Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 73. Generalne Gubernatorstwo

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
11056

1944 list z poczty Wojciechów koło Radomska do Wiednia ofrankowane jako Poste Restante.

Fi.75
30 PLN
11057

1944 kartka polecona z Krosna do Krakowa.

Fi.75, 78, Cp8
55 PLN
11058

1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Tomaszowa.

Fi.77, 113
180 PLN
11059

1944 list nadany w pośrednictwie pocztowym w Czerminie przez Mielec do Niemiec, dodatkowo stempelek informacyjny poczty.

Fi.78
80 PLN
SPRZEDANY
11060

1944 5 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek na widokówce (400 rocznica śmierci Kopernika) ostemplowany okolicznościowo 26.10.1944 w Krakowie.

Fi.80; 38
30 PLN
11061

1944 55 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 15.7 w Warszawie.

Fi.117-19
20 PLN
11062

1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; dobry stan zachowania, arkusze leciutko przesuszone (Fi.140.-).

Fi.117-19
120 PLN
11063

1944 55 urodziny Hitlera, seria na karcie skasowana 20.IV stemplem okolicznościowy "GEBURSTAG DES FÜHRERS" w Krakowie.

Fi.117-119; 37
40 PLN
11064

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł na karcie, ostemplowany okolicznościowo 26.10 w pierwszym dniu obiegu, bardzo wysoka wycena katalogowa!

Fi.125; 38
150 PLN
11065

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł, arkusik - sektor 1, ogólnie dobry stan zachowania (w trzech miejscach niewielkie przywarcia na gumie).

Fi.125a
500 PLN
11066

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł nieząbkowany, arkusik - sektor 3, bardzo dobry stan zachowania (w papierze naturalne wtrącenie, prawy górny narożnik minimalnie słabszy).

Fi.125b nz
600 PLN
11067

1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" - kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; dofrankowana karta ostemplowana okolicznościowo 28.II w Krakowie.

Fi.Cp9b, 80; 36
40 PLN
11068

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa karta o sygnaturze I.44 wysłana 28.11 z Krakowa do Zakopanego, znak opłaty unieważniony niemym kasownikiem; karta rzadka z obiegu; dobry stan zachowania - minimalnie nadgięte narożniki (Mi.75 euro).

Fi.Cp9c
Mi.P12/03 
150 PLN
11069

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro), na odwrocie minimalne ślady podlepek.

Fi.Cp9c
Mi.P12/03 
60 PLN
11070

1944 portret Hitlera, trzy odmiany karty, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
40 PLN
11071

1944 portret Hitlera, karta czysta, dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
10 PLN
11072

1944 portret Hitlera, trzy odmiany karty z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.108 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
140 PLN
11073

1944 portret Hitlera - karta pocztowa wysłana 30.11 z Tarnowa do Milanówka, karta pionowo zgięta, słabszy stan zachowania (Fi.60,- Mi.36 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
30 PLN
11074

1944 portret Hitlera - karta pocztowa wysłana 20.11 z Kalwarii Zebrzydowskiej do Milanówka, znak opłaty unieważniony niemym kasownikiem (Fi.60,- Mi.36 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
50 PLN
11075

1944 całostka z sygnaturą II.44.

Fi.Cp10
10 PLN
11076

1944 widoki - szyby naftowe, unikalna czwórka prób w kolorze zielonym znaczka nie wprowadzonego do obiegu, czworoblok ma ślady zagięcia ząbkowania w poziomie, kolorowy fotoatest niemieckiego eksperta Hansa Hermana Paetova i gwarancja Schmutz.

Fi.I P1
Mi.I PIV 
7 000 PLN
11077

1944 list urzędowy z Radomia, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym typu IX z niekatalogowanym dotąd wyróznikiem ac, unikalne, gwarancja.

Fi.U21
1 500 PLN
11078

1944 "UNGENÜGENDE ANSCHRIFT/ Strasse u.Hausnummer erforderlich/ Ausruf erforglos/ Unbekannt-Unleserlich/ P.A.Krakau 1." niezwykle rzadki stempel urzędu pocztowego Kraków 1 informujący o niemożliwości doręczenia przesyłki na ekspresowym liście poleconym wysłanym 22.5 z Wiednia do Krakowa, pierwszą nieudaną próbę doręczenia podjęto 26/5 - adnotacja "Empfänger unbekannt" i stempelek "Zurück", drugą również nieudaną 1/6, tego samego dnia po opatrzeniu przesyłki opisanym stemplem i dodatkowo "Zurück" zwrócono list do nadawcy; dodatkowe rekwizyty pocztowe z okresu GG należą do wyjątkowo rzadko spotykanych walorów; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.


Mi.794, 795, 827
1 200 PLN
11079

1944 kartka polecona z Miechowa 19.V.44, dziury.


20 PLN
SPRZEDANY
11080

1944 kartka polecona z Ciężkowic 13.IV.44, dziury.


20 PLN
11081

1944 GG dokument sądowy ze Lwowa.


80 PLN
11082

1944 list polecony z Miechowa do Kielc, na odwrocie stempel odbiorczy.


45 PLN