Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 72. Poczta obozu Woldenberg

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
3212

1942 Lotnik, całostka - formularz zawiadomienia z biblioteki, z obiegu, znak opłaty nieskasowany; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp5
100 PLN
3213

1942 Lotnik, całostka - formularz zawiadomienia z biblioteki wysłana 5.II.1943, prawdopodobnie nie dotarła do adresata, zwrócona do biblioteki, ofrankowana znaczkiem z serii Pochodnia wysłana powtórnie i doręczona 13.II; niespotykany walor o wyjątkowo ciekawym obiegu pocztowym w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp5, 15by
400 PLN
3214

1942 Cyfry, dwa zielone znaczki dopłaty za 10 fen na karcie przesłanej 10.XI na koszt odbiorcy, adnotacja "pobrać" czerwonym ołówkiem, dodatkowy stempelek "wystawa filatelistyczna"; doskonały stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.D1
1 200 PLN
3215

1942 cyfry, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.D1
30 PLN
3216

1942-43 Cyfry, seria dopłat na wycinkach, czerwonobrązowe z kasownikiem okolicznościowym, zielone z czerwonym obiegowym, a jasnobrązowe ze zwykłym obiegowym, gwarancja.

Fi.D1-4
480 PLN
3217

1942-43 Cyfry, kasowana seria znaczków dopłaty - wszystkie podstawowe odmiany, gwarancja.

Fi.D1-4
400 PLN
3218

1942-43 Cyfry, czysta seria znaczków dopłaty - wiele odmian papierów i kolorów, gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.D1-4
600 PLN
3219

1942 cyfry, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.D3
25 PLN
3220

1942 wystawa filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
500 PLN
3221

1942 zestaw niemieckich banknotów wewnątrzobozowych: za 1, 10, 50 Reichspfennig i 1 Reichsmarke, na papierze ze znakiem wodnym, 50 Rpf. zgięty narożnik. 1 Rmk. z lekkim śladem zgięcia, poza tym w bardzo ładnym stanie.


1 200 PLN
3222

1942-44 Kompletny zestaw 21 kasowników okolicznościowych z obozu Woldenberg - każdy na oddzielnej karcie lub wycinku.


1 000 PLN
3223

1942 (?) Exlibris Tadeusza Jakubowskiego, sporządzony przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK"; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, ekslibrisy, etc.); walor w dobrym stanie zachowania (ukośna zgięcie).


300 PLN
3224

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, pasek kasowanych znaczków z bloku ostemplowanych okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, gwarancja Schmutz.

Fi.(bl.4)
180 PLN
3225

1943 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie unieważniony kasownikiem okolicznościowym "ROKITNA 1915", gwarancja.

Fi.15bx
50 PLN
3226

1943 "DRUGA WYSTAWA DRZWORYTU" stempel propagandowy z błędem DRZWORYTU zamiast DRZEWORYTU na karcie pocztowej wysłanej 23.IV, ofrankowanej znaczkiem Pochodnia za 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym; dodatkowo stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC"; doskonały stan zachowania; gwarancja.

Fi.16x
300 PLN
3227

1943 23 rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, kasowany znaczek za 10+15 f. z plamką na falach, gwarancja.

Fi.18
30 PLN
3228

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria znaczków na karcie ostemplowana okolicznościowo 24.V kasownikiem "400-LECIE KOPERNIKA" i seria kasowana; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bøhna z Norwegii; gwarancja Schmutz, Falkowski.

Fi.19-21
300 PLN
3229

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, odbitki z unieważnionej matrycy.

Fi.19-21
70 PLN
3230

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta, gwarancja.

Fi.19-21
130 PLN
3231

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria kasowana okolicznościowo, gwarancja.

Fi.19-21
120 PLN
3232

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, znaczek za 20 fen. na i znaczek za 5 fen. z serii Pochodnia na karcie pocztowej przesłanej 13.VI (opłata niezgodna z taryfą), znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym "ROKITNA 1915", gwarancja Krawczyk.

Fi.21, 15by
80 PLN
3233

1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim na karcie, ostemplowany 4.IX kasownikiem okolicznościowym "DNI KSIĄŻKI"; gwarancja Krawczyk.

Fi.22
40 PLN
3234

1943 odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.22
30 PLN
3235

1943 karnet - zaproszenie na otwarcie wystawy "DOM MIESZKALNY" organizowanej przez Koło Techników Budowlanych i Drogowo-Wodnych przesłany 12.VIII, wykonane drzeworytem efektowne i rzadkie wydawnictwo w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.22
700 PLN
3236

1943-44 Hetmani, seria kasowana na dużych wycinkach; gwarancja Krawczyk,.

Fi.22-30
200 PLN
3237

1943 hetmani, odbitki z unieważnionej matrycy.

Fi.22-30
90 PLN
3238

1943 Hetmani, rzadko spotykana frankatura wielokrotna - znaczki z Janem Zamoyskim ostemplowane 27.XII datownikiem w rzadko stosowanym kolorze czerwonym na prawidłowo opłaconej pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Krawczyk.

Fi.23
160 PLN
3239

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce ozdobionej wielkanocną grafiką sygnowanyą Z.S. (Zygmunt Szatkowski), na odwrocie napis POCZTÓWKA; karta z obiegu pocztowego wysłana 8.IV.44; gwarancja.

Fi.25
150 PLN
3240

1943 kartka z grafika obozową.

Fi.23
80 PLN
SPRZEDANY
3241

1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim na karcie świątecznej, wysłanej 24.XII dodatkowo stempel propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; gwarancja Schmutz.

Fi.23
120 PLN
3242

1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim ostemplowany okolicznościowo 22.XI kasownikiem LEOPOLIS SEMPER FIDELIS na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Schmutz.

Fi.23
80 PLN
SPRZEDANY
3243

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na karcie z napisem KARTKA POCZTOWA, unieważniony 15.VIII kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA"; gwarancja.

Fi.24
50 PLN
SPRZEDANY
3244

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym katedrę we Lwowie; na froncie napis POCZTÓWKA; dodatkowy stempelek propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; karta z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 31.XII; gwarancja Schmutz.

Fi.25
150 PLN
3245

1943 odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.24
30 PLN
3246

1943 grafika obozowa ze stemplem okolicznościowy Dni Książki.

Fi.24
80 PLN
3247

1943 Hetmani - Stanisław Żółkiewski, unikalna próba znaczka za 10 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnozielonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 26.0.11 30F4, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryżewski.

Fi.24 P2
3 600 PLN
3248

1943 Hetmani - Karol Chodkiewicz, unikalna próba znaczka za 15 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze szarofioletowym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 27.0.8. 18E5, jego adnotacja na odwrocie.

Fi.26 P3
3 600 PLN
3249

1943 Hetmani, znaczek z Karolem Chodkiewiczem na karcie z oryginalnego obiegu, wysłanej 31.XII z dodatkowym stemplem propagandowym "UCZMY SIĘ LATAĆ"; karta z grafiką autorstwa Eugeniusza Pichella przedstawiającą Ostrą Bramę w Wilnie, na froncie rzadko stosowany ozdobny napis POCZTÓWKA; gwarancja Krawczyk.

Fi.27
200 PLN
3250

1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, rzadki z przywieszką znaczek czysty, gwarancja Krawczyk.

Fi.28ax1 Pw
360 PLN
3251

1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, bardzo rzadki z przywieszką i skasowany czerwonym kasownikiem obiegowym, gwarancja Schmutz.

Fi.28ax1 Pw
400 PLN