Aukcja 74. Wolne Miasto Gdańsk

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
22391

1923 wydanie na przesyłki lotnicze (samolot nad miastem), oryginalnie kasowana seria, gwarancja Krawczyk.

Fi.60-65
Mi.66-71
300 PLN
22392

1923 wydanie obiegowe, frankatura wielokolorowa, list polecony, wysłany 7.II z urzędu Danzig-Langfur (Wrzeszcz) do Dortmundu, kasownik odbiorczy.

Fi.105, 110S
Mi.111, 127X
100 PLN
22393

1923 miejscowy list firmowy z Gdańska.

Fi.107
40 PLN
22394

1923 wydanie obiegowe, frankatura wielokolorowa, list polecony wysłany 19.4 z urzędu Danzig-Langfur (Wrzeszcz) do Dortmundu, kasownik odbiorczy.

Fi.108-9S,110-1L
Mi.125-6X,127-8Y
150 PLN
22395

1923 kartka z Gdańska do Łotwy.

Fi.111, 134
50 PLN
22396

1923 wydanie na przesyłki lotnicze (samolot nad miastem), oryginalnie kasowany znaczek za 60 Pf (Mi.400 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.114
Mi.113
700 PLN
22397

1923 wydanie na przesyłki lotnicze (samolot nad miastem), oryginalnie kasowany znaczek za 10 Mk (Mi.150 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.118
Mi.117
250 PLN
22398

1923 wydanie na przesyłki lotnicze (samolot nad miastem), seria oryginalnie kasowana, gwarancja Krawczyk.

Fi.124-28
Mi.133-37
200 PLN
22399

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z poz. 8 z usterką "przerwa pod prawym R w MARK".

Fi.126
40 PLN
22400

1923 wydanie z dopłatą na pomoc zimową, znaczek z abklaczem.

Fi.130
60 PLN
22401

1923 wydanie obiegowe, czworoblok z abklaczem.

Fi.135
60 PLN
22402

1923 wydanie obiegowe, herb Gdańska, znaczek za 3000 Mk. bez poddruku (Mi.100 euro), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.140 MK1
Mi.146F
200 PLN
22403

1923 wydanie przedrukowe, herb Gdańska, znaczek za 100.000 Mk./20.000 Mk. z błędem "0 otwarte u góry", gwarancja Schmutz.

Fi.144 B1
Mi.150 AF I
40 PLN
22404

Fi.145
30 PLN
22405

1923 wydanie obiegowe, znaczek z abklaczem.

Fi.147
20 PLN
22406

1923 wydanie obiegowe, znaczek za 50.000 Mk. z przesuniętym ząbkowaniem grzebieniowym.

Fi.148
Mi.154
100 PLN
22407

Fi.149
60 PLN
22408

1923 ekspresowy list polecony z Sopotu do Wiednia.

Fi.151, 156
360 PLN
22409

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.152
20 PLN
22410

1923 wydanie przedrukowe, parka z lekko przesuniętym nadrukiem i uszkodzonym na prawym znaczku.

Fi.152
20 PLN
22411

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z abklaczem.

Fi.152
150 PLN
22412

1923 prowizorium sopockie, znaczek za 500000 Mk. ze taxstempelkiem T w kółku typu 451a - zastosowany jako znaczek dopłaty w urzędzie pocztowym Zoppot (Mi.90 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.153
Mi.157
150 PLN
22413

1923 wydanie przedrukowe, unikalny dwudziestoblok z pełnym nadrukiem na znaczkach z częściowo startym rysunkiem, trzy błędy: na poz.95 "uszkodzone 0 w 100", na poz.99 "uszkodzone 1 w 100" i na poz.100 "uszkodzona dolna belka" - gwarancja i opis błędu Schmutz.

Fi.153
Mi.159
800 PLN
22414

1923 kart z Gdańska do Krakowa.

Fi.159
100 PLN
22415

1923 wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok znaczka za 2 mln./10000 Mk., prawy dolny z błędem na znaczku podstawowym z poz.94 "uszkodzona dolna ramka", gwarancja i opis błędu Schmutz.

Fi.159 B
Mi.165
200 PLN
22416

Fi.160 B
Mi.166
200 PLN
22417

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "skrócony szeryf cyfry 3".

Fi.169s
30 PLN
22418

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem przesuniętym.

Fi.170
20 PLN
22419

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z przesuniętym nadrukiem.

Fi.170
60 PLN
22420

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, oryginalnie kasowany znaczek za 250.000 Mk (Mi.480 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.171
Mi.177
400 PLN
22421

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z abklaczem i przesuniętą perforacją.

Fi.172
40 PLN
22422

Fi.172
80 PLN
22423

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 2 mln./100.000 Mk. z uszkodzonym nadrukiem "Millionen", gwarancja Krawczyk.

Fi.173 B
Mi.179
40 PLN
22424

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 2 mln./100.000 Mk. z błędem "uszkodzona 2", gwarancja Krawczyk.

Fi.173 B
Mi.179
40 PLN
22425

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, seria na podlepkach w ładnym stanie.

Fi.175-86
Mi.181-92
400 PLN
22426

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, marginesowy czworoblok znaczków za 1 G./ 1.000.000 Mk. z błędem na znaczku podstawowym z poz.34 "uszkodzone R w MARK i pęknięta obwódka herbu" (Mi.196 euro), piękny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.183 B
Mi.189III
400 PLN
22427

1923 znaczek dopłaty z abklaczem.

Fi.D27
15 PLN
22428

Fi.P27
Mi.D27
50 PLN
22429

Fi.P27
Mi.D27
120 PLN
22430

Fi.U36
80 PLN