 PLN | |
18172 |
1939 "1919-1939 XX LECIE POLSKIEJ KOMUNIKACJI LOTNICZEJ 14-16.VI.1939 LWÓW", znaczek na kopercie lotniczej ostemplowany 17.VII we Lwowie z dodatkowym stemplem okolicznościowym o stopniu rzadkości C (Myślicki 39 229). | Fi.311 Mi.332 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
18173 |
1939 polski znaczek kasowany sowieckim kasownikiem z Kołomyi po zajęciu wschodniej granicy przez Rosjan. | Fi.312 |
| 55 PLN | |
18174 |
1939 kartka Poznania 6.4.39 do Londynu. | Fi.314 Mi.335 |
| 10 PLN | |
18175 |
1939 list do Chełma Lubelskiego nadany w ambulansie pocztowym na trasie Brześć nad Bugiem - Chełm nr 455 z wyróżnikiem a. | Fi.314 Mi.335 |
| 120 PLN | |
18176 |
| 120 PLN | |
18177 |
1939 stempel okolicznościowy Kiermaszu Kaziukowego z Wilna. | Fi.327 |
| 45 PLN SPRZEDANY | |
18178 |
| 45 PLN SPRZEDANY | |
18179 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta (Fi.80.-). | Fi.330-33 Mi.351-54 |
| 60 PLN | |
18180 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria. | Fi.330-33 Mi.361-4 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
18181 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria znaczków na specjalnej dekoracyjnej kopercie ostemplowana 11.II kasownikiem okolicznościowym (lewa narta wyżej) z dodatkową nalepką zawodów; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (Myślicki 39 002). | Fi.330-33 Mi.351-54 |
| 50 PLN | |
18182 |
1939 kartka z zakładu psychiatrycznego w Kościanie 8.8.39 do Leszna. | Fi.334 Mi.355 |
| 15 PLN | |
18183 |
1939 seria historyczna, 15 gr (bez mieczy grunwaldzkich) - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 1.VI.1939 z urzędu Warszawa 2 - Kiosk do Częstochowy; rysunek znaczka przypominający polskie zwycięstwo pod Grunwaldem został zmieniony po protestach strony nienieckiej. | Fi.334 Mi.355 |
| 15 PLN | |
18184 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, czworoblok, podlepka na marginesie. | Fi.335 Mi.356 |
| 20 PLN | |
18185 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów. | Fi.335 Mi.356 |
| 10 PLN | |
18186 |
1939 25. rocznica wymarszu Legionów, znaczki z bloku, prześwitka na marginesie. | Fi.336-8 Mi.357-9 |
| 50 PLN | |
18187 |
1939 25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, znaczki w trójbloku (Fi.90.-). | Fi.336-38 Mi.357-59 |
| 60 PLN | |
18188 |
1939 25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok czysty w pięknym stanie. | Fi.bl.8 |
| 120 PLN | |
18189 |
1939 25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok kasowany okolicznościowo. | Fi.bl.8 |
| 80 PLN | |
18190 |
1939 "POLSKA NA SZLAKU J.PILSUDSKIEGO" - fałszerstwo, najprawdopodobniej niemieckie. kasownika okolicznościowego (Myślicki 39 022), różniące się zarówno kształtem i wymiarami, a przede wszystkim błędem w nazwisku Marszałka (litera "L" zamiast "Ł"), blok na kopercie ostemplowany fałszywym kasownikiem w kolorze czarnym - rzadkie! | Fi.bl.8 FK |
| 200 PLN | |
18191 |
1939 list z Warszawy 5.VI.39 do Gniezna, wirnik propagandowy "PAMIĘTAJ O TERMINOWYM WPŁACENIU RATY POŻYCZKI PRZECIWLOTNICZEJ". | Fi.Ck10 |
| 25 PLN | |
18192 |
1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Krynica - Tarnów nr 145, rzadszy odmienny wzór stempla ambulansowego, ambulans na tej trasie kursował od końca 1938 roku do wybuchu wojny. | Fi.Ck10 |
| 200 PLN | |
18193 |
1939 kartka z Miłosnej nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lida - Warszawa nr. 116 z wyróżnikiem c. | Fi.Cp64 |
| 60 PLN | |
18194 |
1939 całostka wysłana z Małkini w dniu wybuchu II Wojny Światowej 1.9.39 do Koloni Wileniec, stempel cenzury wojskowej BC41, gwarancja. | Fi.Cp78 |
| 300 PLN | |
18195 |
1939 HARCERSTWO - "X JUBILEUSZOWE TARGI WOŁYŃSKIE 15-25.IX.1939" Równe Wołyńskie, doskonała odbitka jednego z rzadszych przedwojennych kasowników okolicznościowych na ilustrowanej karcie pocztowej, wysłanej 16.VIII do obozu drużynowych wołyńskich w miejscowości Pieszczanka poczta Smyga; dobry stan zachowania, karta pionowo zgięta (Myślicki 39 030); gwarancja. | Fi.Cp88 |
| 400 PLN | |
18196 |
1939 25. rocznica wymarszu legionów, blok wysłany filatelistyczną przesyłką z Krakowa do Przemyśla. | Fi.bl.8 Mi.Bl.8 |
| 45 PLN | |
18197 |
1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok na wycinku. | Fi.bl.8 Mi.Bl.8 |
| 60 PLN | |
18198 |
1939 20. rocznica wymarszu Legionów, blok na liście poleconym z Krakowa. | Fi.bl.8 Mi.Bl.8 |
| 120 PLN | |
18199 |
1939 kasownik okolicznościowy Pierwszej Wystawy Zbiorów Gdyńskiego Towarzystwa Filatelistów z Gdyni. | |
| 25 PLN | |
18200 |
1939 kontrolne odbitki rekwizytów pocztowych z agencji pocztowo-telegraficznej z niewielkiej miejscowości Dźwiniaczka położonej w najdalszym południowo-wschodnim zakątku Polski: datownika, stempla nagłówkowego, pieczęci do laku, stempelka polecenia, kwadratowego stempelka "V3864"z liczbami rzymską i arabską, a także numeratora; odbitki sporządzone najpewniej we wrześniu 1939 roku, prawdopodobnie tuż przed wkroczeniem Sowietów na teren Polski; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 300 PLN | |
18436 |
| 1 200 PLN | |
23599 |
1924 ZSRR, list polecony frankowany parką znaczków za 20 kop. wysłany 20.V z Leningradu do Warszawy, stemple leningradzkich urzędów pośrednich, kasownik odbiorczy Warszawa 24.V; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.241III |
| 120 PLN | |