Aukcja 71. Wydania przedrukowe 1918-1919

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
61172

Fi.23No
Mi.23K
180 PLN
61173

Fi.23No
Mi.23K
180 PLN
61174

Fi.23No
Mi.23K
240 PLN
61175

Fi.23aNo
Mi.23AK
150 PLN
61176

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11,5, gwarancja Koopmann.

Fi.23b
Mi.23B
50 PLN
61177

Fi.23b
Mi.23B
1 000 PLN
61178

Fi.24
Mi.24
25 PLN
61179

Fi.24
Mi.24
20 PLN
61180

Fi.24
Mi.24
20 PLN
61181

Fi.24
Mi.24
20 PLN
61182

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Petriuk.

Fi.24
Mi.24
40 PLN
61183

1918 drugie wydanie lubelskie, bardzo rzadka niekatalogowana makulatura znaczka za 45/60 hal. z dużym przesunięciem nadruku i zamazana farbą drukarską na całej powierzchni; co niespotykane ze względu na brak znaczków formalnie zaliczono makulaturę do ogólnego nakładu, choć tak mocno uszkodzonych nadruków nie spotyka się na listach, gwarancja.

Fi.24 Mk
1 800 PLN
61184

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Kwaśniewski.

Mi.25I
50 PLN
61185

Mi.25I
50 PLN
61186

Fi.25a
Mi.25I
20 PLN
61187

Fi.25a
Mi.25I
30 PLN
61188

Fi.25a
Mi.25I
30 PLN
61189

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.25a
Mi.25II
20 PLN
61190

Fi.25a B10
Mi.25I
40 PLN
61191

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 45/80 hal., prawy z błędem na poz.30 "brak liter TA" (Fi.430.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.25a B10
Mi.25I
260 PLN
61192

Fi.25b
Mi.25I
80 PLN
61193

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/80 hal. z brzegowym, bardzo silnie uszkodzonym nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym, z błędem na poz.10 "brak ZTA i prawej kreski" (Fi.390.-), kilka pęknięć na gumie, gwarancja.

Fi.25b B9
Mi.25I
270 PLN
61194

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 45/80 hal. z nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym z błędem "brak liter TA" i "zniekształcony orzeł" (Fi.1160.-), gwarancja Perzyński, z opisem Schmutz.

Fi.25b B10
Mi.25I
700 PLN
61195

Fi.26
Mi.25II
350 PLN
61196

Fi.27a
Mi.26
80 PLN
61197

Fi.27a
Mi.26
35 PLN
61198

Fi.27a
Mi.26
250 PLN
61199

Fi.27a
Mi.26
30 PLN
61200

1918 drugie wydanie lubelskie, kasowany znaczek za 50/60 hal. z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja.

Fi.27a B5
Mi.26
60 PLN
61201

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal. z odwróconym nadrukiem (Fi.390.-), gwarancja Jungjohann BPP.

Fi.27a No
Mi.26
360 PLN
61202

1918 drugie wydanie lubelskie, trzydziestoblok znaczków za 50/60 hal. z nadrukiem odwróconym; arkusz znaczka podstawowego był w momencie druku nieco zmarszczony, po rozprostowaniu dwa górne rzędy nadruków "odjechały" ku górze i odstęp między drugim i trzecim rzędem nadruków zwiększa się ku prawej; to unikalny błąd; dodatkowo trzydziestoblok zawiera trzy znaczki z brzegowym niedodrukiem lewej części nadruku i błędy: na poz.3 "uszkodzone K", na poz.6 "lewa gwiazdka 9 promienna", na poz.7 i 16 "brak kropki po HAL", na poz.9 "HAI zamiast HAL", na poz.12 "prawa gwiazdka zniekształcona", na poz.14 "niższe L i uszkodzone Z" i na poz.25 "krótsze A", w sumie osiem błędów B18, B1, B5, B6, B7, B19 i B2; nie uwzględniając dodatkowej wyceny błędów, rozsuwania się nadruków ani usterek brzegowych, walor ma wysoką wycenę katalogową znaczków podstawowych(Fi.11600.-); dopłata za błędy odwrotek +50%, a w parkach to kolejne +100% (w sumie za osiem parek to 15600.- plus za pozostałe 14 podstawowych odwrotek 5460.- = 20060.-); cena wywoławcza to tylko 75%wartości katalogowej znaczków podstawowych, gwarancja Mikulski, Berbeka.

Fi.27a No B
8 700 PLN
61203

Fi.28No
Mi.27K
320 PLN
61204

Fi.28No B11
Mi.27K
1 000 PLN
61205

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z silnie przesuniętym w pionie nadrukiem - napis POLSKA POCZTA na dole zamiast na górze znaczka, gwarancja.

Fi.29
Mi.28
1 200 PLN
61206

1918 drugie wydanie lubelskie, nienotowana dotąd połówka znaczka za 90 hal. na wycinku z koperty firmowej unieważniona prowizorycznym kasownikiem Dąbrowy Polskiej w dniu 10.II; w PZP str.757 odnotowano użycie 10.III. w Dąbrowie połówki znaczka o tym nominale bez przedruku, sygnatura firmowa, gwarancja Krawczyk.

Fi.29
Mi.28
250 PLN
61207

Fi.29
Mi.28
20 PLN
61208

Fi.29
Mi.28
20 PLN
61209

Fi.29 B10
Mi.28
40 PLN
61210

Fi.30
Mi.29
1 400 PLN
61211

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 51, piękny stan zachowania, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.31
Mi.30
3 600 PLN