Aukcja 71. Polska międzywojenna 1919-1939

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
62241

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, 15 gr - frankatura pojedyncza, widokówka przedstawiająca model kopca wysłana 29.VI z Krakowa do Wronek, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006), dodatkowo stempel Komitetu Budowy Kopca; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.278
Mi.299
50 PLN
62242

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, 15 gr - frankatura pojedyncza, widokówka przedstawiająca model kopca wysłana 8.XII z Krakowa do Wronek, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006), dodatkowo stempel Komitetu Budowy Kopca; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.278
Mi.299
60 PLN
62243

1935 kartka okolicznościowa Komitetu Budowy Kopca Józefa Piłsudskiego w Krakowie.

Fi.278
Mi.299
60 PLN
62244

Fi.278-9
Mi.299-300
80 PLN
62245

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria czysta.

Fi.278-79
Mi.299-300
40 PLN
62246

1935 "KOPIEC MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO" Sowiniec k.Krakowa, znaczki skasowane okolicznościowo 28.V na formularzu kartkowym (Myślicki 35 006).

Fi.278-79
Mi.299-300
22 PLN
62247

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria skasowana okolicznościowo 5.X na widokówce przedstawiającej projekt głównego wejścia na kopiec, wysłanej do Łodzi; dodatkowo stempel Komitetu Budowy Kopca (Myślicki 35 006); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.278-279
Mi.299-300
45 PLN
62248

1935 list z Lublina z kasownikiem okolicznościowym "Witaj Gwiazdko Złota".

Fi.280
50 PLN
62249

1935 kasownik okolicznościowy I Grudziądzkiej Wystawy Filatelistycznej.

Fi.280
25 PLN
62250

1935 wydanie obiegowe, podstawowa seria z jedną odmianą.

Fi.280-90
Mi.301-11
95 PLN
62251

1935-37 wydanie obiegowe - różne widoki i Prezydent I.Mościcki, seria czysta z oboma typami wielkości rysunku i uzupełnieniem o dodatkowe widoki.

Fi.280-90 I II, 294-97
Mi.301-11, 315-18
250 PLN
62252

1935 seria "widokowa", frankatura dwukolorowa, list wysłany 15.VIII.1938 z Warszawy do Nowego Jorku, koperta firmowa: "AMERICAN RAW FURS EXPORT CORP. TŁOMACKIE 6-8, WARSZAWA"

Fi.284, 294
Mi.305, 315
30 PLN
62253

1935 seria "widokowa", 25 gr + 30 gr - frankatura dwukolorowa, list wysłany 8.I.1938 ze Lwowa do Nicei gdzie dotarł 13.I, ponieważ adresat wyjechał do Włoch przesyłkę dosłano do San Remo, gdzie również nie została podjęta i po opatrzeniu stosownymi adnotacjami, a także nalepką informacyjną zwrócono ją do nadawcy; dekoracyjny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania.

Fi.284II, 285
Mi.305II, 306
100 PLN
62254

1935 seria "widokowa", 30 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 14.II.1938 z Warszawy do Berna.

Fi.285
Mi.306
10 PLN
62255

1935 seria "widokowa", 10 gr + 45 gr - frankatura dwukolorowa, niedoręczony list zleceniowy wysłany 3.X.1938 z Dziedzic do Katowic.

Fi.286, 295
Mi.307, 316
60 PLN
62256

1935 prezydent Ignacy Mościcki, luzak z serii.

Fi.290
Mi.311
10 PLN
62257

1935 DOM TOWAROWY "B-CIA JABŁKOWSCY" ODDZIAŁ POCZT. - TELEGR. Warszawa 1, list polecony wysłany 20.IX.1938 z tego, właściwie pośrednictwa pocztowego do Białej Podlaskiej, ładna całość (Myślicki 35 004).

Fi.299
Mi.320
100 PLN
62258

1935 Poczta Peronowa Dziedzice, całostka wysłana 17.XI za pośrednictwem poczty peronowej w Dziedzicach do Krakowa, czytelnie odciśnięty stempelek tego specyficznego urzędu pocztowego; znak opłaty unieważniony datownikiem Dziedzice z wyróżnikiem "b"; przesyłki wysyłane z poczt peronowych należą do wyjątkowo rzadkich i poszukiwanych walorów; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp64
1 200 PLN
62259

1935 kartka z frankaturą mechaniczną Państwowego Banku Rolnego z Poznania.

