Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
61172 |
| 180 PLN | |
61173 |
| 180 PLN | |
61174 |
| 240 PLN | |
61175 |
| 150 PLN | |
61176 |
| 50 PLN | |
61177 |
1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczka z ząbkowaniem 11,5, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.23b Mi.23B |
| 1 000 PLN | |
61178 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku. | Fi.24 Mi.24 |
| 25 PLN | |
61179 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz. | Fi.24 Mi.24 |
| 20 PLN | |
61180 |
| 20 PLN | |
61181 |
| 20 PLN | |
61182 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Petriuk. | Fi.24 Mi.24 |
| 40 PLN | |
61183 |
1918 drugie wydanie lubelskie, bardzo rzadka niekatalogowana makulatura znaczka za 45/60 hal. z dużym przesunięciem nadruku i zamazana farbą drukarską na całej powierzchni; co niespotykane ze względu na brak znaczków formalnie zaliczono makulaturę do ogólnego nakładu, choć tak mocno uszkodzonych nadruków nie spotyka się na listach, gwarancja. | Fi.24 Mk |
| 1 800 PLN | |
61184 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Kwaśniewski. | Fi.25 Mi.25I |
| 50 PLN | |
61185 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Petriuk. | Fi.25 Mi.25I |
| 50 PLN | |
61186 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz. | Fi.25a Mi.25I |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
61187 |
| 30 PLN | |
61188 |
| 30 PLN | |
61189 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja. | Fi.25a Mi.25II |
| 20 PLN | |
61190 |
| 40 PLN | |
61191 |
1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 45/80 hal., prawy z błędem na poz.30 "brak liter TA" (Fi.430.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.25a B10 Mi.25I |
| 260 PLN | |
61192 |
| 80 PLN | |
61193 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/80 hal. z brzegowym, bardzo silnie uszkodzonym nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym, z błędem na poz.10 "brak ZTA i prawej kreski" (Fi.390.-), kilka pęknięć na gumie, gwarancja. | Fi.25b B9 Mi.25I |
| 270 PLN | |
61194 |
1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 45/80 hal. z nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym z błędem "brak liter TA" i "zniekształcony orzeł" (Fi.1160.-), gwarancja Perzyński, z opisem Schmutz. | Fi.25b B10 Mi.25I |
| 700 PLN | |
61195 |
| 350 PLN | |
61196 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz. | Fi.27a Mi.26 |
| 80 PLN | |
61197 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem w kolorze, gwarancja. | Fi.27a Mi.26 |
| 35 PLN | |
61198 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal. z częściowym "abklatschem" nadruku na odwrocie, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.27a Mi.26 |
| 250 PLN | |
61199 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja. | Fi.27a Mi.26 |
| 30 PLN | |
61200 |
1918 drugie wydanie lubelskie, kasowany znaczek za 50/60 hal. z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja. | Fi.27a B5 Mi.26 |
| 60 PLN | |
61201 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal. z odwróconym nadrukiem (Fi.390.-), gwarancja Jungjohann BPP. | Fi.27a No Mi.26 |
| 360 PLN | |
61202 |
1918 drugie wydanie lubelskie, trzydziestoblok znaczków za 50/60 hal. z nadrukiem odwróconym; arkusz znaczka podstawowego był w momencie druku nieco zmarszczony, po rozprostowaniu dwa górne rzędy nadruków "odjechały" ku górze i odstęp między drugim i trzecim rzędem nadruków zwiększa się ku prawej; to unikalny błąd; dodatkowo trzydziestoblok zawiera trzy znaczki z brzegowym niedodrukiem lewej części nadruku i błędy: na poz.3 "uszkodzone K", na poz.6 "lewa gwiazdka 9 promienna", na poz.7 i 16 "brak kropki po HAL", na poz.9 "HAI zamiast HAL", na poz.12 "prawa gwiazdka zniekształcona", na poz.14 "niższe L i uszkodzone Z" i na poz.25 "krótsze A", w sumie osiem błędów B18, B1, B5, B6, B7, B19 i B2; nie uwzględniając dodatkowej wyceny błędów, rozsuwania się nadruków ani usterek brzegowych, walor ma wysoką wycenę katalogową znaczków podstawowych(Fi.11600.-); dopłata za błędy odwrotek +50%, a w parkach to kolejne +100% (w sumie za osiem parek to 15600.- plus za pozostałe 14 podstawowych odwrotek 5460.- = 20060.-); cena wywoławcza to tylko 75%wartości katalogowej znaczków podstawowych, gwarancja Mikulski, Berbeka. | Fi.27a No B |
| 8 700 PLN | |
61203 |
| 320 PLN | |
61204 |
| 1 000 PLN | |
61205 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z silnie przesuniętym w pionie nadrukiem - napis POLSKA POCZTA na dole zamiast na górze znaczka, gwarancja. | Fi.29 Mi.28 |
| 1 200 PLN | |
61206 |
1918 drugie wydanie lubelskie, nienotowana dotąd połówka znaczka za 90 hal. na wycinku z koperty firmowej unieważniona prowizorycznym kasownikiem Dąbrowy Polskiej w dniu 10.II; w PZP str.757 odnotowano użycie 10.III. w Dąbrowie połówki znaczka o tym nominale bez przedruku, sygnatura firmowa, gwarancja Krawczyk. | Fi.29 Mi.28 |
| 250 PLN SPRZEDANY | |
61207 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz. | Fi.29 Mi.28 |
| 20 PLN | |
61208 |
| 20 PLN | |
61209 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z błędem z poz.30 "brak liter TA (a nawet ZTA), reszta rysunku zniekształcona", gwarancja Gryżewski. | Fi.29 B10 Mi.28 |
| 40 PLN | |
61210 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 29, nieznacznie przyłamany prawy górny narożnik, brak śladów po podlepce, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.30 Mi.29 |
| 1 400 PLN | |
61211 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 51, piękny stan zachowania, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.31 Mi.30 |
| 3 600 PLN | |