Aukcja rozpocznie się 19.04.2024

Aukcja 71. Widokówki z ziem polskich

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
60370

1900 widokówka (Grzymałów) wysłana 17.10 z miejscowości Łuka Mała do Kołomyi, kasownik odbiorczy 18.10; rzadki walor w słabszym stanie zachowania.

Mi.72
120 PLN
67938

1899 widokówka z Gdańska.Ładna litografia, długi adres

70 PLN
67939

1899 widokówka Grudziądz - Gruss aus Graudenz - karta pocztowa prywatnego nakładu z ilustracjami: Widok ogólny z Góry Zamkowej (Blick vom Festungberg, hotel "Königlicher Hof", siedziba redakcji gazety "Der Gesellige"; wysłana 8.7 z Grudziądza do miejscowości Lisewo; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN
67940

1899 widokówka Tczew - Gruss aus Dirschau - widok mostu, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN
67941

1900 widokówka Zakopane, Dolina Chochołowska, wysłana 23/9 z Zakopanego do Warszawy.

80 PLN
67942

1900 widokówka Braniewo - Gruss au Braunsberg O/Pr. - litografia do patrzenia pod światło, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania.

250 PLN
67943

1902 widokówka Wrocław - Zoolog, czysta.

40 PLN
67944

1902 widokówka Lwów-Lemberg, przesłana ambulansem nr 93 relacji Podwołoczyska-Kraków do Warszawy, słabsze narożniki.

60 PLN
67945

1903 Wrocław, widok na ratusz, piękna kolorowa litografia.

38 PLN
67946

1904 widokówka z Gliwic do Zabrza, ciekawa "ulicówka".

70 PLN
67947

1904 widokówka Kamieniec Podolski - widok od południowej strony, z obiegu (znaczek zdjęty); karta po lewej stronie pionowo zgięta.

80 PLN
67948

1905 widokówka Jaszczurówka - kaplica, czysta.

70 PLN
67949

1907 widokówka Kraków - widok Wawelu, czysta.

50 PLN
67950

1908 widokówka Gdańsk, z obiegu.

20 PLN
67951

1909 widokówka Raszyn - Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego wydana z okazji 100 rocznica bitwy, portret księcia Józefa Poniatowskiego, czysta.

120 PLN
67952

1910 widokówka Zakopane, most nad Wodospadem Mickiewicza, czysta.

30 PLN
67953

1910 widokówka z Połczyna Zdroju.

15 PLN
67954

1910 ładna litograficzna widokówka z Torunia, długi adres.

55 PLN
67955

1910 widokówka Lublin Przedmieście-Kalinowszczyzna, czysta.

150 PLN
67956

1910 widokówka Wilno - Starożytny widok, Lidski Zaułek; nakładem Изд. Т-ва "Контпагентъ печати" въ Москвѣ; czysta.

150 PLN
67957

1910 widokówka Łowicz - Kościół św.Leonarda (najstarszy z kościołów w Łowiczu), nakład księgarni K.Rybickiego w Łowiczu, czysta.

60 PLN
67958

1910 widokówka Bogumin (Oderberg), pięć widoków, czysta.

50 PLN
67959

1910 około, widokówka Niemen pod Balwierzyszkami - Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego, zapisana bez obiegu.

100 PLN
67960

1910 widokówka Krotoszyn (zeppelin i aeroplan nad miastem), czysta.

250 PLN
67961

1911 widokówka Gdańsk, z obiegu (znaczek zdjęty).

25 PLN
67962

1911 widokówka z Clebow - Kłębowa (szczecińskie).

30 PLN
67963

1912 widokówka Szczecin, z obiegu.

35 PLN
67964

1912 widokówka Ciechocinek, łazienki nr.3, z obiegu.

30 PLN
67965

1912 widokówka Nowo-Aleksandrya (Puławy) - Hotel Bristol, nakładem wydawnictwa księgarni M.Rojza w Nowej-Aleksandryi (Puławy); czysta.

150 PLN
67966

1912 widokówka Pilawa - Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego, czysta.

100 PLN
67967

1912 widokówka Zinków - Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego, czysta.

100 PLN
67968

1912 widokówka Gdańsk, Alt-Danzig, Kanzelhaus i.d.Trinitatiskirchgasse, litografia, czysta.

120 PLN
67969

1912 widokówka Dąbrowica - Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego, czysta.

100 PLN
67970

1913 widokówka Ciechocinek, z obiegu.

60 PLN
67971

1914 widokówka Prostki, z obiegu.

100 PLN
67972

1915 widokówka Sopot, czysta.

25 PLN
67973

20 PLN
67974

1915 widokówka rozkładana Warszawa (wielkość 3 kartek pojedynczych), czysta.

100 PLN
67975

1915 widokówka Częstochowa, z obiegu.

25 PLN
67976

1915 widokówka Warszawa, czysta.

30 PLN