Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 74. Poczta obozu Woldenberg

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
19250

1944 VICTORY - nalepka propagandowa o nominale 1+4 LM. w kolorach pomarańczowym i czarnym, upamiętniająca dzień 6.06.44 - inwazji Wojsk Sprzymierzonych w Normandii, stosowana na tzw. życzeniach inwazyjnych, przesyłkach mających tajny charakter.


800 PLN
19251

1944 zestaw banknotów oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej nominały 10 f., 50 f. i 2 Mk. w kolorze czarnym - różne serie, wysoki nominał 5 Mk. w kolorach czarnym i rzadkim granatowym, bardzo wysoki nominał 10 Mk. w brązowym; wartości markowe sygnowane przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy ze śladami złożenia.


4 000 PLN
19252

1944 500 rocznica bitwy pod Warną - pocztówka ozdobiona artystycznym drzeworytem autorstwa Janusza Łonickiego.


120 PLN
SPRZEDANY
19253

1944 karta ozdobiona grafiką autorstwa Eugeniusza Pichella przedstawiającą Ostrą Bramę w Wilnie, na odwrocie napis POCZTÓWKA.


80 PLN
19254

1944 karta ozdobiona drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski, na odwrocie napis POCZTÓWKA.


80 PLN
SPRZEDANY
19255

1944 karta ozdobiona drzeworytem przedstawiającym Górę Trzykrzyską w Wilnie, ostemplowana okolicznościowo 19.IV kasownikiem "WILNO"; na odwrocie napis POCZTÓWKA.


80 PLN
19256

1944 wielkanocna karta ozdobiona drzeworytem sygnowanym Z.S.(Zygmunt Szatkowski), na odwrocie napis POCZTÓWKA.


80 PLN
19257

1944 karta ozdobiona drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przedstawiającym polski niszczyciel ORP "Błyskawica", na odwrocie napis POCZTÓWKA; karta ukośnie zgięta.


80 PLN
19258

1944 karta ozdobiona drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy z okazji rocznicy utworzenia żandarmerii, przedstawiającą kolumnadę Pałacu Saskiego w Warszawie, na odwrocie napis POCZTÓWKA.


80 PLN
19259

1944 karta ozdobiona drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Jadwigi w Pszczynie, na odwrocie napis POCZTÓWKA.


80 PLN
19260

1944 pocztówka ozdobiona grafiką nieznanego autorstwa przedstawiającą kościół w górach z napisem "POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI", na odwrocie napis POCZTÓWKA.


100 PLN
SPRZEDANY
19261

1944 banknot oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 10 f. seria AI.


150 PLN
19262

1944 banknot oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 2 Mk. seria B w kolorze czarnym z lekkim śladem złożenia; wartości markowe były sygnowane przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy .


200 PLN
19263

1944 grafika z Ostrą Brama w Wilnie.


120 PLN
19264

1944 kartka z grafiką obozową.


120 PLN
19265

1944 Bilet wstępu na imprezy związane z obchodami Roku Olimpijskiego, trwające w okresie od 23.VII do 13.VIII; dobry stan zachowania.


120 PLN
19266

1945 odrastający dąb, znaczek za 20 fen na pocztówce z oryginalnego obiegu pocztowego wysłanej 01.I, niewielkie odbarwienia; gwarancja.

Fi.48
200 PLN
19267

1945 "Krwawa Niedziela", kasowany znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców, bardzo czytelnie ostemplowany 24.1.45 - w pierwszym dniu obiegu (Fi.800.-), następnego dnia - 25.1.45 poczta obozowa zakończyła działalność, gwarancja Krawczyk.

Fi.51
700 PLN
19268

1945 "Krwawa Niedziela", znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców, gwarancja Krawczyk.

Fi.51
120 PLN
19269

1945 "Krwawa Niedziela", znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę jeńców z 5.2.1943, gwarancja Schmutz.

Fi.51
110 PLN
19270

1945 "Krwawa Niedziela", znaczek z nadrukiem upamiętniającym masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do jeńców, w obiegu tylko przez dwa dni 24 i 25 stycznia 1945, ostemplowany 25.1 - kasowany bardzo rzadki (Fi.800.-);
1943 wydanie na przesyłki urzędowe:
znaczek kasowany;
przesyłka urzędowa - zawiadomienie o nadejściu przekazu pieniężnego, wysłane 24.V, bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania;
na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.U1, 51
1 300 PLN
19271

1945 katalog znaczków pocztu obozowej Woldenberg wydawnictwa Pionier z Krakowa, 36 stron.


100 PLN