Aukcja 73. Polska międzywojenna 1919-1939

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
10135

Fi.263, 243
Mi.284, 262
50 PLN
10136

Fi.263D
Mi.284
30 PLN
10137

Fi.263D
Mi.284
40 PLN
10138

Fi.Cp51
150 PLN
10139

1933 kartka ze Stryja do Borysławia.

10 PLN
10140

30 PLN
10141

1933 list firmowy z Krakowa z nadrukiem "DRUK / Opłacono gotówką 65%".

60 PLN
10142

50 PLN
10143

Fi.251
Mi.272
20 PLN
10144

1934 "SCHRONISKO oddz. P.T.T. 2.II.1934 Beskid na Stożku" - czerwony stempelek z datownikiem na widokówce wysłanej 3.II z Wisły do Krakowa; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.254
Mi.275
108 PLN
10145

1934 list z Poznania do Berlina z ładnie i wyraźnie odbitym wirnikiem propagandowym Paczki Żywnościowej.

Fi.254
Mi.275
60 PLN
10146

1934 list polecony z Dąbrowy Górniczej do Warszawy.

Fi.254
Mi.275
25 PLN
10147

Fi.256
Mi.277
60 PLN
10148

1934 Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, znaczki na wycinkach z datownikiem okolicznościowym Wystawy.

Fi.264-5
Mi.285-6
85 PLN
10149

1934 Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, znaczki stemplowane kasownikiem okolicznościowym wystawy, gwarancja.

Fi.264-5
Mi.285-6
200 PLN
10150

Fi.264-65
Mi.285-86
120 PLN
10151

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta, znaczek za 30 gr. z oboma położeniami W.II.P i W.II.L znaku wodnego (Fi.1100.-), gwarancja jeden Mikstein, wszystkie z opisem Schmutz.

Fi.264-65P+L
Mi.285-86
900 PLN
10152

Fi.264-265
Mi.285-286
800 PLN
10153

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, opłacona zgodnie z taryfą, polecona karta pocztowa wysłana 12.V pocztą lotniczą z terenu wystawy adresowana do Warszawy, kasownik odbiorczy; okolicznościowa karta wykazuje na odwrocie szczątkowy druk podwójny; efektowna całość.

Fi.264-265, 220
Mi.285-286, 228
200 PLN
10154

1934 20-lecie wymarszu Legionów, luzak.

Fi.266
Mi.287
15 PLN
10155

1934 20-lecie wymarszu Legionów - J.Piłsudski, seria czysta.

Fi.266-67
Mi.287-88
80 PLN
10156

1934 AMBULANS NR.3 relacji WARSZAWA - ZBĄSZYŃ, list zagraniczny do Harrow w Anglii przesłany 11.IX ambulansem, znaczki unieważnione kasownikiem z wyróżnikiem "a"; dobry stan zachowania (w naturalny sposób klej miejscami przesiąkł wzdłuż perforacji znaczków).

Fi.267
Mi.288
160 PLN
10157

Fi.267, 254, 271
Mi.288, 275, 292
40 PLN
10158

Fi.268, 251, 253
Mi.289, 272, 274
40 PLN
10159

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, gwarancja.

Fi.268-9
Mi.289-90
90 PLN
10160

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta (Fi.150.-), gwarancja Schmutz.

Fi.268-69
Mi.289-90
110 PLN
10161

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, znaczek za 30 gr. z bardzo rzadkim - W.II.P, położeniem znaku wodnego (Fi.600.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.269P
Mi.290Y
500 PLN
10162

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem najrzadszego typu III (obniżone gr.) w kolorze niebieskoczarnym (Fi.1400.-), pełna oryginalna guma bez śladu podlepki, ale z mocnymi śladami siatki po suszeniu gumy, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270III
Mi.291II
1 200 PLN
10163

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odmiany III z literami gr w jednej linii z nowym nominałem, dodatkowo przesunięty nadruk przechodzący na sąsiedni znaczek, gwarancja i oznaczenie.

Fi.270III
Mi.291II
35 PLN
10164

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odmiany III z literami gr w jednej linii z nowym nominałem, czysty rzadki, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270III
Mi.291II
900 PLN
10165

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z odwróconym nadrukiem typograficznym w rzadszym kolorze niebieskoszarym, piękny stan, sygnowany Kronenberg, gwarancja i opis typu i koloru nadruku Schmutz.

Fi.270IIa No
Mi.291IB
1 500 PLN
10166

1934 wydanie przedrukowe, seria czterech znaczków, w tym dwa typy znaczków za 1 zł/1,20 zł, czyste (Fi.430.-).

Fi.270IIb, 271, 272I-II
Mi.291IB, 292, 293I-II
380 PLN
10167

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem typograficznym w kolorze niebieskoczarnym z błędem na poz.25 "złamana górna część lewej cyfry 2" (Fi.450.-), piękny stan, gwarancja i opis typu nadruku oraz błędu.

Fi.270IIb B2
Mi.270IB
500 PLN
10168

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z lekko przesuniętym w prawo nadrukiem niebieskawoczarnym typu II, to najrzadszy kolor nadruku typograficznego o trudnej do ustalenia cenie dla znaczków czystych (Fi.-.-), do tej pory spotykano znaczki kasowane, pełna oryginalna guma bez śladu podlepki, piękny stan zachowania, gwarancja i opis.

Fi.270IIc
Mi.279Ib
800 PLN
10169

1934 NADRUK OFFSETOWY - frankatura wielokrotna, narożnikowy czworoblok znaczków za 25/80 gr. z nadrukiem offsetowym w rzadkim kolorze jasnoszaroniebieskim na prawidłowo opłaconym liście ekspresowym wysłanym w piątek 12.X z urzędu WARSZAWA 2 - KIOSK do Łodzi, kasownik odbiorczy URZĄD TELEF.-TELEGR. ŁÓDŹ z 13.X, ponieważ w soboty urzędowały wyłącznie urzędy telefoniczno-telegraficzne, na odwrocie doskonale zachowane zabezpieczające pieczęcie lakowe; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (w naturalny sposób klej miejscami przesiąkł wzdłuż perforacji znaczków), koperta nieco zmniejszona, na dole pokazany szczegół z charakterystycznymi krawędziami nadruku offsetowego; gwarancja i opis typu nadruku Schmutz.

Fi.270Ia
Mi.291IA
1 200 PLN
10170

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z offsetowym nadrukiem w kolorze szaroniebieskim typu I, lekki ślad podlepki, gwarancja i opis.

Fi.270Ib
Mi.270IA
100 PLN
10171

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym szaroniebieskim, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270Ib
Mi.291IA
200 PLN
10172

1934 list z Katowic do czeskiego Cieszyna, list opłacony znaczkiem wydania przedrukowego rzadkim na korespondencji z nadrukiem offsetowym, gwarancja Weźranowski.

Fi.270Ib
Mi.291IA
500 PLN
10173

1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 25/80 gr. z offsetowym nadrukiem w kolorze szaroniebieskim typu I (Mi.30 euro), z błędem "zalane g po prawej", gwarancja i opis.

Fi.270Ib B
Mi.291IA
120 PLN
10174

1934 wydanie prowizoryczne, znaczek z błędem "przecinek zamiast kropki po gr".

Fi.271B1
Mi.292II
30 PLN