Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 72. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
4139

Fi.376a
Mi.409b
130 PLN
4140

1945 wydanie przedrukowe, kartka z Koszalina 19.12.45 do Krakowa.

Fi.376a
Mi.409b
20 PLN
4141

1945 kartka firmowa z Wadowic do Krakowa.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
4142

1945 list firmowy z Limanowej 3.11.45 do Krakowa.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
4143

1945 list z Legionowa 5.X.45 do Wąbrzeźna, uszkodzenia nadruku, koperta przycięta z lewej strony.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
4144

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. ze znacznie przesuniętym w górę nadrukiem I Formy - belka częściowo na dole znaczka i dodatkowo z uszkodzonymi cyframi nowego nominału, gwarancja i opis.

Fi.376a MK5
Mi.409b
150 PLN
4145

Fi.376a MK5
Mi.409b
150 PLN
4146

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. na wycinku z przesuniętym w pionie nadrukiem I Formy - belka częściowo na dole znaczka i dodatkowo z trzema błędami na poz.30 "belka uszkodzona po prawej", "wcięcie w prawej krawędzi cyfry 1" i występującym w niewielkiej części nakładu "wyraźnie odbita duża spacja w nadruku pomiędzy 29 a 30 znaczkiem", gwarancja.

Fi.376a MK5 B
Mi.409b
600 PLN
4147

1945 "PIERWSZE ŚWIĘTO LOTNIKA w ODRODZONEJ POLSCE" znaczek skasowany na kopercie 2.9 w Warszawie, jednym z pierwszych powojennych stempli okolicznościowych stosowanym wyłącznie w tym dniu; dekoracyjna całość (Myślicki 45 012 + 204).

Fi.376a
Mi.409b
80 PLN
4148

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
4149

Fi.376a B
Mi.409b
80 PLN
4150

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z przesuniętym w pionie nadrukiem I Formy - belka częściowo na dole znaczka i dodatkowo z błędem na poz.50 ""oczko w prawej części belki", gwarancja i opis Walisch.

Fi.376a B
Mi.409b
200 PLN
4151

Fi.376aNo Typ 1
Mi.409bK
400 PLN
4152

1945 miejscowy list z Krakowa.

Fi.376aT2
Mi.409b
30 PLN
4153

1945 wydanie przedrukowe, 1,50 zł (forma II typ 2) - frankatura pojedyncza, znaczek z uszkodzeniem nadruku na poz.100 "prawa strona belki zasłaniającej nominał odłamana" na liście wysłanym 28.11 z Krzyżatki do Kobylanki, znaczek unieważniony jednowierszowym kasownikiem prowizorycznym "Krzyżatka" (K232 - wg. klasyfikacji Z.Mąki zapisany pod Kowary), data odciśnięta niemym datownikiem poniemieckim; do zakończenia wojny miejscowość nazywała się Schmiedeberg, w 1945 przyjęto nazwę Krzyżatka, a od 1947 Kowary; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.376aT2 B
Mi.409b
300 PLN
4154

Fi.376a ok
15 000 PLN
4155

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z obiegu pocztowego z Sosnowca, gwarancja Mikstein.

Fi.376b
Mi.409a
450 PLN
4156

1945 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem I formy poz.38 - belka częściowo na dole znaczka, w tej drogiej odmianie znaczne przesunięcia nadruków są bardzo rzadkie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376b F.I B
Mi.409a
1 200 PLN
4157

1945 wydanie przedrukowe, czysty znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy (typ 2, poz.65); wysoka wycena katalogowa (Mi.800 euro), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376b F.II t.2
Mi.409a
1 500 PLN
4158

1945 NAJDROŻSZY ZNACZEK POLSKI LUDOWEJ KASOWANY OKOLICZNOŚCIOWO NA LIŚCIE; znaczek za 1,50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy (typ 2, poz.93) - frankatura mieszana, znaczek na liście wysłanym 14.4.46 ze Szczecina do Witkowa, przesyłka minimalnie przefrankowana (3,50 zł. zamiast 3 zł.), znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ * DNI SZCZECINA 12-14.4.46" SZCZECIN 1 z wyróżnikiem "d" (Myślicki 46 008); dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja z opisem formy i pozycji Ryblewski.

Fi.376b F.II t.2, 375
Mi.409a, 408
3 600 PLN
4159

1945 Zabytki Gdańska, narożna parka znaczków za 1 zł., blok legitymacyjny N.3.W.III.

Fi.377
Mi.410
30 PLN
4160

1945 zabytki Gdańska, 1 zł - frankatura wielokrotna, miejscowy list wysłany w Warszawie 27.6, znaczki unieważnione kasownikiem propagandowym (Myślicki 46 030); do tematu - PIWO!

Fi.377
Mi.410
25 PLN
4161

Fi.377, 378
Mi.410, 411
50 PLN
4162

1945 list polecony z Krakowa 6.XI.45 do Ameryki, stempel cenzury wojskowej nr 2004, na odwrocie stempel odbiorczy, koperta przycięta z lewej strony.

Fi.377, 378
10 PLN
4163

1945 zabytki Gdańska, seria z odmianami papieru i ząbkowań.

Fi.377-9
Mi.410-2
220 PLN
4164

1945 zabytki Gdańska, narożny cięty znaczek.

Fi.377nz
Mi.410U
45 PLN
4165

1945 zabytki Gdańska, blok legitymacyjny.

Fi.378
Mi.411
30 PLN
4166

1945 zabytki Gdańska, znaczek makulaturowy z rozmytym drukiem i przesuniętą perforacją.

Fi.378MK
Mi.411
50 PLN
4167

1945 zabytki Gdańska, 3 zł - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 6.II.1946 z miejscowości Międzylesie do Katowic, znaczki unieważnione niemym datownikiem poniemieckim z wyróżnikiem "g" pod mostkiem, dodatkowo jednowierszowy kasownik prowizoryczny "MIEDZYLESIE" (M83 i M82 - wg. klasyfikacji Z.Mąki) i stempelek polecenia; znaczek unieważniony i wszystkie stemple odciśnięte w bardzo rzadko stosowanym kolorze czerwonym, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.379B
Mi.412A
250 PLN
4168

1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny.

Fi.380
Mi.414
25 PLN
4169

Fi.380
Mi.414
25 PLN
4170

1945 list firmowy z Poraja do Katowic, stempel prowizoryczny Poraja.

Fi.380
Mi.414
200 PLN
4171

Fi.380
Mi.414
50 PLN
4172

1945 Warszawa oskarża, 1,50 zł - frankatura mieszana, dofrankowana karta pocztowa wysłana 2.12.46 z Sochaczewa do Łodzi, znaki opłaty unieważnione kasownikiem prowizorycznym; dobry stan zachowania.

Fi.380, Cp95AII
Mi.414
35 PLN
4173

Fi.381
Mi.415
60 PLN
4174

1945 Warszawa oskarża, znaczek z błędem "belka w oknie".

Fi.381B1
Mi.415
25 PLN
4175

1945 Warszawa oskarża, znaczek z obiegu pocztowego z błędem "belka w oknie".

Fi.381B1
Mi.415
20 PLN
4176

1945 Warszawa oskarża, makulaturowy znaczek z rozmazanym drukiem.

Fi.381MK
Mi.415
50 PLN
4177

1945 Warszawa oskarża - katedra Św.Jana, znaczek za 3 zł. w kolorze jasnoniebieskim z błędem na poz.46 "belka w oknie", gwarancja.

Fi.381a B1
Mi.415
400 PLN
4178

Fi.383
Mi.417
25 PLN