20 PLN
62260

1935 nalepki dobroczynne na rzecz szkoły polskiej.

20 PLN
62261

1935 "Polskie znaki pocztowe" pod redakcją Antoniego Łaszkiewicza, kompendium wiedzy na temat polskiej filatelistyki z wyceną, 419 stron w płóciennej oprawie.

300 PLN
62262

Fi.238, 273, 275
Mi.257, 294, 296
60 PLN
62263

1936 widokówka z Kosowa koło Kołomyi ze stemplem okolicznościowym Zakładu Przyrodoleczniczego D-ra Tarnawskiego.

Fi.240
120 PLN
62264

1936 list polecony z Sądu Grodzkiego w Tuchowie do Ameryki (Alabama), list rozłożony dla ekspozycji.

Fi.255
Mi.276
80 PLN
62265

1936 stempel okolicznościowy z Łodzi "RZEMIEŚLNICZA WYSTAWA - TARGI".

Fi.273, 281
15 PLN
62266

1936 kartka z Komitetu Budowy Kopca Józefa Piłsudskiego w Krakowie.

Fi.279
Mi.300
65 PLN
62267

1936 wirnik reklamujący usługi pocztowe, widokówka wysłana 10.IV w urzędzie Łódź 1 (wyróżnik b) do Białej Podlaskiej (Myślicki 36 105).

Fi.280
Mi.301
30 PLN
62268

1936 kasownik okolicznościowy z Warszawy "witaj gwiazdko złota".

Fi.280
30 PLN
62269

Fi.280
100 PLN
62270

1936 kasownik okolicznościowy XV rocznicy Powstania Śląskiego z Katowic.

Fi.280
25 PLN
62271

1936 kasownik okolicznościowy z Poznania "WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA".

Fi.280
15 PLN
62272

Fi.280
20 PLN
62273

1936 kartka wydania pocztowego z serii prac Z. Stryjeńskiej "Polskie typy ludowe" z dochodem przeznaczonym na walkę z bezrobociem z obiegu pocztowego, kasownik okolicznościowy "witaj gwiazdko złota".

Fi.280
60 PLN
62274

1936 ekspresowy list firmowy z Bielska 11.8.36 do Wiednia, znaczki na odwrocie nie ostemplowane i unieważnione tuszem.

Fi.280, 284
Mi.301, 305
20 PLN
62275

1936 list firmowy z Gdyni z kasownikiem okolicznościowym "Witaj Gwiazdko Złota" do Bydgoszczy.

Fi.281, 282
80 PLN
62276

1936 list do Pragi nadany w ambulansie pocztowym na trasie Worochta - Stanisławów nr 384.

Fi.281, 284
120 PLN
62277

1936 POŚR.POCZT.I TELEGR.No9 ST.KUŹNICE KOLEJ LINOWA ZAKOPANE-KASPROWY - pośrednictwo pocztowe, wycinek z widokówki wysłanej 3.III z pośrednictwa pocztowego na stacji kolejki linowej Kuźnice, niebieski stempel pośrednictwa, znaczek unieważniony datownikiem okolicznościowym "KUŹNICE-MYŚLENICKIE TURNIE KOLEJ LINOWA" Zakopane 1; według Myślickiego stopień rzadkości kasownika - C, w jego katalogu nawet nie reprodukowany!!! rzadki walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 36 001).

Fi.282
Mi.303
400 PLN
62278

1936 "KASPROWY WIERCH 1988m." Zakopane 1, wyjątkowo ładnie odciśnięty kasownik okolicznościowy pośrednictwa pocztowego na widokówce wysłanej 21.VII do Zawiercia (Myślicki 36 004).

Fi.282
Mi.303
120 PLN
62279

1936 widokówka ze Lwowa z wirnikiem propagandowym poczty.

Fi.282
25 PLN
62280

1936 list z 9. kompanii 18. pułku piechoty w Skierniewicach do Obdzierza poczta Sulejów, stempel formacyjny "18 PUŁK PIECHOTY" i opłaty ulgowej "Opłata ulgowa / (rozp. M. P. i T. / Nr PW. 501/70 z r. 1933)".

Fi.282
45 PLN