Aukcja 73. Obce poczty okresu II Wojny Światowej

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
10686

1942 Obszary anektowane przez Niemcy, list wysłany 1.6 ze Zgierza do Kalisza, zwraca uwagę nietypowy kasownik prowizoryczny.

Fi.AnN25
Mi.788
80 PLN
10687

1942 Ziemie Północne, karta pocztowa wysłana 11.7 ze Szczecina do Kielc, idealnie odbity wirnik Czerwonego Krzyża; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.AnNCp9
Mi.P299I
50 PLN
10688

1942 Okupacja niemiecka terenów anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ostland", list ofrankowany (opłata niezgodna z taryfą) znaczkami najniższych wartości, wysłany 4.VII z Rygi do Poznania; zalepka i stempelki cenzury niemieckiej; dobry stan zachowania.

Fi.OkN 1, 2, 4, 5, 7, 8, 11
60 PLN
10689

1942 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ukraine", ilustrowana karta pocztowa wydania przedrukowego skasowana okolicznościowo 11.1 w Równem, stemplem TAG DER BRIEFMARKE; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.P4b/04
160 PLN
10690

1942 Obszary anektowane przez Niemcy, list wysłany 27.4 z biura burmistrza Poznania do Berlina; wyraźna odbitka frankatury mechanicznej nadawcy; przesyłka dosłana na nowy adres; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

60 PLN
10691

1942 formularz pocztowy opłacony wirnikiem z Bielska do Żywca.

70 PLN
10692

1942 kartka urzędowa z Berlina do Kościana, ładnie odbita frankatura mechaniczna.

45 PLN
10693

1942 kartka urzędowa z Poznania do Kościana, ładnie odbita frankatura mechaniczna z wizerunkiem ratusza poznańskiego.

55 PLN
10694

1942 kartka z kasownikiem Dnia Znaczka z Łodzi.

35 PLN
10695

1943 Obszary anektowane przez Niemcy, list wysłany 23.7 z Inowrocławia (Hohensalza) adresowany do pani M.Dąbrowskiej w Warszawie.

Fi.AnN3
Mi.514
40 PLN
10696

1943 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, okręg Białystok (Bezirk Bialystok), karta pocztowa wysłana 20.4 z Grodna do miejscowości Mońki.

Fi.AnNCp9
200 PLN
10697

1943 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ukraine", urzędowy list polecony, frankowany m.in. rzadkim znaczkiem wydania z 1942 roku, wysłany 6.10 z Łucka do Poznania, stempelki i zalepka cenzury na odwrocie; kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.OkN34, 40
Mi.14, 20
300 PLN
10698

1943 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ostland", karta pocztowa wydania przedrukowego.

Fi.OkNCp2
Mi.P2
50 PLN
10699

1943 Obszary anektowane przez Niemcy, znaczek na formularzu poczty polowej, ostemplowany okolicznościowo 10.I z okazji Dnia Znaczka w Katowicach.

Mi.829
30 PLN
10700

1943 Ziemie Zachodnie, list pobraniowy wysłany 24.7 z Wrocławia do Włocławka (Leslau); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.838, 842, 843
50 PLN
10701

1943 Obszary anektowane przez Niemcy, - karta (część na odpowiedź) do Stalagu XIIF wysłana 21.3 z Łodzi, stempel nadawczy - łódzki wirnik propagandowy "Litzmannstadt grösste Textil-Industrie im Osten"; stempelek cenzury obozowej.

100 PLN
10702

1943 list z Poznania do Bydgoszczy z wirnikiem propagandowym.

25 PLN
10703

1943 kartka z Kresów Wschodnich z Wołkowyska koło Białegostoku do Bohumina.

70 PLN
10704

1943 list z Grodna do Środy Wielkopolskiej (Wartheland). Tu Grodno jeszcze jako powiat białostocki.

35 PLN
10705

1944 Ziemie Północne, widokówka ostemplowana okolicznościowo i wysłana 12.VII z Elbląga (Elbing) do miejscowości Lubiewo (Lobfelde).

Fi.AnN22
Mi.785
30 PLN
10706

1944 Obszary anektowane przez Niemcy, karta pocztowa z adresem zwrotnym Aleksandrowa Kujawskiego (Weichselstädt) wysłana 3.XII z Ciechocinka do Zakopanego, znak opłaty unieważniony datownikiem Hermannsbad (Wartheland), całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.AnNCp16II
50 PLN
10707

1944 Obszary anektowane przez Niemcy, karta pocztowa wysłana 6.11 z Mławy (Mielau) do obozu pracy (Gemeinschaftslager) Wesenberg.

Fi.AnNCp16II
50 PLN
10708

1944 Obszary anektowane przez Niemcy, list polecony wysłany 21.4 z Łodzi do Lipawy (Kurlandia) zwrócony do nadawcy, na odwrocie datownik odbiorczy LIBAU DEUTSCHE DIENSTPOST OSTEN; dekoracyjna całość o ładnym obiegu pocztowym.

Mi.781, 881, 884
150 PLN
10709

1944 list polecony z Sosnowca do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy.

60 PLN
10710

1944 [przekaz paczkowy z Lauenburg (Lęborka).

40 PLN
10711

1944 przekaz paczkowy z Bydgoszczy do Gdańska.

180 PLN
10712

1948 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, dofrankowana karta pocztowa wysłana 20.11 z Kłodzka do Stanisławowa, kasownik przejściowy Lwów z 30-12 i odbiorczy 5.7; przesyłka z ziem zdobytych na Niemcach na które przesiedlono Polaków wypędzonych z polskich Kresów Wschodnich, do tych którzy tam zostali; dramatyczne świadectwo polskich losów dobry stan zachowania.

200 PLN